Subvencija za mehanizaciju

Ja imam 52 boda. Ako sada neuspem iduće godine upisujem članove ženu,oca i majku a neznam dali mogu da se upišu kao članovi gazdinstva i maloletna deca. A probaću i da nabacim 4.stepen stručne spreme.
 
mikulaš je napisao(la):
Ja imam 52 boda. Ako sada neuspem iduće godine upisujem članove ženu,oca i majku a neznam dali mogu da se upišu kao članovi gazdinstva i maloletna deca. A probaću i da nabacim 4.stepen stručne spreme.
Boduje se samo poljoprivredna skola, poljoprivredni fakultet i veterinarski fakultet, ostalo :nono: ::lose::
 
Ministarstvo poljoprivrede: zaključeno prijavljivanje za subvencije mehanizacije

U TOKU BODOVANJE ZA TRAKTORE

Beograd, 2. jun 2010.


Ministarstvo poljoprivrede zaključilo je prijem zahteva za subvencionisanje nabavke traktora u iznosu od 30 ili 40 odsto vrednosti odabranih mašina. Evidentirano je 1.280 zahteva i sada je u toku obrada, prema uredbi koja je nedavno raspisana, i prema utvrđenoj listi isplaćivaće se subvencije koje ratari spajaju sa svojim sredstvima ili kreditima banaka. Za ovaj aranžman će se utrošiti, kako sada izgleda, u Ministarstvu poljoprivrede 400 miliona dinara, što će omogućiti da 200 prijavljenih domaćina kupi novu savremenu mehanizaciju.

U Udruženju mehanizatora – uvoznika subvencije države smatraju izuzetno korisnim potezom, što potvrđuje, kako navode, broj pristiglih zahteva, ali i dalje misle da su izdvojena sredstva nedovoljna.

- Svima je jasno da je ovo mala stavka i da je potrebno da se ona poveća i da više gazdinstava nabavi korisnu i neophodnu mehanizaciju – kaže Đorđe Mišković, predsednik ove asocijacije i predlaže Ministarstvu da do kraja godine raspiše novi krug za ove subvencije i poveća iznos.

O ovoj inicijativi Slobodan Teofanov, pomoćnik ministra poljoprivrede, za „AgroServis” juče je izjavio:

- Ako se otvori mogućnost da se iznos za nabavku traktora poveća zbog neutrošenih drugih stavki, u predviđenom roku, o tome će odluku doneti Vlada, mi ćemo iznos povećati, ali za novi krug raspisivanja poziva za subvencije nemamo vremena u ovoj godini, već ćemo koristiti postojeću listu, sa željom da što više gazdinstava iskoristi ovu pogodnost – kaže Teofanov i obećava da će administrativni posao za raspodelu ovog novca biti brzo završen, da bi korisnici što pre nastavili proceduru sa bankama i trgovcima.

Odvojeni iznos prema Uredbi za nabavku traktora je 400 miliona dinara, pa se naspram cene mehanizacije i navedenog popusta može očekivati da oko 200 poljoprivrednika na ovaj način kupi novu mehanizaciju. To je trećina od nekada zabeležene najbolje prodaje ovih proizvoda u Srbiji i praktično ovim aranžmanom se pomažu jednako i ratari i trgovci. Od početka godine do danas trgovci mašina su zabeležili simboličnu prodaju, a ta pojava je u celom regionu, pogotovo kada je reč o skupoj i kvalitetnoj mehanizaciji. Interesantno je da su za nabavku mehanizacije domaćinstva od trgovaca i banaka preuzela skoro 2.000 predračuna, ali se do određenog roka u Ministarstvu našlo manje od 700 zainteresovanih.

(AgroServis)
 
neznam ni ja zašto ih dosad nisam upisao , ja sam gazdinstvo registrovao još 2004 godine. a tada smo napravili ugovor za zemlju koja se vodi na njih damije daju na korištene na 15 godina, pa nisam dosada imao potrebe daih upisujam, mada živimo u istom domaćinstvu ja, žena ,otac,majka ,sin i ćerka
 
znači samo 15% zahteva biće odobreno, a od toga 10% za rođake i kumove a 5% za ostale toje malo.
Post je spojen: [time]1275490276[/time]
_________________________________________________
:zli: :zli: :zli:
 
Slažem se sa stivom , mada ne bi me začudilo je da je ovih 200 njihovih pa su se nauzimali mehanizacije za povrat od 2 miliona,po dogovoru.
 
Kod nas je jedan uzeo Claasa i fali se da je subvencije vec dobio,dok jos konkurs nije bio ni gotov. Valjda covek (zena) imaju kakvog rodjaka "gore" pa im se moze. U ostalom tako funkcionise nasa drzava,nama tu nista cudno.
 
Ja cu sutra da podnesem za sijačicu i pumpu za navodnjavane,moram sa mo da iskopiram garancije i da overim.Dali se se može ostvariti povraćaj za rasturivač veštaka?
 
Citam da od 1200 predatih zahteva, drazava treba da boduje i odabere 200 !!!, toliko imaju novca na raspolaganju :sta:, a tolika prica, za 200 traktora :udri:
 
hvala..
Post je spojen: [time]среда, 02. јун 2010. 22:32:34 MST[/time]
_________________________________________________
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=3818&Itemid=1
Post je spojen: [time]четвртак, 03. јун 2010. 07:33:03 MST[/time]
_________________________________________________
miroslav78 je napisao(la):
hvala..
Post je spojen: [time]среда, 02. јун 2010. 22:32:34 MST[/time]
_________________________________________________
http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=3818&Itemid=1
pocelo bodovanje za traktore... pa neka vam je sa srecom.. :sreca:
 
DA li moze neko da mi kaze posle koliko se dobije povracaj od drzave?Koliko traje taj proces,ako neko zna :)
 
Nazad
Vrh