Subvencija za mehanizaciju

Čekaj bre, sad kada izade javni poziv za mehanizaciju 2023. ja uzmem predračun za mašinu i sa svim potrebnim papirima predam.
I onda čekam na odgovor godinu dana!?
Pa koliko vredi profaktura?
Na republickom 50% nema predracuna, predaje se racun za vec kupljene masine pa ko prodje prosao je..
Zato ja konkurišem na lokalu sve, definisani rokovi za sve, od trajanja konkursa, obrade, isplate, komisije koja kontroliše...
E da je srece da svi imamo nesto u lokalu.. Ima ko moze i na lokal i na pokrajnu i na republiku a neki samo ovo poslednje xD
 
Jeste zaista sreća. Fora je što je njima mislim lokalnoj upravi za poljoprivredu u interesu da potroše budžet jer ako me potroše znači da nisu uspešni i stvarno imamo lepu saradnju.
A ovi iz republike suprotno.
 
Svašta.
2017. sam kupio pipalicu u oktobru, u februaru/martu su mi uplatili subvencije.
Nije mi problem da čekam, samo mi je problem da ne znam da li sam prošao, ili ne.
Profaktura, ubrzo rešenje da si prošao, kupiš, pa neka bude uplata i za godinu dana, ali da bude sigurica.
Prosli, a i vecina republickih konkursa za mehanizaciju do sad osim 2017 ( i jos jedne godine cini mi se) nije bio na predracun. Tu ne racunam za one konkurse za mlade itd. Predavali su se racuni za vec kupljene masine pa cekas. Doduse meni je to nekako vise islo na ruku za nove masine za koje sam dobio povracaj. Jer svakako su mi masine trebale i kupio bi ih bez obzira na konkurse, tako da je bio samo plus sto sam mogao da posaljem racune za povracaj i sto na kraju krajeva dobio novac a i da nisam jbg zivot ide dalje.
 
Pokrajinski još uvek samo onaj pravilnik ili nacrt.
Republički ,ministarka rekla do 1.1.2023 pa onda rekla do 24.3.2023....
Uglavnom mislim da nas spremaju odnosno kuvaju ko žabu,da subvencija polako neće biti ili će do njih dolaziti pojedini ostali jako teško.
Ovakav vid laži je neverovatan.
Da tako masno slažu a da ne trepnu .
A još je čudnije da te lazi prolaze svuda u narodu a da svi tako cute ....
 
Ali konkursa verovatno neće biti.... 😂
Kao što nije bilo ni za novo otvorena gazdinstva na mlade u 2022-goj godini..... Sem onih ruralnih područja valjda.... A prethodnih 6-7godina je konkurs važilo za sve...
 
Tako je rečeno jer u 22god nije bilo konkursa na republici, kad bude sledeći od tog datuma će važiti.
 
Nazad
Vrh