Subvencije poljoprivredi za 2014

Danas isao do grada sa kumom i on sipao na nisovoj pumpi gasno ulje,neka cena valjda 147,3 ili tako slicno,nije dobio popust jer nema jos karticu,nasuo 20 litara,kanta providna bela a gorivo crveno.Pita ga kum,pa ovo lozak a ovaj ce ma to je sve isto,prosle godine stizalo i zeleno i crno.
Ej a kao privatnici prevaranti.Sve ista....

Takodje je dobio informaciju da i ove godine za vocare(a takvih je najvise po brdima srbije) nema ni trunke subvencije,pa ni djubrivo.Ima neke jabuke pola hektara i tako ih prijavio,kad ono i ove godine prc,cena bila dobra ni 5 dinara,ima da ih vadi,bolje uvoziti jabuku iz poljske.Slepci smo mi,ne na kvadrat,na kubik.
 
Ma mi poljporivrednici smo raspustena banda, dno dna koje zna samo da puni budzet. Niko nas niti cuje niti uzima u obzir. Znaju oni da smo mi jako nemocni i da se nalazimo u njihovim kandjama. Ja se stvarno cudim zasto nam i daju i ovakve cene i subvencije i sve sta daju kad od nas niko ne bi ni pisnuo ako bi nam jos zagorcali zivote.

Nemoj tako, nisi u pravu, poljoprivrednici znaju biti veoma nezgodni igraci kada zatreba, narocito su zeznuti ovi sa Poljoinfo foruma.:osmeh: Njih se svi plase...................::jako_besan::::spreman na sve::
 
Malo nam je smanjena zestina od kako su izbrisali Slobupatrolu.:haha:...........ali smo i bez njega orni za kavgu! ,:osmeh:, ::super::
 
Hahhahahahahaha, taman nam vratili Mindjusara, pomislih da bude u spicu napada sa Slobapatrolom, kad , brisnuse nam Slobu...................................hihiiihihiihihihihihihihihiihihihihi
 
Poslednja izmena:
Ne bih voleo da Vam pravim svadju u kucu, takodje potpadamo pod Zakon o informisanju, mora se voditi racuna sta se ovde pise.
 
22. април 2014. | 13:50 | Извор: Танјуг
Читaј ми


[h=1]Нова правила за регресирање горива и ђубрива[/h]БЕОГРАД - Министарство пољопривреде Србије саопштило је данас да ради на изменама правилника о регресирању горива и ђубрива како би свим регистрованим пољопривредним произвођачима било омогућено да добију те подстицаје.

Како се наводи у саопштењу, тако ће пољопривредници регрес за гориво моћи да добију и на основу фактуре и отпремнице уместо само уз фискални рачун, како је сада предвиђено.
nafta-benzin-gorivo_660x330.jpg
Beta/AP (Rick Bowmer)

Додатна могућност ће бити дозвољена газдинствима која су гориво набавила и платила на основу фактуре путем безготовинске уплате на текући рачун добављача.
Изменама правилника о начину остваривања права на регрес за ђубриво пољопривредници ће моћи да добију за све врсте ђубрива, а као доказ о куповини осим оригинал фискалног исечка могу да поднесу и фактуре, рачун и отпремнице.
У саопштењу се не прецизира у којем року ће бити усвојене предложене измене, већ да се то очекује након законске процедуре.

 
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде, најавило је измене и допуне Правилника о условима и начину остваривања права на регрес за гориво кao и Правилиника о условима и начину остваривања права на регрес за ђубриво који су објављени у Сл. гласнику РС бр.40 од 11.априла.2014. године.
Измене и допуне Правилника о условима и начину остваривања права на регрес за дизел гориво односе се на правдање набавке дизел горива на основу фактуре и отпремнице, поред фискалног рачуна како је предвиђено важећим правилником. Ова могућност ће бити дозвољена газдинствима кoја су дизел гориво набавила и платила на основу фактуре путем безготовинске уплате на текући рачун добављача.
Измене и допуне Правилника о условима и начину остваривања права на регрес за ђубриво односе се на регрес за све врсте ђубрива, уместо набројаних у правилнику. Измене у члану 3. односе се на правна лица, предузетнике и физичка лица да осим оригинал фискалног исечка могу да подносе и фактуре – рачун и отпремнице као доказ за купљено ђубриво.
 
Nazad
Vrh