Subvencije u poljoprivredi za 2016

coci, gde si vadio potvrdu da ne koristis sredstva opstine?
 
Mora postojati izvod iz banke da su sredstva uplaćena. Tako da ovi predracuni i uzimanje računa su gluposti. Dobio prošle godine povraćaj za sejalicu.
 
Koliko sam se ja raspitao,subvencija te ispadne da platis pola a bespovratna dobijes maltene dzabe...e sad,mozda i gresim al mi tako ova zana u ministarstvu objasnila
 
Ti kad kupujes platis 100% cenu, a podnosis zahtev da ti se vrati 40%.

- - - - - - - - - -

Mora postojati izvod iz banke da su sredstva uplaćena. Tako da ovi predracuni i uzimanje računa su gluposti. Dobio prošle godine povraćaj za sejalicu.
Nisi procitao moj post. Predracun treba samo ako ides preko kredita. U pravu si da treba izvod iz banke da su sredstva uplacena, bilo kesom ili kreditom.
 
Nema za plugove. I mene je to zanimalo ali Djoka. Kao i do sada pouzdati se samo u se i svoje kljuse.
 
"Pored toga, isplata poljoprivrednih penzija može da se poboljša ponovnim uvođenjem veze sa ispunjavanjem uslova za ostvarivanje poljoprivrednih subvencija. Takođe, PIO fond treba da nastavi sa kontrolom uslova pod kojima su dodeljivane invalidske penzije, navodi se u dokumentu MMF." http://www.021.rs/story/Info/Srbija/143894/MMF-Moraju-se-jos-smanjiti-izdavanja-za-penzije.html

Da li ovo znači da će se PIO ponovo uvesti kao uslov za dobijanje subvencija? Da li neko zna nešto o tome?


 
Svakakva se nagađanja mogu pročitati i čuti, i da će smanjiti subvencije ,i ukidati , i uvoditi nove uslove...
A što se PIO kao uslov navodi u tekstu, ja mislim da ipak neće biti uslov i to isključivo iz interesa aktuelne vlasti, ma koja ona bila, kako ranije tako i sad.

Evo primer, da nije bilo bespovratnih podsticaja i subvencija i za one koji ne žive isključivo od poljoprivrede, znaš kad bi tamo neko iz predhodne vlasti imao vinograd, ili onamo neko iz Baj... iz ove vlasti imao voćnjak od nekoliko hiljada sadnica Čačanske rodne ...
Ili misliš da je to zaradio i uštedeo dok je prodavao sveće na groblju ?
Ja ne, tako da bilo kakva rasprava običnog naroda ovde na forumu ko je za a ko protiv, i da li će se neki taksista ogrebati o subvencije za 70 ari tazbinske njive, unapred pada u vodu.
 
Ja da sam na mestu aktuelne vlasti, ja bih pod obavezno ukinuo subvencije ko nije u pio i onda tamo pred kraj mandata lepo vratis na staro jer i onako je nas narod kratke pameti, moglo bi se reci za Ginisa.
 
A ja bi rekao da pod hitno ukinu ove subvencije i da na omoguce ne placanje pio samo zdrastveno jer mi bolje da sam ove pare dao u privatno zivotno osiguranje,i da se subvencionise i razvija brtsko planinski krejevi nase lepe Srbije(bila bi i jos lepsa da nema ovih govana)ali onih krajeva gde naroda skoro da i nema da se vracaju i zive ljudi ko ljudi .
 
Bitno je samo da se prijavljuje struktura setve da bi oni imali na uvid stanje sta se sve i koliko seje! A za subvencije je najlakse, novca uvek dovoljno i na vreme, a kako ne bi bilo ako smanjuju jos i od ovih usranih 4000 din ili ukidaju skroz i vise se niko ne sekira! Nije valjda da neko ocekuje neko povecanje?:osmeh:
 
Nazad
Vrh