Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ja sam za gorivo predao 30.11 i nema ništa. Nema ništa ni za traktor od povraćaja, ne znam ni da li sam prošao, tražili da dopunim dokumentaciju, izlazio polj. inspektor u kontrolu ali za sada se još ništa ne zna.
 
Nadam se da su stigli do kraja u Alibunaru. Moj komšija je proverio 31.12. i nisu mu legle, jedino ako su mu legle kasnije tog dana. A ja nisam stigao ovih dana da odem da proverim, pokušao sam porukom, ali servis nije dostupan. Inače predao sam 1.decembra za nekih 1000 lit.
 
Aleksandar Babić
-PAXP-deijE.gif
Dobra zemlja


https://www.facebook.com/#
Visina subvencija
Grčka:
852 eura/hektar (spending per hectare); direktna pomoć farmerima 70%; ruralni razvoj 25%; eksportne subvencije 0%;
Holandija:
505 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 4%; eksportne subvencije 9%;
Danska:
434 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 83%; ruralni razvoj 9%; eksportne subvencije 6%;
Nemačka:
388 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 13%; eksportne subvencije 1%;
Austrija:
375 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 58%; ruralni razvoj 39%; eksportne subvencije 2%;
Francuska:
338 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 10%; eksportne subvencije 2%;
Mađarska:
116 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 24%; eksportne subvencije 3%;
Bugarska:
82 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 40%; ruralni razvoj 57%; eksportne subvencije 0%;
Rumunija:
76 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 41%; ruralni razvoj 54%; eksportne subvencije 0%;
 
Meni jos nista za gorivo nije leglo a predato mislim polovinom novembra, zar ne rece gospoda iz ministarstva da su isplacene subvencije jos pre ngod
 
Cudi me da ti nisu platili, vecina je cekala oko mesec dana od dana predaje. Svrati ti do trezora, pa proveri sta se desava sa tvojim predmetom, mozda postoji neki problem.
 
Nema sta da svraca u trezor. U Zrenjaninu su isplatili zahteve predate do 22og nov. Posle toga para nije bilo, tako da kao i mnogi drugi cekamo lovu ove godine od gasnog ulja.
 
Eto zasto nisam ni ja dobio povracaj,a predao sam 29.11.Valjda ce biti pre setve da opet kupimo neki litar goriva.Jos uvek se nezna kako ce se kupovati gorivo,vredi li slati one koverte NIS-u?
 
Zvao danas trezor u Zrenjaninu kazu nemaju pojma kad ce biti pare za gorivo.Nazovem ministarstvo gospodja kaze pa pare su podeljene jos prosle godine nazovite vas trezor,kazem zvao sam i nista neznaju a gospodin ministar je izjavio da je sve isplaceno KAKO TO I KO LAZE? Kaze znate nije sve ali je poljoprivreda prioritet verovatno ste kasnije predali,kazem 26.11 a ona da stigli su do 25.11 i sad je sve na ministarstvu finansija verovatno ce biti do kraja meseca! Zabunila je i mene i sebe lazima a cinimi se da mi sto nismo dobili do nove godine necemo ni dobiti!
 
Nazad
Vrh