Subvencija za mehanizaciju

Danas su me kontaktirali iz Uprave , u vezi konkursa za mlade poljoprivrednike. U prijavi sam naveo da sam saglasan da Uprava pribavi po službenoj dužnosti dokumentaciju o kojoj se vodi evidencija u državnoj upravi ( poreska uverenja i ostalo ). Kako mi danas reče gospođa iz Uprave , oni ne mogu da stignu da pribave te papire i ako želim da budem rangiran treba da im dostavim dopunu do kraja sledeće nedelje , tj da lično pribavim uverenja i potvrde i da im pošaljem.
 
Danas su me kontaktirali iz Uprave , u vezi konkursa za mlade poljoprivrednike. U prijavi sam naveo da sam saglasan da Uprava pribavi po službenoj dužnosti dokumentaciju o kojoj se vodi evidencija u državnoj upravi ( poreska uverenja i ostalo ). Kako mi danas reče gospođa iz Uprave , oni ne mogu da stignu da pribave te papire i ako želim da budem rangiran treba da im dostavim dopunu do kraja sledeće nedelje , tj da lično pribavim uverenja i potvrde i da im pošaljem.
Još jedna proizvoljnost i neprofesionalno obavljanje poslova u državnoj upravi, kako samo tumače zakone po njihovom bolesnom mozgu, pa to nema nigde, donose i menjaju pravila kako im se ćefne , ko kad bi se takmičili šta će da izmisle da čoveku iskomlikuju život
 
Kad ste pre stigli do povracaja nama nisu se udostojili ni odgovora.Danas mi odgovorili ma mejl da nikakve sankcije nisu predvidjene ako odustanes od kupovine i predmet se nalazi u obradi.Tesko da do prolecne sezone se ponovim.
 
Posto je meni ova omiljena stranica da napisem par reda jer niko drugi se ne oglasava .napokon odustajem od moguce kupovine rasturivaca jer nisam ugovorio usluge zimske sluzbe za razbacivanje soli,a do proleca me sluzi a stari ciklon.Ali zato ne lezi vraze kupio sam novu polutesku NO NAME drljacu iz Vladimirovacakojom se izgleda nisam usrecio masivna jeste ali samo cekam da se rotori razlete na sve strane ko zecevi u lovu.Zato pamet u glavu prilikom kupovine nista od para unapred ni banku jer ovo je ipak Srbija i preduzetnistvo je jos na niskoj grani.Cast izuzecima
 
A sto si kupio sad Rusa u Januaru je mozda bolja kupovina.Pa hteo sam rasturivac jer sam mislio za jesen bice mi lakse,kupio sam drljacu da ce mi biti lakse ali nesto mi nije bas lakse.Pozdrav
 
Rusa sam kupio u sred leta tu negde jun-jul, cekao sam priliku i kupio ga ispod svake cene. Nikad nista nisam kupovao od krupnijih stvari sad za odmah.
Inace se redje cigo kupa nego sto se ja slozim sa cika Dangerom, ali sad se slazem na jednu od njegovih prethodnih izjava. Nista licno i zlonamerno ne misli ni on ni ja. :ppozdrav:
 
Ja mislim da su mozda trebali da razvrstaju zahteve sa predracunom i sa racunom. Opet nije u redu da ljudi odustaju kome su odobrili a jos manje je uredu sa njihove strane da ti podneses zahte za nesto i da ti jave za 5 meseci odluku, mnogo toga se u zivotu promeni za to vreme tako da je i sa njihove strane opravdano ako odustanu, pogotovo na ovako sušnu godinu. A i sa obradom tih zahteva namerno odugovlace jer nema para za isplatu.
 
Ubio me bog ako ovi u Upravi nisu namestili neku nasnimljenu plocu. Kako ppzoves i pitas oni ti kazu pozovite za 15 dana. Pa majku mu sto mi ne kazes zovi za 7 dana za 30 dana nego stalno za 15 dana...
 
Jasno mi je da je ovo forum i nema nista licno ali razlika izmedju mene i tebe je mnogo godina ne mogu planirati za vek.Tvoj otac je kupio traktor da bi ti radio ili je za svoju razonodu?Pozdrav.Nemojte se vi slagati sa mojim stavom i to je normalno ja sam za korak po korak i ovako se saplicem.
 
Ja sam dobio neku informaciju da ce do kraja oktobra da zavrse sa svim zahtevima. Kao, bio je neki zastoj!
To oni puste buvu da ih mi ne zovemo . A ministar Nedimovic ni da kaze u cemu je problem.Nema tu sta,bedna smo drzava sa ovakvim ministrom pa to ti je.Naravno ni prethodni nisu bili bolji ali izadji ko covek pred kamere pa reci u cemu je sad problem.Kod nas moze da te j..e ko stigne.
 
To oni puste buvu da ih mi ne zovemo . A ministar Nedimovic ni da kaze u cemu je problem.Nema tu sta,bedna smo drzava sa ovakvim ministrom pa to ti je.Naravno ni prethodni nisu bili bolji ali izadji ko covek pred kamere pa reci u cemu je sad problem.Kod nas moze da te j..e ko stigne.
On je tamo samo da bude neko ko će biti ministar poljoprivrede,zna se ko je ministar za sve,i tako se radi.
 
Danas me zvala teta iz uprave za agrarna placanja u vezi konkursa,vrlo ljubazna. Ona obradjuje moj zahtev i prosledjuje ga filijali za placanje i trebalo bi da budem isplacen za 10 radnih dana,tako je rekla,videcemo i to. A zvala me u vezi izajave,koju nije videla da sam dostavio,kasnije smo ustanovili da je izjava tu ali joj zapisnicar nije dostavio... Inace izjava je da odustajem od kupovine kembridz valjka,ne mojom krivicom al sta je tu je.

Poslao sam racune 30.08
 
Nazad
Vrh