Subvencija za 2010 godinu

šandor je napisao(la):
@ Lord Ogy

Normalan poljoprivrednik potroši i više đubriva po hektaru :cao:

mityoo je napisao(la):
Ja sam za kukuruz bacio 250kg/ha 8x16x24(manjak kalijuma-bila je repa) a na proleće planiram 250-300kg/ha urea

Ne slazem se da svaki normalan poljoprivrednik treba da potrosi tolika sredstva za djubrenje ,jer objektivno da li sve kulture imaju toliki zahtev za djubrenjem prvo, drugo sama navika proizvodjaca. Znam gro ljudi koji rade i mnogo vise zemlje od dozvoljenih 100ha za subvenciju , postizu izvaredne prinose, a nemju potrebe za tolikim ulaganjem u mineralno djubrivo, jer samo djubrenje nije jedina mera koja garantuje nam prinos. (to svi znamo)

Tako da ipak cu ostati pri konstantaciji da 400 kg/ha,uree ili 550 kg/ha Ana, po ovim sada vazecima cenama, koliko bi trebali da kupimo za rad ostvarivanje max subvencije je daleko od realnog stanja.
 
Koliko je sa sadašnjom cenom nafte refakcija po litru?Znam da je to promenjivo ali me interesuje otprilike
 
Lord Ogy je napisao(la):
šandor je napisao(la):
@ Lord Ogy

Normalan poljoprivrednik potroši i više đubriva po hektaru :cao:

mityoo je napisao(la):
Ja sam za kukuruz bacio 250kg/ha 8x16x24(manjak kalijuma-bila je repa) a na proleće planiram 250-300kg/ha urea

Ne slazem se da svaki normalan poljoprivrednik treba da potrosi tolika sredstva za djubrenje ,jer objektivno da li sve kulture imaju toliki zahtev za djubrenjem prvo, drugo sama navika proizvodjaca. Znam gro ljudi koji rade i mnogo vise zemlje od dozvoljenih 100ha za subvenciju , postizu izvaredne prinose, a nemju potrebe za tolikim ulaganjem u mineralno djubrivo, jer samo djubrenje nije jedina mera koja garantuje nam prinos. (to svi znamo)

Tako da ipak cu ostati pri konstantaciji da 400 kg/ha,uree ili 550 kg/ha Ana, po ovim sada vazecima cenama, koliko bi trebali da kupimo za rad ostvarivanje max subvencije je daleko od realnog stanja.
A što onda nisi stavio 200 npk+200uree što po hektaru uopšte nije puno! Mislim nije da ih branim, ali... džabe se mi ovde prepiremo oko ovoga, ništa tu više nemože promeniti!
 
Čitam i mislim kako da se uključim, sve je to lepo kako računate šta ko potroši ali recite mi šta da urade ljudi koji imaju prezasićenost zemljišta. Recimo lično ja, mešani na pojedinim parcelama od 2005 nisam ni koristio samo ureu od nekih 150-200kg/ha i gde onda vide takve proizvođače kako da se uklope u njihove računice jel to očigledno nas teraju da lažemo ili ispadamo iz subvencija ?? Da napomenem 2005 sam radio analizu zemljišta i striktno sam se pridržavao saveta što od nas isto to ministarstvo traži a sad ne uklapam se u njihovu računicu za subvencije :udri: , po mom mišljenju jako loše im je ovo rešenje za nas a za njih?!? :zli:
Dosad još uvek sam obezbedio sebi račune ali je smešno i žalosno kako se poigravaju sa nama, te daj ovo , te nemože više ovako , te sad idemo ovako... i tako svako proleće. Kako smo sposobni pratiti europske cene energenata itd a kad treba da se odliva tu nismo sposobni :udri: .
 
Ma nije to meni problem , ja trosim tu kolicinu mineralnog djubriva. Samo sam objektivan da mnogi to ne rade, iz ovog ili onog razloga, a sada te navode da tako nesto ako zelis puni iznos subvencije moras da radis. ::lose::
Post je spojen: [time]1266145305[/time]
_________________________________________________
Mada ima tu resenja naravno , da kupujemo sto skuplja djubriva sa zapada . A ne ova jeftina ruska. :udri:
 
Evo ja oped ko swaba tra la la,subvencionise se repromaterijal,a ne direktno hektar. Znaci da je maximalni iznos koji se moze dobiti za repromaterijal 14000 od toga za gorivo MAX 4000,za seme MAX 4000 i za vestak MAX 6000. Tako da ako neko potrosi vise repromaterijala nece dobiti vise od 14000 subvencija,a ako utorsis manje,manje ce se i subvencionisati. Pogresna je teza "po Hektaru",kada bi shvatili da je to subvencionisan repromaterijal smatram da bi bilo manje nedoumica. EU daje subvencije po hektaru.
 
mirmag je napisao(la):
Auu.. ljudi ala ste se sinoc ispricali u ovoj temi...nerazumem taj sukob i deljenje na hobiste i profi.Nismo mi izmislili uslove za subvenciju,nego ministarstvo,a ko hoce i moze neka se prilagodi.I meni nije pravo sto moram dati sedamdeset i kucur hiljada za pio i zdravstveno.Pio jeste ustavno pravo,ali je izgleda i pravo drzave da te s'tim uslovljava...
Tačno je tako kao što si napisao ali oni i hoće što više da navuku(navodno samo uplatiš 2009-u i dobiješ subvencije-a šta sa dugom od 2004-e pa na ovamo,tose mora olatiti.Ja mogu da prepišem gazdinstvo i na suprugu i na sina a to se zove presipanje iz šupljeg u prazno_Ovaj način uslovljavanja je kao situacija sa haškim tribunalom,još ovo da ispunite i još ovo...
 
paorpaor je napisao(la):
Evo ja oped ko swaba tra la la,subvencionise se repromaterijal,a ne direktno hektar. Znaci da je maximalni iznos koji se moze dobiti za repromaterijal 14000 od toga za gorivo MAX 4000,za seme MAX 4000 i za vestak MAX 6000. Tako da ako neko potrosi vise repromaterijala nece dobiti vise od 14000 subvencija,a ako utorsis manje,manje ce se i subvencionisati. Pogresna je teza "po Hektaru",kada bi shvatili da je to subvencionisan repromaterijal smatram da bi bilo manje nedoumica. EU daje subvencije po hektaru.
Tacno tako kolega , al na ovaj nacin se smanjuje mogucnost zloupotrebe subvencija , sto se kod nas jako cesta desava ::novac:: ::novac::
 
paorpaor je napisao(la):
Evo ja oped ko swaba tra la la,subvencionise se repromaterijal,a ne direktno hektar. Znaci da je maximalni iznos koji se moze dobiti za repromaterijal 14000 od toga za gorivo MAX 4000,za seme MAX 4000 i za vestak MAX 6000. Tako da ako neko potrosi vise repromaterijala nece dobiti vise od 14000 subvencija,a ako utorsis manje,manje ce se i subvencionisati. Pogresna je teza "po Hektaru",kada bi shvatili da je to subvencionisan repromaterijal smatram da bi bilo manje nedoumica. EU daje subvencije po hektaru.
Okači ti to mačku o rep! Ja to shvatam, ali ako mi vlasnik zemlje traži pola subvencije, neće pitati koliko sam dobio(ostvario pravo) nego će tražiti 7000 jer je to pola od 14000 pa sad ti rezonuj kako hoćeš! Zato sam ja rekao da ovaj sistem subvencija nevalja!
 
@mityo
tvoj problem nije u subvencionisanju nego u zakupodavaocu
Post je spojen: [time]1266152519[/time]
_________________________________________________
a bogami i meni
 
mirmag je napisao(la):
Auu.. ljudi ala ste se sinoc ispricali u ovoj temi...nerazumem taj sukob i deljenje na hobiste i profi.Nismo mi izmislili uslove za subvenciju,nego ministarstvo,a ko hoce i moze neka se prilagodi.I meni nije pravo sto moram dati sedamdeset i kucur hiljada za pio i zdravstveno.Pio jeste ustavno pravo,ali je izgleda i pravo drzave da te s'tim uslovljava...
Ama ljudi spustite se vec jednom na zemlju.Drzava moze da trazi sta hoce ali nemojte zaboraviti da su subvencije nesto sto pripada svakome ko obradjuje zemlju, a postavljanje uslova za subvencije je krsenje ljudskih prava.Nece jos dugo biti tako zivi bili pa videli.I koji PROFI poljoprivrednici, pa kod mene u selu ih ima gomila koji placaju PIO dobijaju subvencije a ne znaju ni plug da nasteluju, njive su im pune sirka, nema sta nema a prinosi katastrofalni. Taj izraz PROFI i HOBI to je uvreda i nista drugo.
 
Naravno da onaj ko placa PIO preko poljoprivrede treba da ima vece subvencije i veca prava na njih od onih koji to ne rade, sta je tu cudno?
 
A ko je rekao da oni koji ne placaju PIO ne trebaju da dobiju subvencije? (krajnje je vreme da se pocne malo sa shvatanjem postova). Onaj ko placa PIO, treba za toliko vise da dobije subvencije.
 
Prošle godine je uvedem pojam tzv. hobi poljoprivrednika, a to su upravo oni koji ne plaćaju PIO preko poljoprivrede i njima država ne daje subvencije.
Tako se na fin način vrši ukrupnjavanje poseda, što je glavna boljka srpske poljoprivrede.
 
mityoo je napisao(la):
Okači ti to mačku o rep! Ja to shvatam, ali ako mi vlasnik zemlje traži pola subvencije, neće pitati koliko sam dobio(ostvario pravo) nego će tražiti 7000 jer je to pola od 14000 pa sad ti rezonuj kako hoćeš! Zato sam ja rekao da ovaj sistem subvencija nevalja!
Imam nekoliko pitanja sa kojima ne zelim da branim ministarstvo, vec da dobijem odgovore:
1. Da se daje subvencija po hektaru i da se ne trazze nikakvi racuni, da li bi se zakupodavci odrekli svog prava i da li bi ga ustupili onome ko zemlju radi?
2. Da li je malo 14000 po hektaru ili mnogo, koliko je malo a koliko je mnogo?
3. Da li treba da dobiju svi pa da subvencija bude 5000dinara po hektaru ili da ostane ovako?
4. Da li uopste postoji resenje da dobiju samo oni koji zemlju rade, da dobiju dovoljno i da ne dobijaju oni koji ne treba da dobijaju (ja mislim da nema resenja koje bi zadovoljilo sve na ovom forumu a da ne kazem sve paore)
5. Kako koncipirati ovu a i sve ostale uredbe pa da svi budu samo pomalo nezadovoljni (ne valja kad je lepo svima a ne valja kad su svi mnogo nezadovoljni....nas narod kaze:'kako god se okrenes d...e ti je pozadi)

Ja, licno, bih da se samo mene pita, ovu uredbu ukinuo skroz i sve pretocio u mere ruralnog razvoja, pa svako ko zeli da ulaze u svoje gazdinstvo da dobija bespovratno 50% nazad od drzave.

Ima li uopste pravog i pravicnog resenja, strajkuju i u EU i najinteresantnije je da poljoprivrednici ne strajkuju jedino u zemljama u kojima nema i nikada nije bilo subvencija (npr Gruzija) :sta:

Pozdrav svima
Post je spojen: [time]недеља, 14. фебруар 2010. 11:53:56 MST[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Prošle godine je uvedem pojam tzv. hobi poljoprivrednika, a to su upravo oni koji ne plaćaju PIO preko poljoprivrede i njima država ne daje subvencije.
Tako se na fin način vrši ukrupnjavanje poseda, što je glavna boljka srpske poljoprivrede.
Ja se ne slazem sa pojmom hobista jer i ja obradjujem zemlju a zaposlen sam (i nemam pravo na subvencije) i tvrdim da to bolje radim od nekih koji su "profi" a koji dolaze kod "hobiste" pa zaviruju u njivu ili trce u poljoapoteku da pitaju sta je "hobista" kupio i s cime prska :haha:

Jedna pricica koju stalno pricam: tri obora (gazdinstva) i u svakom po jedno prase (noslilac gazdinstva ::namigivanje:: ), dva praseta su uvece dobila po jednu fanglu koncentrata da pojedu (zaposleni koji dobijaju i platu) a jedno nije dobilo nista (oni koji zive iskljucivo od poljoprivrede)sada da ste vi farmer (ministarstvo) i da imate samo jos jednu fanglu koncentrata (mali budzet) kome bi ste dali...svakom prasetu po trecinu ili onom jednom koje nije nista dobilo celu fanglu koncentrata?

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh