Suša 2012

Ja mislim da cemo sa setvom nadrljati, i sa zimskim oranjem, ali ne zbog suse, nego zbog kise! Godisnje padne oko 600 mm kise po kvadratu, i za ocekivati je da se taj prosek ostvari...
 
22.08.2012. | 17:30
Премијер и ресорни министри разговарају о мерама за ублажавање последица суше
Председник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић разговараће са ресорним министрима о мерама за ублажавање последица суше на територији Републике Србије у среду, 22. августа, у 17.30 часова, у Влади Србије, Немањина 11.

Сниматељима и фоторепортерима биће омогућено да сниме почетак састанка по чијем ће завршетку медијима бити прослеђено саопштење.



E, sad mozemo da nagadjamo. Tu je pompa, tu su velike reci, tu je slikanje pre, a saopstenje posle. Nekako mi mirise da necemo bas da se radujemo. Nekako sam sklon da verujem, da nesto dobijamo, a dobicemo i zabranu izvoza. Nesam optimist.
 
Sva ministarstva do sutrasnjeg zasedanja Vlade moraju imati gotov rebalans svojih budzeta. Popravke ce imati neki u sledecih nedelju dana. A rebalans budzeta mora da bude pred skupstinom do mislim 3.9, i tada je vec javna stvar. Tako da mere se u sustini vec znaju, samo treba da vidimo da li se nekoliko ministarstava usaglasilo oko nase stvari. Videcemo kad dodje mrak.
 
Na poljoprivredi se u ovoj zemlji odvajkada skrtarilo,pa nema razloga da i sada ne bude tako.I ne treba ovde elementarna nepogoda pa da se nesto udeli agraru,a nama zacepe usta.Nas agrar je decenijama u teskoj elementarnoj nepogodi,pa je krajnje vreme da pocne tako i da se tretira.
 
A da li se tacno zna koje ce mere doneti? Da li ce kojim slucajem biti odlozeno placanje kredita?
 
Da se ja pitam to ne bih ni slucajno odlozio , kredit je promisljen poslovni potez i susa nema nikakve veze s tim.
 
Isto kao i zakup drzavne zemlje. ;)
Kupovina poljoprivredne masine na kredit nije luksuz vec potreba i osnovni alat za rad. A i nisam te pitao za misljenje.
 
Ako bude odlaganja kredita bice to oni kredti koji su subvencionisani od drzave, a sa poslovnim bankama, mislim da ce to tesko ici, ali nije nemoguce.
 
Naravno da se moje pitanje odnosilo na subvencionisane kredite.

@KishRobert A kako to? Onda sa susom nema veze ni nafta, ni porez, ni arenda... A nema veze ni zarada.
 
A sta da rade ljudi koji nemaju kredita,kako njima pomoci ?
Ovi su uzeli kredit pa su investirali u nesto sto sad koliko toliko donosi pare ...
 
Ako neko nema kredit što mu smeta da ga onome ko ima odlože?
Ako neko nema državno zemljište u zakupu što mu smeta da ga nekome odlože?
 
Nazad
Vrh