Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Juce na tv-u je receno da se subvencije ne daju ni za zakup zemlje uzet i od fizickih lica!

Bolje je da nam ukinu te subencije,nego da nas tako zezaju.Ako hoce da pomogne malim poljoprivrednim gazdinstava do 20ha neka im daje onda 200e/ha,a ne 100e.
 
Rtv:

[h=1]Равномерно распоредити подстицаје у пољопривреди[/h]НОВИ САД - Покрајински финансијски подстицаји у пољопривреди, водопривреди и шумарству требало би ове године да буду регионално равномерно распоређени, истакао је данас потпредседник Покрајинске владе Бранислав Богарошки у разговору са представницима локалних самоуправа у Војводини.

Богарошки, који је и покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство, најавио је и да ће бити настављено удруживање финансијских средстава са локалним самоуправама ради обнове каналске мреже, изградње водовода и канализације и пошумљавања, наведено је у саопштењу бироа Покрајинске владе за односе с јавношћу.
Тај покрајински секретаријат има ове године на располагању више од 7,1 милијарду динара, што је већи износ од лањског, упркос томе што је укупни овогодишњи покрајински буџет мањи.
Како је наведено на том скупу, конкурси за доделу бесповратних подстицајних средстава биће објављени око 1. марта и трајаће до краја септембра, односно до утрошка новца предвиђеног за те намене.
Када је реч о финансирању у аграру, Богарошки је најавио усклађивање кредитних линија ресорног покрајинског секретаријата и оних које се реализују преко фондова чији је оснивач покрајина.
Он је напоменуо да је секретаријат који предводи и до сада имао "солидан одзив на конкурсе", али је оценио да то није било равномерно распоређено по регионима и додао да ће због тога представници секретаријата током фебруара посетити свих 45 локалних самоуправа у Војводини и разговарати са пољопривредним произвођачима.
Богарошки је рекао да ће покрајински секретаријат за пољопривреду наставити удруживање средстава са локалним самоуправама, пре свега ради санације каналске мреже, за шта је опредељено 590 милиона динара а учешће тог секретаријата је 60 одсто.
За финансирање изградње водовода и канализације у покрајини предвиђено је укупно 343 милиона динара, навео је Богарошки и нагласио да "има простора за све локалне самоуправе да конкуришу" и тиме обезбеде онај део средстава које даје покрајина.


 
Diklofen zašto imaš takav stav?Među tim kako ih nazivaš glupostima stoje i tvoji postovi puni demagogije a korisnih nema ni frtalj.
 
Ako ti "strucno" cenis da moji komentari nisu korisni ,a ti ih preskoci.Ti izvuci iz teme ono sto ti odgovara ako tako neceg ima.Necu da pisem nesto sto ne mislim da bi bilo samo da nije demagoski.
Daleko od toga da su sve gluposti,naravno da nisu.Ima i babskih prica,decijih snova,pustih zelja,komsijskih "cuo sam"....
 
Trebao bi procitati bar deset stranica ,a moze se desiti da opet procita samo gluposti.
Sve zavisi sta procita.Jel lepo pise gore u komentaru DA SE MOZE DESITI da procita samo gluposti.Da su sve gluposti ne bi se moglo desiti da procita i nesto sto glupost nije.Stoga se lepo da zakljuciti da nisam niti napisao niti mislio da su sve gluposti.
A koliko korisnog pise ja svaki dan vidim u mom pp gde dolazim u situaciju kao da sam salterski radnik u trezoru.
 
Imam par nedoumica, ne mogu da pronađem da je pisano, izvinjavam se ako jeste.
Sledeći slučaj:
zemlja se vodi na oca - офкорс Ako se naprave dva poljoprivredna gazdinstva (dva sina), otac se prijavljuje kao član u jednom gazdinstvu. U kakvom je statusu onda to drugo gazdinstvo, da li ima sva prava na subvencije, ili postoje neka ograničenja? Druga stvar, nosioc tog drugog je student, znači ne plaća PIO.
Valjda je dovoljno jasno pitanje, hvala unapred.
 
Nisam siguran da li sam upravu , ali mislim da ako su na istoj adresi ta dva brata mora biti jedno gazdinstvo, a ako su na razlicitim adresama mogu imati odvojena gazdinstva i utom slucaju oba gazdinstva imaju pravo na subvencije.
 
Subvencije.rs:

[h=1]АП Војводина- 7,1 милијарда за пољопривреду[/h]у Вести фебруар 4, 2015

Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство у 2015. години има преко 7,1 милијарди динара на располагању, што је и у процентуалном и у апсолутном износу више него у 2014. години, иако је овогодишњи покрајински буџет мањи. Конкурси за доделу подстицајних бесповратних средстава ће бити објављени око 1. марта и трајаће, уз пар изузетака, до краја септембра, односно до утрошка пара.
Због благовремене информисаности, на данашњем састанку потпредседника Покрајинске владе и покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Бранислава Богарошког и његових сарадника, на који су позвани сви председници општина и градова са територије Војводине, представљени су детаљи програма и предстојећих конкурса намењених локалним самоуправама, како би средства била регионално равномерно утрошена. Поред тога, Богарошки је најавио и новине које се односе на усклађено финансирање у аграру, кроз синхронизоване кредитне линије ресорног покрајинског секретаријата и фондова чији је оснивач АП Војводина.
„И до сада, Секретаријат је имао солидан одзив на конкурсе, али то није било равномерно регионално распоређено. Због тога смо одлучили да читав фебруар посветимо обиласку терена, обићи ћемо свих 45 локалних самоуправа и разговарати са пољопривредним произвођачима, а данашњи састанак посебно је уприличен за представнике локалних самоуправа како би их на време упознали са нашим плановима и на које конкурсне линије ће моћи да се пријаве, да стекну почетне информације и да се квалитетно припреме „, рекао је Бранислав Богарошки.
Покрајински секретаријат за пољопривреду ће наставити са удруживањем средстава са локалним самоуправама, пре свега за санацију каналске мреже, за чега је опредељено 590 милиона динара, са учешћем Секретаријата у износу од 60 одсто. И даље ће интензивно да финансира изградњу водовода и канализација: 200 милиона динара за водовод и 143 милиона за канализације. Опредељен је, такође, и већи износ средстава за пошумљавање, за мелиорације, комасације, како нове тако и за већ започете.
„Има простора за све локалне самоуправе да конкуришу, обезбеде онај део средстава из наших извора, те да урадимо озбиљније кораке у 2015. години“, сматра Богарошки. „Наш примарни интерес је да сав новац који имамо на располагању утрошимо у овој буџетској години, јер је намењен за добробит пољопривреде, водопривреде и шумарства. Надам се ће идентичан интерес имати и локалне самоуправе, те да ће се препознати наша воља да извршимо улагања. Чак 98 одсто средстава којима располаже Покрајински секретаријат, враћамо назад у пољопривреду и водопривреду и циљ нам је да сва средства која имамо на располагању у 2015. години – утрошимо. То неће бити лако. Извршење буџета је од године до године између 80 и 85 одсто. Ако успемо да пребацимо преко 95 одсто, мислим да ћемо постићи циљ.“
Ресорни секретар за пољопривреду је изразио наду да ће та заинтересованост, након обиласка терена, бити већа.
„Наиме, анализом смо утврдили да постоји четири-пет локалних самоуправа које у неком озбиљнијем проценту учествују на нашим конкурсима. Ту мислим и на саме локалне самоуправе, али и на регистрована пољопривредна газдинства. То су, између осталих:

  1. Рума,
  2. Нови Сад,
  3. Бачка Паланка,
  4. Оџаци и
  5. Врбас.
Из ових локалних самоуправа се највећи број регистрованих пољопривредних газдинстава јавља на наше конкурсе. Већи број локалних самоуправа вероватно до сада није имао пуну информацију шта може да им пружи ресорни покрајински секретаријат, али и фондови чији је оснивач АП Војводина“, изјавио је Богарошки.
„С обзиром на то да Покрајински секретаријат даје бесповратна средства по извршеној инвестицији, једном броју потенцијалних корисника сигурно је проблем био иницијални капитал који морају имати да би кренули у инвестирање. Због тога смо, у сарадњи са Развојним фондом Војводине и Покрајинским фондом за развој пољопривреде усагласили своје конкурсе. Нјихове кредитне линије ће кренути пре наших конкурса. На тај начин ћемо омогућити корисницима да могу да подигну повољни кредит, изврше инвестицију и затим код нас конкуришу за бесповратна средства. Штавише, са Развојним фондом смо договорили једну посебну конкурсну линију од 200 милиона динара, која служи управо подршци пројектима Секретаријата. Они који су заинтересовани, моћи ће, на основу уговора закљученог са нама, да обезбеде недостајући износ средстава за пуну инвестицију, заврше улагање, остваре повраћај средстава код нас и са тим средствима да исплате кредит. Фактички би се задужили код Развојног фонда са каматом од 3 или 4 одсто, а гледаћемо да буде и мања, само за време трајања инвестиције, односно два или три месеца. Моћи ће да инвестирају и да се раздуже у истој календарској години“, рекао је Бранислав Богарошки.


 
Dali neko ima informaciju, spisak vestackih djubriva ciji ce fiskalni racuni vaziti za subvenciju 2015. Pitam jer prosle godine amosulfan nije bio na spisku pa samim tim i racuni nisu vazili.
 
Nazad
Vrh