Subvencije u poljoprivredi za 2018 godinu

odes u trezor i uzmes papir,sve je gotovo za 5 minuta
ja sam vec podigao potvrdu o gazdinstvu i uzeo sam izvod iz ratarskih
 
Koliko vremena mora da prodje od registrovanja domacinstva da bi zatrazio prve subvencije?I da li moze naprimer moj otac da podnese za subvencije i ja posle nekoliko godina prevedem na sebe jel sam ja u registru upisan kao nov poljoprivrednik? Mislim da li mi pise da sam nekad uzimao subvencije ili moj otac?Da li po broju parcele mogu da vide da je to isto domacinstvo dal ja mogu da prijavim drugu njivu to jest zasad i da dobijem prvenstvo kao da tek prvi put uzimam nadam se da me razumete :osmeh:Inace smo isto buduci vocari.

Урадиш промену носиоца газдинства.Као носилац газдинства имаш право на субвенције и постицаје . Земља се води на оца, само се мења носиоц газдинства.
 
Danas sam bio u mojoj opstini odn kanc za poljoprivredu i cuo jedan zaprepascujuci podatak. Naime svi koji su uzimali subvencionisane kredite od drzave grada ili opstine su usli u sistem i sad ce ove godine dobiti resenje za porez za zemlju a cifre su ogromne. Znaci pored onog odvodnjavanja jos i ovo. Dakle uzimala davala. Ali malo dala a uzela x3. Da li je neko imao ovakvo iskustvo ili je cuo slicno?
 
Porez na imovinu(na zemlju u vlasništvu) plaćamo dve ili tri godine.Visina poreza varira od Opštine do Opštine.
 
MIRBAN
Je l ti to Slavica rekla? Koje su to cifre, verovatno su ti rekli neki primer kad si se toliko iznenadio?
 
Danas sam bio u mojoj opstini odn kanc za poljoprivredu i cuo jedan zaprepascujuci podatak. Naime svi koji su uzimali subvencionisane kredite od drzave grada ili opstine su usli u sistem i sad ce ove godine dobiti resenje za porez za zemlju a cifre su ogromne. Znaci pored onog odvodnjavanja jos i ovo. Dakle uzimala davala. Ali malo dala a uzela x3. Da li je neko imao ovakvo iskustvo ili je cuo slicno?

Porez na imovinu(na zemlju u vlasništvu) plaćamo dve ili tri godine.Visina poreza varira od Opštine do Opštine.


O kakvom porezu je reč ?

Ne razumem, šta se plaća već 2-3 godine... ?
 
Da, ali izgleda da su ti iznosi dosta podignuti, cini mi se da MIRBAN to hoce da kaze.
Sutra sam ionako planirao da odem tamo pa cu pokusati da saznam nesto vise o tome.
 
Ma šta vam je ljudi! Pa to je mera našeg ministarstva da nam ublaži posledice suše...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja neznam šta se čudite mi ovamo kod mene plaćamo i odvodnjavanje i porez na opštinskom nivou koji su približno iste cifre oko 2000 din./ha za jedan i za drugi isto oko 2000 din./ha.:ppozdrav:
 
Pa porez na imovinu se plaća od kako imovina postoji, zar ne ?

Kuća, zemlja, šuma, garaža, pos. prostor...
Tako je,svakakvih poreza je do sada bilo .Nije u redu da se plaća porez na osnovno sredstvo za rad a zemljište je nama koji se bavimo poljoprivredom osnovno sredstvo.Da ne tupim mnogo ,da li recimo zidar plaća porez na mešalicu ili mistriju ...Platimo porez kada kupimo zemlju ,plaćamo odvodnjavanja i navodnjavanje ..
Pre je bilo plaćanje poreza na katasterski prihod a u sklopu njega i famozno odvodnjavanje .
 
Nije u redu da se plaća porez na osnovno sredstvo za rad a zemljište je nama koji se bavimo poljoprivredom osnovno sredstvo.

Pravno neutemeljena postavka.


Pre je bilo plaćanje poreza na katasterski prihod a u sklopu njega i famozno odvodnjavanje

Pre vam se nije sviđalo socijalističko-komunističko jednoumlje, diktatura proleterijata i šta sve ne...

Sad vam se ne sviđaju kapitalistički društveni odnosi.



Porez na imovinu je izvorni prihod lokalne samouprave i visinu poreske osnovice utvrđuje lokalna poreska administracija na osnovu proseka cena iz kupoprodajnih ugovora u predviđenom vremenskom periodu.

Da se ne ponavljam, ovo sam rekao u vezi kupoprodaje i "preotimanja" zemljišta susedima međašima.

Dizanjem cene u ugovoru se diže poreska osnovica, kako za prenos apsolutnih prava, tako i za porez na imovinu, raste "navodna" cena zemljišta.

Sami sebi u džigerice skačemo.

Ali to je praxa. Činjenica. Ukorenjena već više decenija.

Samo što porezi, prirezi i razrezi u vreme nastanka te praxe nemaju, sem imena, mnogo toga zajedničkog sa današnjim globama.

A većini nisam po volji i kada tvrdim da je seljački interes što jeftinije zemljište.

*

Konkretan primer mogu navesti u, mojoj, SO Kanjiža.

Poreska osnovica je za zemljište 4. klase 500.000 RSD/ha, 4.200 evra !

Ja sam prošlog proleća plaćao manje od 1.500 evra/ha, 750 evra/KJ, i komšije su smatrale da sam malo preplatio, ali blizu mi je kuće pa je to onda prihvatljivo.

Pa vi sad zaključite kako se gađa sa cenama po ugovorima i šta se za koliko i kako prodaje...
 
Ako nas već uvode u sistem kao firme, onda treba po svim kriterijumima i da nas tretiraju kao iste, a to je da se na osnovno sredstvo neplaća porez na imovinu, a nama je zemlja osnovno sredstvo.
Kada već hoće da nas mere sa EU, i da uvode politiku, pravila i zakone iz nje, neka onda doslovce prepišu zakone od njih, sa sve njihovim subvencijama, a ne da primenjuju selektivno, samo onaj deo koji njima i njihovim finansijerima odgovara !!!
 
Da. Pušnice, štale, šupe, ambari, kućice za pse, bunari...

Sistem će se na kraju izvrnuti u sami pakao.

Nateraće male posednike da se po svaku cenu liše imovine jer ne mogu podneti poresko opterećenje.

Osvrnite se kako to izgleda sa oružjem za ličnu bezbednost. Nose se pištolji u policiju i poklanjaju državi samo da se oslobodi poreza na oružje.
 
Verujem da je tako, no svršenu poslu mane nema, koga nema bez njega se može i mora, u krajnjem.

Narodna Skupština R Srbije, kao najviši zakonodavni organ, je propisala da stope poreza na imovinu mogu biti u rasponu 0,25-0,4% tržišne vrednosti nekretnine.

Treba pritisnuti lokal, odbornike, da se prihvate minimalne stope, da se transparetnije određuje tržišna vrednost.

Lokalne peticije i građanski protesti su legitimno i legalno sredstvo pritiska.

Vreme za tu aktivnost je rana jesen, tada se rade projekcije budžeta, a pripreme i širenje ideje u javnosti treba krenuti ranije.

Treba pritiskati isto kao što ih treba tužiti za udarne rupe na ulicama zbog kojih nastane oštećenje na vozilu.

To su norme građanskog društva.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh