Subvencije poljoprivredi za 2014

Pa ja stvarno ne razumem razliku. Predao sam za navodnjavanje ovo do 1/og novembra.

Prosle godine su recimo i uprava za agrarna placanja i uprava za polj zemljiste raspisali posebne konkurse. Ne znam kako je ove godine, ali prosle su bila dva. A rekao bih da je uprava za polj zemljiste imala rok do 1. septembra. Jesi slao papire u Sabac ili Beograd?
 
Ajde Kecin sta se bunis, jesi bacio vestak (vidjen si), jesi pooro, jesi. Sta bi ti da moraju da uzmu od svoje guzice da bi tebi dali, e pa to ne moze. Cuti i nastavi dalje da trpis i pod obavezno da si zivotne kriterijume spustio jer stednja je trenutno prpisana na recept.
 
Prosle godine su recimo i uprava za agrarna placanja i uprava za polj zemljiste raspisali posebne konkurse. Ne znam kako je ove godine, ali prosle su bila dva. A rekao bih da je uprava za polj zemljiste imala rok do 1. septembra. Jesi slao papire u Sabac ili Beograd?
Dao sam u upravu za agrarna placanja u Sapcu. A sta kakva je razlika, kad se uzima ista roba, sta znaci uprava za poljoprivredna zemljista?
 
Ne znam sto je tako ali je tako. Ja sam prosle godine imao probleme, jer sam konkurisao na oba konkursa i na oba prosao. Da se nisam dobrovoljno javio da mi je ministarstvo vratilo 100% a predvidjeno 50% povracaja, i to iskljucivo zbog nesposobnosti ovih dveju uprava, placao bih ogromnu zateznu kamatu. Zamislite da oni uopste nisu znali da je druga uprava raspisala te godine konkurs za povracaj na istu mehanizaciju! Lud zbunjenog... Nesto se mislim, da se nisam javio, mozda bih i prosao nekaznjeno :) Ali, tako je. Verovatno ce oni kasnije resiti ko je prosao, a mozes ih i zvati i pitati kada ce biti uplata. Uprava za polj zemljiste je raspisala konkurs ranije od UAP, a i konkurs se zavrsio ranije, mislim 1. septembra.
 
Ne znam sto je tako ali je tako. Ja sam prosle godine imao probleme, jer sam konkurisao na oba konkursa i na oba prosao. Da se nisam dobrovoljno javio da mi je ministarstvo vratilo 100% a predvidjeno 50% povracaja, i to iskljucivo zbog nesposobnosti ovih dveju uprava, placao bih ogromnu zateznu kamatu. Zamislite da oni uopste nisu znali da je druga uprava raspisala te godine konkurs za povracaj na istu mehanizaciju! Lud zbunjenog... Nesto se mislim, da se nisam javio, mozda bih i prosao nekaznjeno :) Ali, tako je. Verovatno ce oni kasnije resiti ko je prosao, a mozes ih i zvati i pitati kada ce biti uplata. Uprava za polj zemljiste je raspisala konkurs ranije od UAP, a i konkurs se zavrsio ranije, mislim 1. septembra.
Pitao sam. Rekli su da cekam. Ni sad nisu znali za ovaj drugi konkurs!
 
Ja vam kazem, to je luda kuca. Ja sam se nasao u cudu prosle godine. Nova godina, ja se spremam da izadjem, kad na telefon stize poruka od banke, legle pare. Ja izvan sebe, jer je masina bila bas skupa. Siso dole da popijem rakiju sa matorim, kad stize druga poruka, banka kaze jos jedna uplata od jos toliko! Prvo sam pomislio da je greska. Medjutim, kad sam nazvao UAP posle par dana oni su me prvo napali, kazu nije bilo vise konkursa! Kad su skontali da nemam razloga da lazem, napali su me da sam nesto smuljao, kazu nisam mogao poslati originalna dokumenta dvaput, jer su oni trazili originalna dokumenta. Medjutim, ja znam sta je pisalo u tekstu za konkurs, i kazem im lepo da sam i njima i UPZ poslao overene kopije, i da sigurno ne bih prosao da su zaista trebala originalna dokumenta! Ma jedva sam tom cinovniku objasnio da su oni u stvari nesposobni. Onda mi je on pripretio da nisam smeo na dva konkursa ici, jer je to krivicno delo. A ja sam lepo zvao UPZ i pitao da li smem to uraditi, i rekose da smem, jer ako dobijem na oba, jednostavno otkazem jedan konkurs. A posto me niko nije ni obavestio da sam prosao (dobio sam resenja 15 dana posle uplate..), ja sam morao da ih zovem i raspravljam se s njima. Uglavnom, vratio sam te pare i nisam dobio po usima sa kamatom jer sam se sam javio. Kasnije sam shvatio da sam mogao opusteno i da im se ne javim i zadrzim sve, posto sam video da su totalni papani zaposleni u tom ministarstvu kad ne znaju ni kakva dokumenta traze ni ko jos izdaje konkurse u tom istom ministarstvu... Ali opet, nekom drugom su valjale te pare nadam se.
 
Danas mi je uplaćen novac od UAP po osnovu podsticaja u primarnoj polj proizvodnji.:bravo: Predato 17.10.2014. Nisu mi dolazili u kontrolu kao ranije i nisu mi poslali rešenje. Mnogo lep dan iako duva vetar.
 
Danas mi je uplaćen novac od UAP po osnovu podsticaja u primarnoj polj proizvodnji.:bravo: Predato 17.10.2014. Nisu mi dolazili u kontrolu kao ranije i nisu mi poslali rešenje. Mnogo lep dan iako duva vetar.
Dali je to uplata od ovog konkursa sto je bio otvoren do 1 novembra.I mi smo predali pa me zanima dali mozemo i mi da se nadamo nekoj uplati!?
 
Moje informacije su nece biti subvencija za gorivo i djubrivo,ko je dobi,dobio je.Izgleda da vise para nema,a ovo sto duguju ostaje dugovanje za sva vremena,naravno bez kamate jer kad oni duguju kamate nema a kad mi dugujemo kamata je strasna,drzava sto ima kamate pa to nema nijedna banka na svetu.
 
Mirko, to nije nikako moguce.Postoji zakon i pravilnik i svi bi onda sudskim putem nadoknadili i naplatili svoj novac.Advokati bi jedva docekali ovakav zicer, ali se to nece desiti sigurno.
 
Dali je to uplata od ovog konkursa sto je bio otvoren do 1 novembra.I mi smo predali pa me zanima dali mozemo i mi da se nadamo nekoj uplati!?

Da to je novac od ovogodišnjeg konkursa.

Mirko, to nije nikako moguce.Postoji zakon i pravilnik i svi bi onda sudskim putem nadoknadili i naplatili svoj novac.Advokati bi jedva docekali ovakav zicer, ali se to nece desiti sigurno.

U Zakonu o subvencijama jasno je navedeno da isplata subvencija ne može biti predmet sudskog spora. Ukoliko se smatrate oštećenim možete se žaliti resornom Ministru. Iskreno mislim da će subvencija biti za sve, samo žto sada imaju manjka para pa plaćaju svima po malo.

Prve godine kada sam konkurisao za 1000 dinara po tovljeniku u mom mestu su skoro svi pričali da su to maštarije nas nekoliko i da od toga nema ništa. Ipak mi smo naplatili doduše posle skoro 6 meseci od predavanja zahteva, ali pare su stigle.
 
Nazad
Vrh