Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novi ministar je napravio pravi potez što je raspustio savetnike. Jedan savetnik je mesečno koštao 100000 što je subvencija za dva prosečna domaćinstva u Srbiji. Najbolji saveti su u suvim parama.
 
Bilo bi lepo kad bi nova vlast neki konkretnim potezom pokazala da misli i o poljoprivredi!
:ppozdrav:
 
Koliko čujem da su zanatlijama oprostili kamate na neizmirene obaveze ostalo samo da plate dug.
A priča se i o ukidanju fiskalnih kasa za iste.
Jedan lep potez da se posrnula privreda ove zemlje vrati na neki normalan put.
Mislim da će biti i neki potez nove vlade što se tiče nas poljoprivrednika jer zajedno sa zanatlijama spadamo u najbrojniju kategoriju stanovništva.
 
Kolege pustite se visoke politike,nema skole koju nismo platili,gledajte sebe,svoje domacinstvo,budite vredni i radni,posteni ljudi,pomognite drugima kad mozete,kad nemozete,vi nemojte ni odmagati,vaspitavajte svoju decu da imaju radne navike,kupujte zemlju,sirite domacinstva,od drzave vajde nema drugari ako sami ne radimo,ustajanje u pet-sest,leganje u devet-deset i tako svaki dan,volite zemlju i zivotinje,dajte im sve sto mozete i znate,ne uzimajte kredite koje nemozete vratiti,ne kupujte lose i jeftino jer smo siroti previse za to,nego dobro i kvalitetno,udruzujte se,pravite zadruge,klastere,niko nece da resava nase probleme ako ne mi sami,pratite nauku,hibride,mehanizaciju,koristite internet i svo znanje ovog sveta,usavrsavajte se,ucite svaki dan i onda tek onda mozda nam i bude bolje.I naravno cisterna osoke u centar BG da se zna kako je nama svaki dan,sve ostalo su price za malu decu.
 
Ocekujem od nove vlasti samo pola od onog sto su obecali!!!Nama ne treba u decembru sta je trebalo i kako je nego sad odma u ovom momentu ejjjjj aloooooooooo odma,80% paora nece imati hrane za goveda mesari vec trljaju ruke ...to je samo jedan primer,uljarice otisle u pm,mada mislim da ugovaraju neki uvoz 100% modifikovane soje i kukuruza,pa ce da pricaju ma imamo i za izvoz.Ne zaboravite da je 70% bivse vlasti ostalo na politickoj sceni.(u vlasti)Svidja mi s sto su se neki novi ljudi pojavili na politickoj sceni,ali mi se jos vise ne svidja sto je dosta njih ostalo i to na jako vaznim funkcijama.Pljujem na bivsu vlast jako....ocekujem rezultate predizborne kampanje i programa najavljivanog mi cemo ovo mi cemo ono nema ovaj narod sta da ceka dosta je cekanja!Predpostavljali ste da ce te doci na vlast i znali ste sta vas ceka pa sad ISPUNJAVAJ TE SVOJA OBECANJA kako ne zanima me.Samo nemoj da bude dala baba dinar da udje u kolo a daje dva da izadje,POKAZITE SVOJA M...........................................................................A
 
Kad smo kod price o stocnom fondu, prvi komsija prodao prosle nedelje 10 krava,4junice i oko 1000bala za 9000e kaze vise nije mogao da izdrzi ove paritete gorivo-mleko i ostalo,kad danas jedan od vecih farmera u nasem kraju prodao sve 40 krava junad telad,pocistio stalu i kluc u vrata,eto da se zna u kakvom ce nam stanju biti stocni fond na prolece.
 
Kad smo kod price o stocnom fondu, prvi komsija prodao prosle nedelje 10 krava,4junice i oko 1000bala za 9000e kaze vise nije mogao da izdrzi ove paritete gorivo-mleko i ostalo,kad danas jedan od vecih farmera u nasem kraju prodao sve 40 krava junad telad,pocistio stalu i kluc u vrata,eto da se zna u kakvom ce nam stanju biti stocni fond na prolece.

Situacija je više nego alarmantna.Momentalno nam je bolje da hranu prodamo.Mleko je otišlo za čitav dinar(2:cool: a sve što je ispod 60 na ovu cenu hrane,radimo za džabe.Samo pad cene kukuruza spašava stočni fond a u obrnutoj situaciji stočni fond če se u najmanju ruku prepoloviti.
 
A to na ovakvu godinu,i prinos kakav će u proseku biti,nemoj ni očekivati (ja ga nemam,ni posejano,ni na lageru,nemoj me pogrešno shvatiti),ubeđen sam da će dostići cena kukuruza kod nas i 400eura po toni,a možda i preći
 
Kod mene kabasta hrana ne moze da se kupi,nema je niko.Kukuruz je oko 30 dinara.Sto kaze kolega kukulele cena mleka minimalno 60-tak dinara pa da se nalazimo na "pozitivnoj nuli".A sobzirom da od toga nema nista,stvarno ne znam kako cemo izgurati.Najverovatnije cemo obradovati klanicare,zasta me dusa boli.Imam trenutno svega 9 odraslih grla,ali i njih necu moci izgurati do proleca.Malo je reci da je stanje alarmantno,sacekacemo jos koji period, a onda smanjivanje broja grla,samo i ovako nema dobiti,a sa jos manjim brojempropast.Pitam se dokle ce cena mleka biti ravna kesici smokija,i kako sa takvim paritetima raditi i biti normalan.
 
Sećam se da mi je pokojni deda govorio (jer je samo on držao, do početka osamdesetih,goveda,da je mleko početkom sedamdesetih pa dosta dugo bilo po ceni piva,1l-1l,i da je onda ako je bila sva hrana sa svog imanja i nikom se ništa neplati,na uloženi dinar zarada bila dinar i preko
 
i treba sve u klanicu, pa oni po beogradu , novom sadu i ostalim gradovim neka jedu asvalt i nek prave kobaje od politicara i lokalnih tajfuna.
sve moze da se uveze samo sto dolazi vreme da cemo uvoziti i stanovnistvo jer nas nece biti ali cemo dobiti subvencije na uvoz kineza ili nekih drugih velikih i pametnih naroda.
 
Samo kad bi se neki normalni pariteti cena vratili iz tih davno predjasnjih vremena,bili bismo ponosni na svoj posao.U protivnom mora se naci model za valjano subvencionisanje osnovne poljoprivredne proizvodnje.Nijedan poljoprivredni proizvod ni izbliza nije ispratio poskupljenje repromaterijala i svih pratecih troskova proizvodnje,sto znaci da sve vise moramo da rintamo,a sve manje nam ostaje za prezivljavanje.Vec smo pominjali,dosli polunovi na vlasti,obecali mnogo toga,pokazite se i dokazite se,vas je problem kako.Mi isto radimo i cekamo,a sve ostalo je u rukama vlastodrzaca.
 
to sto je bilo nekad vise nikada se nece vratiti to je otislo u istoriju.
takvi ljudi i takva svest kod ljudi je umrla. sad su na sceni ljudi bez obraza stida i srama zeljni para i moci sebicnosti do zla boga.
samo revolucija ili boziji potop
 
Pa kad se pojavilo mineralno đubrivo,pa u pokušaju da nateraju neuke seljake da ga koriste,pa je bilo obavezno korišćenje istog,te se za meter pšenice dobijalo čak i 2ipo meteri mineralnog đubriva
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh