Subvencija za mehanizaciju

A sto se mene tice vise nikad i ne moraju da raspisu konkurse za koje kakve subvencije ko ima nek kupi ko nema nek gleda tudje.Onda cemo biti ravnopravni.Ja sam sad pri put zadnji put i nikad vise konkurisao za neku subvencionisanu kupovinu.
 
Sve to traje predugo i nema pravog efekta na paore kojima je knap sa lovom, oni koji kupe za kes njima kad god doslo dobro doslo!
Sve u svemu jedno lepo obmanjivanje javnosi, a poljoprivredne emisije to lepo zaviju u ukrasni celofan i kad ljudi gledaju misle da smo beli medvedi :bravo:
 
Ja kupio po predracunu, spremio i popunio novi zahtev, garantne listove, uputstva, racun, fiskal, otpremnicu, pa sutra od Boga zdravlja da posaljem.
Posle samo cekam poruku od banke.
 
U mojoj okolini sam čuo za dva pozitivna odgovora (jedeno račun, a drugo predračun), obe velike investicije. Ja za moj Tupanjac četvororedni špartač još nikakav odgovor nisam dobio.
 
Nemojte brinuti ako ste konkurisali ubedjen sam da će skoro svi dobiti pozitivan odgovor. Treba pomagati trgovce kojima je stala prodaja mehanizacije i bankare koji više nemaju kome da odobre kredit. To i jesu subvencije za njih mi smo tu samo protočni bojler da bi se sredstva iz budžeta prelila kod trgovaca i bankara a biće nešto i za osiguravajuće kuće. Prodaja magle je ovde ipak prioritetna i najisplativija delatnost. Za poljoprivrednike svakog u ovoj državi potpuno zabole nas sigurno niko neće pomoći mogu samo da nam uzmu.
 
O tome se i radi krupne investicije su resene a sitna boranija ceka realizaciju u januaru , a tek povracaj ?Tako da se ja ne slazem kad bude bude ako ja moram svoje obaveze da izvrsim u rokovima isto ocekujem i od drzave.Probao sam sa jednim usranim rasturivacem pa mi nije svejedno kad cu dobiti resenje za kupovinu,mogao sam ga kupiti odmah a mogu biti i nadalje bez njega
 
Sve je to džaba kad država nema para, bitnije je njima da se urade koridori da što više prođe turista, preleti što više aviona, beograd na vodi, da se što više dovede strani investitora koji će dobiti povoljno lokacije i dozvole za gradnju (a ja za moj čardak tek posle godinu dana dobio dozvolu za gradnju i sto peripetija kao da gradim skadar na bojani) plus subvencije za svakog zapošljenog a ti isti investitori će našim radnicima dati 30000 din platu (socijala) i svi srećni, a mi ratari, voćari, povrtari, stočari i ostali ćemo i dalje čuvati socijalni mir.Izvinte za :off_topic:.
 
Ova drzava je stvaaarno otisla u tri lepe.Sada ce 120 dana kako sam predao zahtev i dalje bez odgovora.Sta se tamo radi i da li se uopste radi.Dobijes 4 ili 5 papira ispred tebe,pregledas za 5 minuta,proveris gazdinstvo i dugovanja na kompu i udaris pecat.Pa recite mi molim vas da li je to tesko uraditi i koliko treba vremena za to.Kada sam bio u skoli moj profesor matematike nam pregleda 36 kontrolna od 5 zadataka za 45 minuta na casu!Ne krivim toliko te ljude sto rade tamo jer su verovatno dobili naredbu od gospodina ministra da se to malo uspori i oteze dok se ne vidi da li ce dati za susu neke pare.Ako budu dali za susu e tada neeeeema para za mehanizaciju ili ce biti ali ce dobiti samo pojedinci koji kobajagi ispunjavaju uslove, a to je da budu clanovi odredjene stranke.Po stoti put pisem kako je moguce i zasto se preskacu resenja.Ako sam predao 21 aprila kako je moguce da onaj koji je predao 28 aprila dobije resenje pre mene?Banda lopovska!
 
Nazad
Vrh