Subvencije za mlečno govedarstvo

Ljudi, ne može da bude da nestanu te pare ili krave.
Tačno je da za prvotelke iz 2016. god. nije sve isplaćeno_Obrađeno je ali nije isplaćeno.
I da li vama neko brani da nazovete upravu za agrarna plaćanja i pitate za SVOJ predmet?
 
Zna li neko da mi kaze,da li smem da prodam kravu koja je jalova nakon sto mi stigne resenje da su mi odobrene pare za umaticena grla?
 
Po komentarma u temi smes, ali nikad se nezna.
U najgorem slucaju ostaces bez subvencija za tu kravu, ako je legalno prodas(uredno odjavis).
 
Juce sam zvao ministarstvo da se raspitam za moj zahtev,kaze mi gospodja da je resenje na korak,pitao sam je smem li po dobijanju resenja da prodam jednu kravu je nije vise za cuvanje,ona mi je odgovorila da moram da je cuvam jos naredne (kako ona kaze)nije sigurna dve godine.
 
Lupetaju gluposti. Ne volim pravilnike, pogotovu da ih pamtim. Al mislim da 7 dana od donošenja rešenja, bez obzira da li su pare uplaćene, grlo se može prodati. Hahaha, dve godine da držiš jalovu kravu zbog pišljivih 20000 din, nema ta baš puno veze sa poslom...
 
Stanje se provera na dan kada se preda zahtev u ministarstvo, što znači da posle predaje zahteva možete prodati sve ako želite i dobijate pare.
Naravno sve mora biti uredno odjavljeno kod veterinara.
 
To lepo zvuci, ali u praksi, mislim, da ce i zbog lose stavljenog zareza odbijati zahtev.
Meni bio inspekcijski nadzor i inspektor je dva sata gledao papire i 10 krava.

Samo sto lupom nije gledao usne marke. Napisao je uredan zapisnik, ali da je nesto nedostajalo ne bi bilo tako,
a tek da nedostaje krava....

Par dana kasnije sam prodao jednu kravu i uredno odjavio, pa kako bude.

Kod nas za ovu godinu niko jos nije dobio subvencije za mlecno govedarstvo, niko za tov junadi, a premija za mleko uplacena samo za prvi kvartal.
 
nesa1-citat- "Juce sam zvao ministarstvo da se raspitam za moj zahtev,kaze mi gospodja da je resenje na korak,pitao sam je smem li po dobijanju resenja da prodam jednu kravu je nije vise za cuvanje,ona mi je odgovorila da moram da je cuvam jos naredne (kako ona kaze)nije sigurna dve godine."-

Stiglo mu resenje za par dana, a za cuvanje krave je lupala gluposti.
 
Junica koja mi se otelila pre 2 nedelje a u sistemu je bila za matičenje od septembra 2015 nema pravo na subvencije.Može li mi neko objasniti o čemu se radi-da li treba da oteli mečku da bi stekla pravo.
 
Nazad
Vrh