Subvencije u poljoprivredi za 2022 godinu

@coci064
Nije trebalo za starija gazdinstva, moje je registrovano prosle godine pa prvi put dobijam subv.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
To su bas glupo osmislili, decko se pokrenuo, registrovao gazdinstvo bez svoje zemlje samo arendu ima i hoce da radi ozbiljnu proizvolju a drzava nece da ga pomogne u prvoj godini koja je najcesce najbitnija kad se pocinje nesto.. U stvari, svaki sacuvan dinar u budzetu se moze iskoristiti za druge stvari, bice da smo mi glupi a ovi sto su to smislili pametni.. :confused:
 
To su bas glupo osmislili, decko se pokrenuo, registrovao gazdinstvo bez svoje zemlje samo arendu ima i hoce da radi ozbiljnu proizvolju a drzava nece da ga pomogne u prvoj godini koja je najcesce najbitnija kad se pocinje nesto.. U stvari, svaki sacuvan dinar u budzetu se moze iskoristiti za druge stvari, bice da smo mi glupi a ovi sto su to smislili pametni.. :confused:
Baš čudno, neverovatno da se takve stvari dešavaju...Ljudi šta vam je, pa oni i hoće da otežaju sve i što manje isplate, šta se čudite. Vi kao moj komšija član Žvalonjine sekte što me smarao kako sam preterao sa klipom o nafti i nestašicama, kad je otišao juče da naspe u bidon od 1000 litara i ovi ga sa pumpe gasirali sad došao kod mene da kuka...
 
Pa dobro ne bih bas da se poredim sa tim tvojim komsijom ali nisam verovao da idu tako daleko, da je lopovluk na tom nivou i da se razmislja i o takvim stvarima..
 
Pa dobro ne bih bas da se poredim sa tim tvojim komsijom ali nisam verovao da idu tako daleko, da je lopovluk na tom nivou i da se razmislja i o takvim stvarima..
Jesi ozbiljan? Ubijaju političke neistomišljenike, ucenjuju sve redom i reketiraju, tuku ljude na izborima, kriminalce regrutuju da ubijaju za njih i razbijaju demonstracije, napravili Jovanjicu 20 km od Beograda, poklonili sami sebi Beograd na vodi i PKB a ti nisi verovao da će da opljačkaju blesave seljake?
 
Jesi ozbiljan? Ubijaju političke neistomišljenike, ucenjuju sve redom i reketiraju, tuku ljude na izborima, kriminalce regrutuju da ubijaju za njih i razbijaju demonstracije, napravili Jovanjicu 20 km od Beograda, poklonili sami sebi Beograd na vodi i PKB a ti nisi verovao da će da opljačkaju blesave seljake?
Joj brate kakva paljba, VEBER je mala maca, tamo gde udara, a najgore sto si sve u pravu!
 
Pre par godina predamo za krave u julu mesecu (neumatičene).Sad tu su se nalazile i krave koje su oteljene u prethodnoj godini.negde u februaru sledeće godine tri krave odlaze na kantar ( nisu ostajale steone).Stiže polovinom marta rešenje da te 3 krave nemaju nemaju prava na podsticaje.To je suma od 60000 din.Mislim da je u toj godini trebalo biti isplaćena i kovid pomoć ali nije do dana današnjeg.To je 90000 za jedno gazdinstvo.Koliko još takvih ima.I ove godine nisu isplatili za krave a prođe mart.Ko zna da li će i platiti.Ne možemo im ništa.Tu je problem.Ovo na izborima ne može da se skine.Mislim i da im je poljoprivreda na zadnjem mestu.Iako sam stočar,ne podržavam zabranu izvoza ako imamo šta da izvezemo.Ali opet će tu kajmak pokupiti veliki igrači.A mi kojima su ove cene previsoke ćemo polako smanjivati dok ne pogasimo farmice.Verujte da smo pokušali da podignemo cenu mleka od kuće sa 60 na 70 i da su se mnogi bunili.Ništa im toliko ne smeta koliko mleko koje je već dugi niz godina po toj ceni.Lakše je otići u LIDL i kupiti mleko sumnjivog kvaliteta.Ali takav smo narod i nismo ništa bolju vlast zaslužili.Ove godine ne držimo ni svinje za nas ali kad nam treba mesa,kupimo od čoveka koji kolje svake nedelje,bez obzira što je u mega marketima jeftinije.Ali samo neka je jeftinije....
 
Pozdrav svima, imam upisano 2,1 ha a leglo samo 13000 din 🤣 Jel imao neko slicno iskustvo ili su subvencije smanjene a da nismo obavesteni? 🤣
 
Jesi ozbiljan? Ubijaju političke neistomišljenike, ucenjuju sve redom i reketiraju, tuku ljude na izborima, kriminalce regrutuju da ubijaju za njih i razbijaju demonstracije, napravili Jovanjicu 20 km od Beograda, poklonili sami sebi Beograd na vodi i PKB a ti nisi verovao da će da opljačkaju blesave seljake?
Pusti to, nego sto nisi rekao da dolazis u Belu Crkvu na promociju Agromarketa, a i direktor?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Pusti to, nego sto nisi rekao da dolazis u Belu Crkvu na promociju Agromarketa, a i direktor?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Kome sam trebao da kažem? HAhaha. Znali smo da ću ići ali sam imao nekiu gužvu, smrtni slučaj, haos i nisam hteo da me tamo opsedaju ljudi tako neraspoloženog, samo bih rasterao ljude...
 
Kome sam trebao da kažem? HAhaha. Znali smo da ću ići ali sam imao nekiu gužvu, smrtni slučaj, haos i nisam hteo da me tamo opsedaju ljudi tako neraspoloženog, samo bih rasterao ljude...
Pa kako kome! Pa da organizujes barem jedan autobus pa da idemo svi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Na samoj njivi nije bilo baš lepo zbog vetra i incidenata koje sam imao, ovim putem pozdravljam kolegu Cicimorića sa kojim sam imao lep razgovor a što se jela tiče, to smo obavili u Vršcu u vinariji Helvecija 1880 gde je bilo top, videćete snimke...
 
Nazad
Vrh