Subvencija za mehanizaciju

Pozdrav drustvo, zanima me vase iskustvo sa konkursima za mlade poljoprivrednike, 75% je povracaj ove godine, da li ste konkurisali i sta? Ja bih hteo vucnu tanjiracu, ali toliko ima ne kvalitetnih da je tesko izabrati kvalitet... Ko je od vas skkoro uzimao tanjiracu i koja marka vam je najbolja?
Bolje da si pitao u temi tanjirače.... Inače, da sam na tim mukama, ja bih gledao Bečejsku,Konzum.
 
Bas bi voleo da pitam ministra kakva je razlika izmedju gazdinstva otvorenog od 01.01.2017 i ovog od 01.01.2018 Ako je za mlade sta te boli stojko kad je otvoreno gazdinstvo, zar nije jednostavan i logican ogranicavajuci faktor godina proizvodnje tog mladog coveka. Jebes mi sve ako ovi nisu na spidu!
 
Bolje da si pitao u temi tanjirače.... Inače, da sam na tim mukama, ja bih gledao Bečejsku,Konzum.
Pokusavam da pitam u toj temi za tanjirace ali bas se i ne snalazim na forumu tek sam se registrovao... Inace ja ispunjavam sve uslove za konkurs ali jos odlucujem u vezi tanjirace, gledao sam i tu konzum, dobra je medju prvima mi je na listi...
 
Jos jedno pitanjce. Ako prodjem konkurs, da li ja moram prvo da uplatim celu sumu pa dobijam povracaj ili je odmah u startu dobijam deo novca?
 
А пређашњи конкурси како је то ишло и функционисало око уплата и поврата
 
@N_emanja
Ako prodjes na konkursu drzava ti uplati unapred 75% od osnovice na tvoj racun. Ti onda treba da das od svojih para 25% i pripadajuci pdv i sve to zajedno uplatis dobavljacu.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Aham, hvala puno. Ovo se odnosi samo npr samo na jednu prikljucnu mehanizaciju, tj kada bih uzimao prskalicu, ne bih mogao u tom predracunu da uzmem i plug itd?
 
Bas bi voleo da pitam ministra kakva je razlika izmedju gazdinstva otvorenog od 01.01.2017 i ovog od 01.01.2018 Ako je za mlade sta te boli stojko kad je otvoreno gazdinstvo, zar nije jednostavan i logican ogranicavajuci faktor godina proizvodnje tog mladog coveka. Jebes mi sve ako ovi nisu na spidu!
Nisu oni ni na čemu, samo gledaju šta da smisle da što manje daju para a da to sve lepo zvuči na pinku kada pričaju o tome. Bagra belosvetska....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Od dokumentacije za konkurisanje vam treba predračun i izjava dobavljača (tačke 1 i 2, član 17, opšta i posebna dokumentacija iz konkursa), ostalu dokumentaciju (tačka 3-8) oni sami pribavljaju po službenoj dužnosti tako da to ne morate slati. Pored toga, radi boljeg rangiranja vam treba i dokumentacija za rangiranje iz člana 21, sve što imate od toga šaljete.
 
Danas stiglo rešenje za 2018 god...odbija se zbog duga od 09.maja 2019,naravno to je bio trenutni dug obaveze se izmiruju i pre i posle toga,resenje kucano 21.10 krajem maja ,zena zvala da dug izmirimo-izmirili odmah sutradan i poslali ponovo potvrdu
Ja ili sam tamo obeležen ,ili sam toliki baksuz,ovo ministarstvo nije za sve podjednako
Čestitam svima koji su uspeli da dobiju pozitivne odgovore i pare,samo da napomenem da se bavim isključivo poljoprivredom
 
Nazad
Vrh