Subvencije za mlečno govedarstvo

Pa je li otkupna cena mleka skocila,jesu li sad vece premije mleka,(uzgred,jos nema uplate),jesu li vece subvencije?Mozda im je skocila cena papira i formulara?!Sve sami lopov i hostapler.Lepo kaze moj prijatelj-samo da nam dodje japanac i da uzme bic u ruke,te dovede stvari u red,inace-kaze-tesko sa ovakvim lopovima.
 
Prve godine kad je pocelo podsticanje tova bikova papire smo predavali sami ,sad nemoze . Posto je ova Drzava uposlila silne polj savetodavce zar ne bi bilo jednostavnije ja prijavim broj grla predam savetodavcu, on proveri sve u vet stanici i to je to. Maticnu sluzbu vode skroz pogresni ljudi, a evo i primera pre par godina prodao sam zensko tele koje neznam ni sam kako je zavrsilo u Kursumliji zove vlasnik da mu posaljem pedigree od majke (krave) kopiram i posaljem original Nemacke papire , kad za par dana zove tamo neki lik iz maticne sluzbe ljut kao sta sam ja to njemu poslao, sto znaci da on nema blage veze sa maticenjem sem da nas dobro dere i to naravno kod njih je placanje avansno.
 
Mozda je najveci problem sto su kod nas na svim polozajima mamlazi i moralni kreteni.Kumovske,rodbinske a pre svega partijske veze postavljaju navedene idiote na radna mesta pod hladovinom,a gde mi prolazimo carinu i,naravno,trpimo sva izivljavanja od strane ljudi sa koeficijentom inteligencije srazmernom broju cipela koji nose.Sta mislite,kako to ide kod austrijskih stocara,ili nemackih,ili svajcarskih?Kako cemo,i kad cemo,i da li cemo pre svega mi,u tu evropsku zajednicu kad sve moramo da izvucemo na misice,pa i ono sto nam je slovom zakona zagarantovano.
 
Kad imas par komada to nije strasno ali ako imas desetine komada onda ti to dodje kao neki harac , znaci ti placas tamo nekom lelemudu mesecno sto drziz krave ,mamicu im lopovsku j...m a taj govnar ni nezna (kao i ovi iz ministarstva ) kako nama izgleda 365 dana u proizvodnji, sve im j...m na gomilu.
 
Ma turski harac je bio simbolican za ovaj danasnji,.Ako nista drugo bar si znao da te dere strani drzavljanin,obrezan,sa sve turbanom na glavi.Ovi danasnji reketasi gori su od svih susa,poplava i gradobitnih pojava.Njih jos nekad i izbegnes,ali ovaj olos-nikad!Pa,puni smo i prepuni lezilebovica,koji se uglave u kojekakvoj agenciji i bez kojih,naravno,ti ne mozes da svrsis nikakvu sitnicu a da te oni ne opendrece.Pa koji ce nam moj silni trezori,novopostavljeni savetodavci ako preko njih treba jos kogod da obavi usrane formalnosti.Pitam se,da li uvazeni idioti znaju kakav posao se zavrsava u privatnom sektoru i sa koliko ljudi se koja norma ostvaruje,nebitno koji je resor.Licno sam ukljucen u taj maloumni kapitalisticki sistem i ono sto odradim u svom evropskom radnom vremenu,(sa africkom platom),drzavnicki guzani ni za mesec dana ne ostvare.I sad,takvi kreteni treba svima nama da odredjuju pravila igre u ovom nasem crnackom poslu.Ljudi,ogorcenje je svuda veliko,ne znam samo dokle cemo ovako.Sa ovakvim seljackim radom,bez dana odmora,ziveti bezmalo kao stoka kojoj dirincimo,nece dugo.Bar se nadam.Dosta mi je vise zavlacenja birokratskih sapa u seljacke dzepove.I ti dzepovi su prazni,vecina se i pocepala.Sledeci put kad zavuku sapu mogu prijatno da se iznenade i dohvate nesto sto ne spada u novac.
 
Prosle godine su mi na ime subvencija po umaticenoj kravi iz osnovne maticne sluzbe naplatili 4000 din. po grlu, a ove 4040 din., tako da nisam ulazio u raspravu s obzirom da verujem da su se nesto podracunali, pa dodali samo tih 40 din po paru rogova.....
 
Premije za prvi kvartal su dobili samo IMLEK-ovi kooperanti jer je tih 5din. po litru iz svojih sredstava uplatio sam IMLEK. Mi ostali cekamo novu vladu i novog ministra.
 
Onda ste Vi kolega jedinstven primer u ovoj zemlji jer po informacijama koje ja imam jos uvek nije potpisan ni jedan nalog za isplatu premije. Voleo bih da se javi jos neko kome je legla uplata za prvi kvartal.
 
Imlek i Subotica su izgleda isplatili iz svojih sredstava.
Kod nas ni Somboled niti male mlekare nisu isplatile premiju.
 
Drzava ceka da se osusimo kao ovi usevi,a kad se osusimo onda ce nas zaliti sa duplom premijom (oba kvartala,ali malo sutra ili tacnije cim sastave novu vladu to jest nove poljoprivredne upropastitelje).
 
Nazad
Vrh