Subvencije poljoprivredi za 2014

bitno je da mu tata ima penziju 90hiljda din a mama 80hiljda din a moj tata ima 14 hiljd din a mama 12 hljda din kako nije sramota da to kaze ljudi zive na ivici egzistencije a naj lakse je udariti po seljaku!Nema veze kupicu kravu jednu da je muzem !
 
Raspad sistema. Jedini jos koliko toliko ocuvana grana privrede, ce ovim merama doci u los polozaj. Ugusice na strani proizvodi finansirani upravo velikim SUBVENCIJAMA zemalja EU.

Sve je ovo tvorevina celnika EU, kako bi otvorili jos jedno trziste za svoje poljoprivrednike.
 
Bice nemamo dosta psenice ajde da uvezemo mozda i neku radioaktivnu jer jos kod nas mozda nema standard za to pa cemo jedno vreme sav otpad kod nas
 
Koja očuvana grana ? Zar gori položaj od ovoga postoji ? Pa da prosiš na ulici bolje bi živeo,davali milostinju i ucenjivali za to brdom papirologije na kojima opet država zarađuje i sad bi da te zajašu jel im se može. Bolje neka ih ukinu pa sa tim parama uzmu još po neko službeno vozilo i da sjašu sa naše grbine. Tako nam i treba kad ne možemo da se organizujemo i da se dovedemo u red,imamo mutavu ministarku koja se bavi svakakvim glupostima samo ono čime treba jok. Oni jašu mi ćutimo i svi srećni :sjasi:
 
Treba kolektivno da se odreknemo subvencija i da se borimo samo za cene naših proizvoda i to malo žećče.
Ja sam dobio po ha-sem za đubre,znači da su me tu već skratili za malo.
Uvođenjem kvota za mleko i samim tim neispunjavanje uslova za premiju su me opet malo skratili.
Po mojoj slobodnoj proceni sam ja kraći u ovoj njihovoj igri za oko 200000 a subvencije sam dobio 9000.Ima tu toga još.
ovo nije samo moj problem nego i mnogih.
Zaboravio sam samo da za umatičena grla isto nemam ništa a imam 11 krava ali nisu matičene ili ih možda vode kao magarce pa mi zbog toga ne sleduje.
 
Sve bi to još i bilo dobro kada bi se primenjivalo kako treba.Čitam juče da se Kostić i Matijević utrkuju ko će koji kombinat da kupi od onih 507 firmi u restruktuiranju.Pa kad bi oni držali na 10 ha jednog zaposlenog to bi bilo stvarno dobro.Ja ne bih imao ništa protiv.Samo ,eto ja pitam Vučića ,može li se živeti sa 10ha po današnjim ucenjivačkim,monopolističkim,ne tržišnim,ne konkurentnim uslovima?Ako kaže da može eto ja sam voljan da mu dam 10 ha da mi pokaže kako može.
 
Kolege ako neko zna,da li se i za sledecu godinu povrat za vestacko djubrivo racuna za djubrivo kupljeno od 1.1 - 20.11?
Drugo u vezi goriva,ako sam vec jednom ove godine kupovao gorivo (ne celu kolicinu) i predao racune,da li se gorivo (ostatak) moze kupiti sada i racuni predati do 20. Novembra?
 
Sto se goriva tice, predaje se samo jednom a ti si to vec uradio. Znaci, ne moze.

A sto se tice sledece godine, bez obzira sta pitao, niko ne moze sada da ima pravi odgovor.
 
Sve bi to još i bilo dobro kada bi se primenjivalo kako treba.Čitam juče da se Kostić i Matijević utrkuju ko će koji kombinat da kupi od onih 507 firmi u restruktuiranju.Pa kad bi oni držali na 10 ha jednog zaposlenog to bi bilo stvarno dobro.Ja ne bih imao ništa protiv.Samo ,eto ja pitam Vučića ,može li se živeti sa 10ha po današnjim ucenjivačkim,monopolističkim,ne tržišnim,ne konkurentnim uslovima?Ako kaže da može eto ja sam voljan da mu dam 10 ha da mi pokaže kako može.
Verovatno nikad nisi bio u Šumadiji, jer kod nas retko ko ima 10 Ha zemlje pa svi žive čak možda i bolje
 
Sve bi to još i bilo dobro kada bi se primenjivalo kako treba.Čitam juče da se Kostić i Matijević utrkuju ko će koji kombinat da kupi od onih 507 firmi u restruktuiranju.Pa kad bi oni držali na 10 ha jednog zaposlenog to bi bilo stvarno dobro.Ja ne bih imao ništa protiv.Samo ,eto ja pitam Vučića ,može li se živeti sa 10ha po današnjim ucenjivačkim,monopolističkim,ne tržišnim,ne konkurentnim uslovima?Ako kaže da može eto ja sam voljan da mu dam 10 ha da mi pokaže kako može.
Pa moze da se zivi od 10 hektara, ako recimo vozis jugica a ne primer radi Bmw ili mecku, ako recimo imas 539 ili neki domaci traktor a ne strani jonh deere belarus ciji su delovi skuplji od nasih, ako recimo ne betoniras dvoriste koje kosta kao nova kuca nego hodas po zemlji ili tucaniku kao ''pravi srpski seljak'' ako imas jednu razdrndanu prikolicu a ne tri cetiri koje kostaju 5-6000 evra, ako imas jedan pug jednu tanjiracu jedan traktor, i ako imas par krava busa koje daju mnooogooo mleka cirka 8-10 litra.... A najbolje od svega je to da decu saljes na visu skolu a po mogucstvu ako moze do 8 razreda osnovne skolea ako ne moze moze i niza osnovna do 4 razreda, ni tebe nece da trose a ni drzavu. Obavezno da im ukines odlazak na more ili putovanje do susednog grada i slicno jel i to kosta, e onda mozes da zivim kao '' Perspektivna Srpska Seljacina'' !!! PS: Ovo se ne odnosi licno na bilo kog kolegu sa foruma, vec je samo sarkastican odgovor, coveku koji je zavrsio pravni fakultet sa 10-tkom, a ja obicno kazem, da takvi mogu da zavrse sta hoces cak i da su priznati u svetu, ali dzaba sve to kada je glup kao muski polni organ!!!!!!!!!
 
Prime Minister je ocito sisao s kursa i zalutao negde u svom svetu.
Danas dok smo cekali na leniji i gledali kombajn kako kosi, malo smo se dotakli i politike. Bilo tu par ljudi raznog plitickog opredeljenja, ali svi su slozni u jednom, gore navedenom.
Ta demagogija i te neistine koje je izneo doticni na RTS-u direktno vredja nasu svest i inteligenciju. Ok, ne treba tajkuni da dobiju subvencije, pa zar nisu vec ogranicili na 100 ha, sto je skroz u redu. Sto su onda dali pravnim licima subvencije, sto to ne kazu. Zato sto im je u tom momentu zbog izbora odgovaralo. Ako ukinu subvencije, koje nisu sjajno formulisane i rasporedjene jos od prvog dana, kako misle da budemo konkurentni na svetskom trzistu ?
Odgovor je sasvim jednostavan. Ono sto su uradili sa mnogim drzavnim firmama, prvo ih obezvredili raznim spekulantskim radnjama, sad isto hoce da urade i nam jer im jako selo i jaki poljoprivrednici neidu na ruku. Njima treba proleterijat bez igde iceka sa kojim se lako vlada ovakvim nacinom koji je doticni demonstrirao i demonstrira na raznim TV i ostalo.
Ukinuti subvencije ne znaci automatski propast poljoprivrednika, ali ako ovako nastave da brinu o nama ima da nas nema.
 
Pa kazes da ce ako nastave da brinu,da ce biti propasti nekih paora,a ja kazem da vi svi koji radite vise od 50kj ,nema razloga da strahujete,jer tesko da ce se vama to desiti.
 
Sto bi bas granica bila 50 kj :sta:
Nema tu pravila i svako ko se bavi poljoprivredom, a da mu je to primarno i da nista osim toga ne radi, imace problem sa ovakvom politikom kaja se vodi.
 
Pa kazes da ce ako nastave da brinu,da ce biti propasti nekih paora,a ja kazem da vi svi koji radite vise od 50kj ,nema razloga da strahujete,jer tesko da ce se vama to desiti.
Moj druže,nema neki smisao to što si napisao,jer 50kj u vlasništvu,ili 10 u vlasništvu 40u zakupu,nije svejedno! Još taj odnos i nije tako strašan,ali kad je odnos 1:7,kao kod mene,to zna biti nekad i strašno :sjasi:
 
Nazad
Vrh