Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Uradiće sve, samo da nadaju pare. Radije će da plate razne izmišljene komisije, nego da daju pare onima koji stvarno rade zemlju, ali će zato porezima još dodatno da nas oderu.
Toliko su ga ukompliokovali i nakarikali, da se više ne isplati ni registrovati gazdinstvo, niti tražiti išta od države, jer skuplje koštaju registracija, izvodi, ugovogi, porezi, nego što iznosi "obećana subvencija", od koje ko zna da li će nešto i biti.
U ovoj banani, ako nisi "investitor", ili član stranke, nesmeš da se baviš poštenim legalnim poslom, na svaki način gledaju da te sahrane. Jedino možeš da crnčiš od jutra do sutra kao savremeni rob kod nekog "investitora".
 
To što daju kroz subvencije kasnije naplate kroz odvodnjavanje... Jedina institucija koja ovde zarađuje je Pošta.
 
Morate razumeti,da je ova država više potrošač nego proizvođač,tj. više potroši nego što proizvede, a da bi pokrili ostatak duga moraju uzimati od naroda,jer da naprave pare ne znaju,pogledajte kako je išao tok prihoda,uzimanje dela penzija,zatim smanjivanje subvencija za 70% zatim,nove zdrvastvene knjižice,nove vozačke,tablice sa pojedinim slovima,obavezna RTV pretplata itd.
Kada se to završilo prešlo se na akcize goriva,dodatni nameti pri uvozu automobila,razni atesti za automobile, itd,sledeće godine veća akciza na cigare.Očigledno dodatno smanjivanje subvencija kroz razne vidove odbijanja,i tako u krug.Da je država sposobna da od poljoprivrede napravi izvoz od kojeg će da prihoduje novac,a ne da ga pokloni tajkunima,pa onda deo sebi u džepove,da napravi sama fabrike,oživi stare,postavi sposoban kadar,zaustavi odliv novca na strane kompanije.Tada bi mi mogli nešto da očekujemo ovako možemo očekivati samo veće namete i manje subvencije.
 
Poslednja izmena:
to sto ce daju kao sad za gorivo po kilo manje 30 dinara .od pune cene, to ce bude za oni 4000 po ha.ce ga uklope u to.
 
NIje mi jasno kako ce ovo da funkcionise, jer ako radim 25 ha a upisem 20 kao ce oni znati da li je to stvarno stanje? Nemam subvencije preko 20ha i nemam ugovore za ostalih 5.
 
Pa sada će da te jure i za tih 5, i moraćeš sve tačno da evidentiraš, jer će oni komisijski GPS-om proveravati, kao ovima što su konkurisali za ipard, pa ako ti nađu greškicu, ostaješ bez tih silnih subvencija, a u međuvremenu će te odrati na taksama, ugovorima, porezima, kaznama, i još nekim glupostima koje izmisle, jer treba te silne komisije od nečega platiti.
Kada se podvuče crta, isplati se prijaviti jedino svoju zemlju, arende nikako, pa ako prođe, prođe.
Od subvencija za gorivo, 99% da ni u buduće neće biti ništa, što bi dali nekome pare, kada ne moraju. Sada se radi na tome da nas samo lepo evidentiraju, da bi mogli da uzmu poreze, a o većim subvenijama nema ni govora.
Kada ovo pišem, ispadam veliki pesimista, mada to po prirodi nisam, ali ovde stvarno nevidim svetlo na kraju ovoga tunela.
 
Ima tu svega što ste pomenuli, ima i onoga čega će mo se tek setiti...

Primarno je sledeće: pojačati pritisak na male posednike kako bi ih primorali da otuđe zemlju !!!

Da ne idem u izlaganje zamišljenog procesa: porez na zakup-mnogo neobrađene i zaparložene zemlje-to Srbija sebi ne može dozvoliti-promeniće se zakon o nasleđivanju-porez na neobrađeno, a obradivo zemljište...

Već sam ponovio nekoliko puta, setite se kako izgleda sa porezom na oružje, daje se policiji samo da se porez ne plaća !
 
Ne znam samo kako ce komisija gps-om da utvrdi da li zemlju obradjujem ja ili pravi vlasnik. Jedino da na vrata pokucaju.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Koliko sam čuo, tražili su GPS-om prijavljene parcele za ove što su konkurisali za ipard, i kopali po oranju, tražili ostatke, kako bi utvrdili šta je bilo ove godine posejano na tim parcelama.
Samo neznam šta im radi onaj skupi satelit što ga ministar toliko nahvali, ili to samo lupeta, da popuni termin u vestima.
 
A koji su to mali posednici, tj gde je crta povucena? Koja ce biti granica za bavljenje suvim ratarstvom? :sta:


Ima tu svega što ste pomenuli, ima i onoga čega će mo se tek setiti...

Primarno je sledeće: pojačati pritisak na male posednike kako bi ih primorali da otuđe zemlju !!!

Da ne idem u izlaganje zamišljenog procesa: porez na zakup-mnogo neobrađene i zaparložene zemlje-to Srbija sebi ne može dozvoliti-promeniće se zakon o nasleđivanju-porez na neobrađeno, a obradivo zemljište...

Već sam ponovio nekoliko puta, setite se kako izgleda sa porezom na oružje, daje se policiji samo da se porez ne plaća !
 
Znaci bice sendvic i asov u ruke. Ma dajte ljudi taj sto je napisao zakon nema pojma sta je rekao a kamoli sta treba da uradi. Znaci oni hoce da znaju dta se seje na svim registrovanim parcelama. To ce ici ovako komsija koji je vlasnik zemlje a ima otvoreno gazdinstvo a zemlju izdaje morace samo da povede racuna da pita mene (onog kome je izdao zemlju) sta se seje naredne godine kako bi setvena struktura bila pravilno popunjena kako nebi dosao u situaciju da zbog toga ne dobije subvencije. To znaci da ce vrebati svakog onog koji nema promene u setvenoj strukturi ( to je moje misljenje).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prema nekim mojim info ministarstvo će da proverava svaku parcelu koja je upisana u gazdinstvu i šta je navedeno da je posejano. To će ići preko satelita u realnom vremenu. Ako je parcela gola, odnosno ništa nije posejano, dolazi inspekcija koja evidentira stanje na terenu i na osnovu toga se to poljo-gazdinstvo stavlja na crnu listu da narednih 5 godina ne može da ostvaruje nikavu subvenciju. To je kažu zbog mnogih koji su na osnovu zemlje registrovali gazdinstva a ne obrađuju je i uzimaju 4000 din/ha, pa takvih ima kažu baš dosta i kad se to dovede kažu u red onda se neće davati bezveze pare već moguće da i subvencije povećaju jer će ih davati baš onima koji stvarno rade.
 
Prema nekim mojim info ministarstvo će da proverava svaku parcelu koja je upisana u gazdinstvu i šta je navedeno da je posejano. To će ići preko satelita u realnom vremenu. Ako je parcela gola, odnosno ništa nije posejano, dolazi inspekcija koja evidentira stanje na terenu i na osnovu toga se to poljo-gazdinstvo stavlja na crnu listu da narednih 5 godina ne može da ostvaruje nikavu subvenciju. To je kažu zbog mnogih koji su na osnovu zemlje registrovali gazdinstva a ne obrađuju je i uzimaju 4000 din/ha, pa takvih ima kažu baš dosta i kad se to dovede kažu u red onda se neće davati bezveze pare već moguće da i subvencije povećaju jer će ih davati baš onima koji stvarno rade.
Ovo su price deda mraza
 
Prema nekim mojim info ministarstvo će da proverava svaku parcelu koja je upisana u gazdinstvu i šta je navedeno da je posejano. To će ići preko satelita u realnom vremenu. Ako je parcela gola, odnosno ništa nije posejano, dolazi inspekcija koja evidentira stanje na terenu i na osnovu toga se to poljo-gazdinstvo stavlja na crnu listu da narednih 5 godina ne može da ostvaruje nikavu subvenciju. To je kažu zbog mnogih koji su na osnovu zemlje registrovali gazdinstva a ne obrađuju je i uzimaju 4000 din/ha, pa takvih ima kažu baš dosta i kad se to dovede kažu u red onda se neće davati bezveze pare već moguće da i subvencije povećaju jer će ih davati baš onima koji stvarno rade.

Price za malu decu su da ce biti vise para.Pa bilo je 12 ili 14 hiljada po hektaru,pa je palo na 4 do 20ha.Znaci ne zele da daju ni to.Pa i ne moraju neka Vodja bude srecan.Znamo kakvo ima misljenje o poljoprivrednicima.Zato treba SVI za Beograd,pred Vladu i pred Predsednistvo.
 
Nazad
Vrh