Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Vraćaju svima,ako si osigurao neku kulturu,ukupno koliko si platio osiguranje bez PDV,e od te sume ti se vraća 40%
 
Axa, to je u pitanju. Iskreno ovde kod nas u sumadiji nemamo obicaj i naviku da osiguravamo useve, pa zato i nisam upucen, hvala na brzom odgovoru.
 
мени су пролетос при осигирању рекли да држава враћа 40%, а да би општина требала да врати 15%...предао сам папире аз повраћај средстава, па ћу видети колико ће м илећи пара....
 
Ja sam ispucao svoj limit za gorivo, tako da cu popuniti i predate racune. Da li neko zna da li u trezoru uopste primaju zahteve za regres ili moram da cekam 30. Novembar ?
 
za povracaj osiguranja njiva, najkasnije se zahtevi mogu podneti do 31.10 tako ako ste osigurali njive , platite uzmite potvrdu i pravac salter ... inace povracaj je 40% . posle ne mozete refundirati tako su mi rekli u DDOR osiguranju , sutra idem da sredjujem
 
Osigurao sam ove godine njive ali se na polisi razlikuje osigurana površina pojedinih kultura u odnosu na prijavu strukture proizvodnje od proletos. E sad da li mogu biti u problemu ako predam polisu na kojoj se te cifre razlikuju i da li će mi uopšte isplatiti povraćaj?
Imam polisu kod kuće i uplatnicu koju su mi poslali popunjenu i koju sam uplatio. O kakvoj potvdi član daner priča?
 
ne znam meni dali potvrdu o uplati , otisao sam direktno u ddor i platio , nisam imao nikakvu uplatnicu, bitno je da ti se poklope sifre parcela koje su u polisi i u setvenoj strukturi i da se kulture poklapaju , ja sam imao 12 jutara suncokreta a osigurao sam 11 .

znaci mora da se poklopi sifra parcele i kultura na polisi sa onim sto ste popunili u setvenoj strukturi
 
I meni danas javili iz par firmi gde sam uzimao predračune pa ako bude nešto da budem spreman,baš pametno su uradili da nemamo vremena ništa da pazarimo.
 
Predao sam jutros racune za gorivo u trezoru u Pancevu, nije bilo nikakve guzve, sve zavrseno za 1 minut. Kaze zena da trezor uplacuje subvencije i da misli da je septembar skoro pokriven ceo (ko je predao u septembru). Tako da ipak postoji nada da i mi dobijemo novac u ovoj godini.
 
Nazad
Vrh