Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Sta nije jasno jedan regisruje sa ocem kao clan gazd. a drugi mora praviti ugovor sa ocem i kvita a ako pio ako bude uslov ko ne placa nema crkavice i to je to. Ako neje jasnije pitajte pokusacemo ponovo:ppozdrav:
 
Pa kad ne jasno postavite pitanje!
Lepo kaze savopunck...
Ali ne zna se da li ce se dobijate subvencije na zemljiste iz zakupa...
Ako ti registrujes gazdinstvo i otac ti bude clan... onda je ta zemlja vlasnistvo gazdinstva. Na nju cete dobiti subvencije.
A drugo gazdinstvo na studenta registrujete isto kao komercijalno...
E sad, zemljiste koje je u tom gazdinstvu ce dobiti subvencije u zavisnosti od odluke ministarstva...
Mogu da stave pio, i onda nista, mogu da daju samo na vlasnistvo i opet nista...
A ako ne bude uslov pio i vlasnistvo onda ce i brat student dobiti subvencije.
Jasnije?

- - - - - - - - - -

Dali neko ima informaciju, spisak vestackih djubriva ciji ce fiskalni racuni vaziti za subvenciju 2015. Pitam jer prosle godine amosulfan nije bio na spisku pa samim tim i racuni nisu vazili.

Da li si siguran da racuni od ASa nisu vazili?
 
Dali neko ima informaciju, spisak vestackih djubriva ciji ce fiskalni racuni vaziti za subvenciju 2015. Pitam jer prosle godine amosulfan nije bio na spisku pa samim tim i racuni nisu vazili.

Nama su odobrili racune za AS.
Nije bilo tako jednostavno, pitali su sta je to (na racunu), otac je rekao, pa je to min. dj., vidi se, pise da je min. dj. sa 20% N i 24% S, kaze ovaj, aha, nisam znao, ok.
 
Pa prosle godine sam koristio forte N20 i nisam mogao da iskoristim te racune za subvenciju.
 
Dali ce penzioneri dobijati subvencije,moj matori stice pravo na penziju u Aprilu,ili da prebacujem gazdinstvo na sebe to jest da ja budem nosilac a on clan zamena uloga(vlasnik zemlje je matori).?
 
Ukoliko gazdinstvo ostane na tatu, i pio ne bude uslov, a gazdinstvo registrujete kao komercijalno, dobicete subvencije, bez obzira na to sto ce biti penzioner... Osim ako ne izmisle nesto novo.
Tako da vam isto dodje prebacili ili ostavili na njega.
 
Ali to niko od nas nece ni znati, dok se ne zavrsi registracija...
Onda lepo naprave presek i kazu imamo toliko i toliko para, pa prave zackoljice da bi otpalo sto vise....
 
Svako se pros..e na svoj nacin!!! Te uslov PIO te samo vlasnistvo te analiza zemljista te samo do 20 ha pa kad se to ostvari onda nije nam jasno kako je onima gore palo na pamet sve ovo!
Pa kad vide da smo stoka koja ne zna kud ce i kako ce onda nas lepo srede a mi i dalje prihvatimo igru u nasoj polovini!
 
Vama Pokrajinski sekretarijat daje subvencije kao i drzava?? :osmeh:
Rekose da subv. nemaju veze sa PIO fondom...
 
Nazad
Vrh