Subvencije za tov svinja 2014

Hvala na informaciijama.Ja imam spremne papire sto sam dao od oktobra pa do kraja novembra.:) izgleda da je cale pogresno razumeo kad mu ova iz uprava za placanje rekla kako da predaje papire.
 
Jel isplaceno nekome od nove godine pa do sada subvencije ? Ja kad pozovem ove iz Bg-a uvek mi kazu da je predmet na razmatranje :haha:
 
Mi ne tovimo vise.. kod nas je takva situacija da ima par firmi koje otkupljuju tovljenike i imaju neformalni dil sa klanicama da samo preko njih imamo mogucnost prodaje sto rezultuje 15din manjom cenom i tako da je neki dan kod nas tovareno po 135din. tako da sad imamo manje brige oko papira vise para. i manje radimo. sto je skroz kontraditkorno
 
znam kako je,I ja sam bio meta pre par godina od jednog nakupca skinuo mi i do 20din po kg a cena je bila mizarna,u zadnjih 2-3godine poceo sam ozbilljno baviti se tovom svinja i direktno idem u klanicu i jako su korektni prema nama i cak mi daju cenu od par dinara vise nego sto je na trzistu tako je bilo prosle godine.Sto se mene tice ja bih digao skroz ruke od ratarstva i bavio bih se samo tovom svinja i zaokruzio bi ceo krug.
 
*Barbu- Nisi gresio naravno sem sto nisi morao cekati sve odjednom da posaljes nego si mogao cim imas papire za najmanje 10 komada jer je u pravilniku iz 2014 i 2015 kad je izasao pisalo u nekom clanu pravilnika da se papiri salju po zavrsetku ture a najmanje 10 kom.Ja sam tako slao cim sam nakupio 10kom,jer sam mali tovljac,150 kom godisnje u 3 ture i slao sam 5-6 puta isto tako koga god od prijatelja sam savetovao da tako urade dobili su.E sad u ovim tekstovima i pravilnicima sto je Sinisa postavio taj clan se ne vidi gde se govori o broju puta koji se salje u toku godine,da li to isto moze vise puta ili samo jednom u toku godine pa sam zato postavio pitanje u postu broj*331,i ako neko bude zvao upravu neka pita ili ako ima informacije kako ce to ici neka postavi ovde.
Nema ograničenja koliko puta hoćete slati. Može da se pošalje i sve odjednom, postojao je uslov da najmanje na zahtevu bude 10 komada to se u zadnjem pravilniku ne pominje.
 
Meni su odbili zahtev,jel sam predao van roka, 26. Decembra 2016 .Dali ja mogu predati isti zahtev,napr.ovih dana, ili ostaje na tome.
 
Probaj ne kosta te nista ,ako imas fotokopiranu prijemnicu iz klanice.
Jedan kolega ima isti takav problem (Sava21) samo su u pitanju junad.
 
Meni su odbili zahtev,jel sam predao van roka, 26. Decembra 2016 .Dali ja mogu predati isti zahtev,napr.ovih dana, ili ostaje na tome.
Kako van roka? Zahtev za svinje do oktobra ili posle oktobra?

- - - - - - - - - -

Ako si preuranjeno poslao bez problema iskopiraj iz veterinarske stanice dokumentaciju, odnesi inspektoru na overu i pošalji ponovo.
 
Predao sam zahtev kao sto sam i pisao 26. Decembra prosle godine.A odbijen je sa obrazlozenjem da je zahtev van roka, posto je rok za predaju bio do15 Oktobra.Probacu na taj nacin kako ste mi preporucili,hvala.
 
Predao sam zahtev kao sto sam i pisao 26. Decembra prosle godine.A odbijen je sa obrazlozenjem da je zahtev van roka, posto je rok za predaju bio do15 Oktobra.Probacu na taj nacin kako ste mi preporucili,hvala.
Ako je odbijen zahtev za svinje predate do 1. oktobra biće ponovo odbijem bez obzira kad da ga pošalješ ponovo iz razloga zakašnjenja.
 
jel leglo nekome pare za subvencije?ja sam zvao ove u Bg juce i rekli mi da su krenuli sa isplatama
 
nisam bas siguran ali mislim da sam poslao u oktobru. Ali nije mi jos sve isplaceno a poslao sam isti dan 5 zahteva
 
Sto 5 zahteva? Ja kada sam predao 2 jedan su mi isplatili a za drugi su mi poslali resenje da se taj odbija i da nikada nece biti isplacen jer se podnosi samo jedan zahtev u toku turnusa ili vec kako je to objasnjeno,ne moze u jednom danu 2 zahteva,moze pojedinacno,svaki dan po jedan.To je bilo prvi put kada sam slao a ni sam ne znam sto sam 2 slao.Sve se objedini na 1.
Ja cekam jos za proslu godinu,predato 29.09.
 
Ja sam poslao 5 zahteva isti dan i ispalceno mi je 4. A danas sam zvao i taj peti je ok i bice pare. Sve sam slao posebno ali isti dan
 
Kako se tumaci subvencija za priplodne krmace? Samo umaticene krmace dobijaju po 10000 dinara ili kako?
 
Nazad
Vrh