Subvencija za mehanizaciju

Ako je za 2014 godinu, zasto je tek pred kraj godine objavljen pravilnik malo mi je nelogicno. A i tamo pise da se zahtevi podnose od maja do oktobra, onda je vrlo kratak period jer je onaj pravilnik objavljen 3 oktobra.

Ali bilo bi lepo kad bi subvencionisali prskalice, treba nam nova. Sad imamo zajednicku sa komsijom.
 
Poslednja izmena:
Pravilnik se namerno kasno objavi da bi sto manje ljudi konkurisalo, uvek je tako, pitajte se zasto...........
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Sta treba da se upise ovde? Za sejalicu saljem.
 
II. ВРСТЕ ПОДСТИЦАЈА
Члан 3. Подршка програму из члана 2. тачка 1) овог правилника, обезбеђује се давањем подстицаја за:
1) нaбaвку нове мeхaнизaциje и oпрeмe зa наводњавање;
2) нaбaвку нове мeхaнизaциje, oпрeмe и материјала зa зaштиту oд бoлeсти, штeтoчинa, кoрoвa, грaдa, ниских и високих тeмпeрaтурa;
3) нaбaвку нових прикључних машина и опреме за сетву, садњу и бербу;
4) набавку нових пластеника и опреме за производњу у заштићеном простору;
5) изградњу, проширење, реконструкцију или адаптацију (у даљем тексту: изградња) хладњача и набавке нове опреме за хладњаче;
6) изградњу нових објеката намењених складиштењу житарица (силоса и подних складишта) и набавку нове опреме за објекте намењене складиштењу житарица;
7) набавку нове опреме и машина за припрему производа за тржиште.
Ovo bi trebalo u gornju a u donju konkretno o investiciji npr "Agrija ps-4".
 
upises samo broj 3 to ti je redni broj investicije po tabeli, evo kako sam ja popunio
slike.php
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

ja saljem za prskalicu
 
Da li mogu podneti zahtev za subvenciju mehanizacije konkretno freze ako nije fabricka tj. pravio je bravar koji mi moze dati fiskalni racun.
 
Da li se u "mašine za berbu" podrazumevaju i berači za kukuruz ili samo mašine za berbu voća?
 
Sta je sve potrebno od papirologije za trazenje povracaja? Kupio sam ove godine novu prskalicu, za nju ima povracaj. Ljudi iz trezora kazu da nemaju nista sa tim, salju me u PSS, oni tamo prebacuju na internetu da trazim... Kome da se obratim?
 
Faktura, garancija, izvod iz tvoje banke, izvod iz banke prodavca, ako si uzeo na kredit onda u APR da je založiš, objasniće ti u banci kako.

Послато са D5103 уз помоћ Тапатока
 
Moj savet ti je da sve te papite kopiraš i overiš u opštini ili sudu i pošalješ im kopije.

Послато са D5103 уз помоћ Тапатока
 
Hvala za pomoc! Imam fakturu, garanciju i fiskalni, uzeta je za kes... Oticu u banku da se i tamo raspitam.
 
Znaci moram odvojiti 5 dana za papirologiju. Iduce nedelje cu se pozabaviti time, valjda ce biti nesto.
 
Nazad
Vrh