Subvencija za mehanizaciju

Kod nas Raca 2017 kupio skoro 500 hektara privatne zemlje da bi se ljudi razduzili e to ti je kredit. Mozda nisu svi morali da prodaju sve ali ih je ucenio sve ili nista
Ovo mi malo nije jasno,već si to jednom ranije spomenuo ali sad moram da pitam.
Kako ih je ucenio?
Zar nisu moglu tu istu zemlju da stave pod hipoteku u nekoj od banak uzmu kredit i vrate dug?
Ovo o čemu ti pričaš je van pameti,ako nemaš da vratiš dug ne drži te neko za gušu da odma prodaš zemlju ali me više čudi što nije pojedinačan slučaj nego 500 ha!!!! Ako je po Wiki...to vam je skoro 10% atara,nešto mi se ne uklapa.Ajde pojasni malo kakva je situacija bila.
 
Ja nikad neću razumeti ljude koji kupuju nove mašine za 50kj zemlje, ja gledam da uzmem neispravnu izremontujem sredim i znam šta je...
Zato sto nema ko izremontovati kvalitetno i sto staro je u sustini uvek staro. Da odvrnes i zamenis svaki sraf potrosices puno vremena, navozati se da uklopis delove itd.
 
Kupio sam polovnu tanjiracu i remontovao je (sve lezajeve zamenio i ispravljao nosace na jednoj bateriji), odvratan posao, otislo je mnogo vremena a nas dvojica smo radili, malo zuljeva, malo oderane ruke. I sada treba sebe da tesim da sam ekstra prosao, 600e tanjiraca+oko 100 e lezajevi i srafovi, da sam racunao rad nas dvojice bilo bi jos najmanje 200e. Bolje bi bilo da sam imao 2000 e da pljunem za novi Consum i da vreme posvetim za nesto pametnije. Da nije bilo vanrednog stanja verovatno jos ne bi bila remontovana. Mislim da se vise necu upustati u takav posao.
 
Ovo mi malo nije jasno,već si to jednom ranije spomenuo ali sad moram da pitam.
Kako ih je ucenio?
Zar nisu moglu tu istu zemlju da stave pod hipoteku u nekoj od banak uzmu kredit i vrate dug?
Ovo o čemu ti pričaš je van pameti,ako nemaš da vratiš dug ne drži te neko za gušu da odma prodaš zemlju ali me više čudi što nije pojedinačan slučaj nego 500 ha!!!! Ako je po Wiki...to vam je skoro 10% atara,nešto mi se ne uklapa.Ajde pojasni malo kakva je situacija bila.
Par jacih paora u selu poceo da kupuje zemlju od manjih,pa tu zemlju davali pod hipoteku za novi kredit pa tako u krug .Na kraju su vec podelili atar ko u kom delu kupuje.Pa nova mehanizacija tako da kada su dosli par losijih godina a 2017 je bila kod nas katastrofa a sve vec pod hipotekom nije bilo drugog izlaza nego zemlju prodavati a posto je Jova znao kakvoj su situaciji nije hteo da kupuje deo kolko bi trebalo za razduzivanje i za kredit nego je rekao da kupuje sve ili nista tako da vecini nije bilo drug izlaza nego da proda sve. A cena sto je ponudi za nas atar je bila vise nego korektna.A imao je vec 750 hektara kod nas sto je kupio od zadruge.Inace obradivog zemljista imamo oko 2500 hektara ostalo su pasnjaci trstici i mocvare.To ce da bude sudbina skoro svakog sela pre ili kasnije.To se moderno kaze ukrupnjavanje.
 
Djula je objasnio a ja sam hteo da dodam, doduse ne za Racu, ali princip je sličan. Nije to jedna godina, skupi se dva tri roda u dve godine, podaci pšenica, pa suncokret, a to su kulture za ugovor. Puste ih kukuruz i ne razduže se tad. Dodje nova sezona, daju opet seme i veštak na pšenicu opet bude loše, a već postoji dug i onda u jesen daj pare ili zemlju na večito. A on kupac na večito i tako su pojedini brzo stigli na 100 + kj
 
U danasnje vreme skromnost isto sto i slabost ili ti nedostatak ambicija. Jedni imaju mogu i hoce, drugi nemaju ne umeju i ne zele da probaju i treci probaju hoce, ali ne umeju. Pa svako neka nadje sebe.
 
Informacija iz prve ruke za mlade 75% sto daje drzava bice isplacivani od septembra pa na dalje..u narednih mesec dana bice svi pozvani za predracune ako hocemo da produzimo i izmenimo...licno sam ga pitao malopre...
ed2b3abff68e155adfc5e41d39a2ed45.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Haha ja sam se smejao sta sve ljudi postavljali kao pitanja

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kakvu li sad prevaru spremaju,sad ne smu da kažu da će njih malo dobiti zbog izbora,a zovu kao dusebriznici da pitaju da li ce te ovo ili mozda ono,a meni nisu priznali zahtev za 50% zbog toga sto je pislat 29 .08,a uostala dva slucaja kontrolisali su porez posle 16 i 18 meseci,a nisu se setili da zovu i kazu ...daj izmirite to da dobinete her smo i mi probili sve rokove ,tacke,stavove....ako nam ovaj lazov ostane ili bude primijer ....sledi nam doba PINOKIA.
 
Nazad
Vrh