Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

danas zvao upravu za agrarna placanja u sapcu i kaze da do 15 sigurno nece biti nikakvih isplata jer trezor ne pusta pare....
 
Postoji hiararhija u upravljanju gotovinskim sredstvima jer ne potpisuje ministar naloge, čak mislim da on i ne daje naredbu za isplatu već njegov pomoćnik. Možda je zaboravio :osmeh:. Svejedno kad hoće da isplate mogu da za dva dana da isplate sve. Pošalju naloge za isplatu trezoru, a oni svojim poslovnicama i pare stiži kod vas brzinom svetlosti.

Međutim ne plaćaju jer verovatno nema para ili nema dobre volje do izbora ....
 
Pa upravo o tome i pricamo kao sto mozes da procitas par poruka iznad.
Trebalo bi, ali se ne zna kada.
Ti cekas za svinje, ja za naftu, neko za bikove..sve je to iz 2013:
 
Pa pred Novu Godinu predato, kad li ce biti, do izbora?:osmeh:

- - - - - - - - - -

Cekam ja i naftu, ali za nju ne pitam jel vidim sveze komentare, a za svinje nisam video.:ppozdrav:
 
Pa pred Novu Godinu predato, kad li ce biti, do izbora?:osmeh:

- - - - - - - - - -

Cekam ja i naftu, ali za nju ne pitam jel vidim sveze komentare, a za svinje nisam video.:ppozdrav:
Jutros je na TV u emisiji ZNANJE NA POKLON bila informacija o subvencijama za tekucu i zostalim isplatama subvencija za proslu godinu.Proslogodisnje neisplacene subvencije ce biti ubrzo isplacene,tj tokom februara a za ovu godinu je usvojeno 6000 po hektaru=fiksno,takodje i za naftu i to bez obzira na kojoj pumpi ce biti kupljena nafta.Znaci vazan ce biti samo fiskalni racun.A sto se tice djubriva,moci ce se ostvariti subvencije za njega,ali pod uslovom da se prilozi potvrda o proslogodisnjem ili ovogodisnjem uradjenom ispitivanju,odnosno ANALIZI zemljista.

- - - - - - - - - -

I kazu da je drzava obecala da ce poljoprivredni krediti biti od 5 do 6,5% za dinarske kredite,pa s toga savetuju da se ne uzimaju jos krediti i ne zuri se sa njihovim uzimanjem,jer banke jos rade po starim kamatnim stopama.
 
Cini mi se da rece da je dovoljna potvrda o analizi zemljista u zadnje tri godine za subvenciju djubriva, ostalo sam cuo, sem za zaostale subvencije da ce biti isplacene do kraja februara, to stvarno nisam uhvatio, s obzirom da sam ga slusao takodje.

- - - - - - - - - -

Sto se tice kredita kamata ce biti od 4-6 osto ali samo namenske, odnosno za kupovinu kvalitetne stoke, mehanizacije i sl.
 
Nisam ga tako razumeo za analizu zemljista,ali to je to otprilike,kao i za kredite,jer kad govorim o kreditima,naravno da se podrazumevaju namenski.
Sto se tice subvencija,ubedjen sam da ce zaostale biti garant isplacene pre izbora.Znas vec kako je to kod nas pred izbore.
 
Znam, ali kako je tako je sta da se radi. Kako li bi mogla da se izvadi ta potvrda u PSS, s obzirom da sam ja vrsio analizu pre dve godine?

- - - - - - - - - -

A zagubio sam one papire.
 
Lakše je da nakopaš zemlju ponovo. I to gledaj u što lošijim njivama da ti regresiraju što više.
 
Nazad
Vrh