Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja takodje sam u marginalnom podruciju ali verovatno za neka podrucija to vaze a za neka NE. Da podsetim da sam iz Vojvodine Juzni Banat. Bas mi je drago da sam saznao i ovu glupost koju nisam mogao ni sanjati da je moguce.
A onda znas da sam ja iz Mileticeva,a znas gde se nalazi...i ako mi nismo marginala-stvarno ne znam sta je...koga interesuje neka gugla malo...skoro da smo u EU...500 m nas deli od nje.toliko o pravicnosti.
 
Poljoprivreda je poljoprivreda bilo to voce povrce ili stocarstvo nemoze se to gledati ako na njihov nacin gledanja vock radja tek trece godine a u petoj je u punom rodu i stoka dok se zapati treba bar 2 godine da prodje a kazu Mirko cvetkovic i kompanija proslogodisnja davanja nisu dala ekonomsku racunicu i uredba nekasni kao prvo prosle godine nafta 60 dinara sada 120 dinara djubrivo 1005 otislo gore nasu proizvodi otkupljeni u bezcenje (zito) po 15 dinara a oni prodavali na berzi po 27.5 stoka se prodaje ispod svake cene kostanja i ko je to u plusu kada se jos i uvozi meso i mesne preradjevine iz kojekojih zemalja isto tako je i sa sadnim materijalom koji je koliko puta bio zarazen subvencionisu skoro 100%sadni materijal(jabuka) iz uvoza dok nas 50 dinara (nasa jabuka) time subvencionisu njihove rasadnike i njihove farme priplodnog materijala dok nekom 100% to i odgovara to je takav idijotizam da je to strasno.BEZ OBZIRA NA SVE NASA POLJOPRIVREDA (JEDINA KOJA IMA SUFICIT)JE U OZBILJNOM PROBLEMU .SVAKO KO RADI 10 HEKTARA ZEMLJISTA PO SUBVENCIJAMA OD 14000 DINARA TO JE 140000 DINARA DOK PLATI PIO I ZDRASTVENO OSTAJE MU OKO 60000 DINARA PODELITE ZA 12 MESECI TO JE 5000 DINARA MESCNO. S O C I J A L N A POMOC JE VECA OD TE RACUNICE ovim ne pokusavam poniziti nikoga ko radi manje od 10 hektara jel ovo je realnost jel svi smo mi mali i ovi do 100 hektara za razliku od miskovica kostica matijevica i ostalih takuna i vecih igraca,Zato asocijacija poljoprivrednika nije bas nesto mnogo dosada uradila ali nadam se da hoce i mi sami sebi treba da pomognemo nezanm ni ko je predsednik zasociacije mora da je neki poljoprivrednik domacin(bez uvrede) sami mi sebi moramo pomoci jednom lepom blokadom BEOGRADA i postaviti normalne uslove . nije 20 % i vise prijavljeno gazdinstva a budzet za pojloprivredu u nasem slucaju za granu koja jadina ima suficit postoji e sada sto su oni ocerupali nas budzet i pare preusmerili penzionerima policiji za povecanje plata ili komunalnoj policiji koja ima koliko hiljda radnika koji su toliko potrebni pa mogli su i ovi klosari da rade isto to ionako nista nerade e to je problem svaka zemlja ima budzet za pojloprivredu a sobzirom na broj manje prijavljenih trebaju da su subvencije i vece a kako mi da budemo kunkurentni na nepostenoj utakmici bez pomoci drzave koja neceni jedino sto statisticki ima dobit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh