Strug i alati za obradu metala

Napokon sam nasao veliku linetu za pa 30, godinu dana jurim oglase. Okrece fi 400
 
Bila je na najlon pijaci jedna ....kod nekog tipa imao je glodacki alat...trazio je 330e...trebalo ju je remontovati pinole su imale lufta

ako negde naidjete na multifix B kasete javljajte
 
Jan, za te pare bi kupio jos jednu. 650 evra , nema trunke lufta u pinolama. Nema ih nigde, mogu da lupaju cenu koju hoce kad mi treba ko leba
 
Znam za Jugoslava..kod njega je sve astronomija.....verovatno sam promasio.. gledam KP svaki dan...
bilo je dosta multifix C kaseta povoljno,cak sam i na najlonu naisao 20e kaseta C a NA11 25e...
zaboravio sam ime lika...trazio je 70e za B kasetu,jedna jedina na najlonu...
sto kaze Marko da je hitno platio bih 70 ali nije...radim sa tri bar da mi je jos dve...
 
Ovo je bas bio multifix b i to me je bas i privuklo da pogledam oglas jer kao sto kazes vecinom su multifix c. Jedino sto je covek prodavao nosac i mislim 4 kasete u kompletu, ako se ne varam. Bese valjda 200 evra cena za komplet.
 
Nabavio sam testeru ovu al neradi posmak da vuce u secenju samo trlja u mestu. Valjala bi pomoc ko ima iskustva sta proveriti.Otvaro sam veliki klip ispod ima klipnjaca kao na muzilici sa dve karike i gumica u sredini. I to je pomeni za emulziju da vuce al nito nece.
Ovaj mali amortizer drzi podignutu ispusti na komandu ove rucice al on po meni je dal iccuro il sta vec pa padne brzo il stoji gore nema polakog napadanja ka secenju.



Secam se kad sam bio u srednjoj skoli,ima takva testera samo drugacijeg izgleda,preciizno isece metal ali prilicno sporo,brusilica bi to uradila dosta brze ali nije sigurno seci debelo gvordje

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Nije fora da otsece brze,vec ravno.i da seces brusilicom,materijal se zakali,ko ce posle da obradjuje?
 
Jan kolika ti je razlika u obradi na 350mm bez kirnera. Danas sam probao novi strug, na 350 Duzine fi 50 razlika mi je oko stote.
Ovih dana cu probati na vecoj duzini sa kirnerom, ne znam dal kirner moze da se rasteluje sam od sebe, od kad je kupljen nov nije mu diran konjic sigurno.
Ima li ko od vas alg 200?
 
Ako sam shvatio dobro ti komad fi 50 duzine 350 obradjujes bez kirnera i onda je odstupanje jedna stota? Koliko znam to uopste nije preporucljivo jer dolazi do vibracija narocito kod laksih strugova i javljaju se odstupanja i slicno. Kako su mene ucili recimo za fi 50 bez kirnera najvise 150 duzina obrade, a moguce da nije tako, ali ja nisam proveravao.
 
Znam za Jugoslava..kod njega je sve astronomija.....verovatno sam promasio.. gledam KP svaki dan...
bilo je dosta multifix C kaseta povoljno,cak sam i na najlonu naisao 20e kaseta C a NA11 25e...
zaboravio sam ime lika...trazio je 70e za B kasetu,jedna jedina na najlonu...
sto kaze Marko da je hitno platio bih 70 ali nije...radim sa tri bar da mi je jos dve...
Ko mora kod Jugoslava nešto da kupi, tome je baš prigustilo.:cry:
Čovek drži cene kao da radi u Hahn&Kolbu a ne na buvljaku.:D
 
Da bez kirnera sam probao. Ma kakvo tresenje 2,8t strug, nije to pobeda pa da se trese ko hebena zecica
 
Nije preporucljivo takvo struganje ali....strug je masivan i sa sirokim hvatanjem na paknama i to ide bez problema do jednom....dok nedaj boze otpusti komad iz pakni...
Bio sam svedok takvom cinu....gde je majstor mislio da moze ali srecom samo mu je naskocilo na noz i polomilo ga,savio NA11 kasetu... komad fi 45 se savio kao kifla ,polomio spiralu u amerikaneru i po par zuba na paknama..a moglo je biti rikoset...

Svakako se ne preporucuje struganje komada duzine 3x precnik a da se ne podupiru sa siljkom zbog ,naskakanja.otpustanja pakni, grube obrade do sredine komada i konusnosti....konusnost je tu najmanji problem...pusti smirglu i za sekund ode ta stota viska

Meni posao u jednoj firmi je pretezno struganje valjaka od fi35 do 150mm sto sirovi odlivci sto gotovi komadi i Marko budi ubedjen da se i Morando trese iako je 2700kg taj od 1.5m

Kad budes probao preko siljka....ako pravi konus manji precnik kod konjica a na glavi veci onda konjic nije u redu....ako je kontra onda onda treba menjacka kutija da se pomera

Nadam se da si ga nivelisao pre bilo kakve provere..ako nisi onda prvo ga nivelisi pa tek onda proveravaj...

Mirosti to je isto kao i kad nas tvoj imenjak ubedjuje da je mk zabusivac stogod alat ali cena nije naivna...i nebi verovao zadnja tri...
Kad sam uzimao neke nareznice/nareznice kaze on meni ali Sale to je vrh kvalitet....neki Eugen....cena astonomska...reko daj ti meni fra cacak..ja svabi neverujem...od svabe priznajem samo stihl i haribo bombone....
 
@marko,ne znam,ni jedan nisam nikad proveravao.ali bez siljka takvu duzinu ne radim,a ni izmedju siljaka,mada sigurno vuce vise,jer svaki je kod glave makar i malo potrosen,jer tamo se najvise radi,tako da ne znam,ali vuce sigurno,pogotovu p 30 jer pretggodni vlasnik je sa njim radio neke velike komade,busin burgijama mk5,pa samim tim ni ne mogu da ocekujem neku preciznost,ali meni odg,22ojka mi je dosta tacnija,a tnp160takodjf,ali u 1stotu nije..meni tnm ne smeta,jer nemam potrebe za takvom tacnoscu,sve zavrsava brusilica.do sada sam radio usluzno,a sad sam kupio i ja..
sto se tice tresenja,tj vibracija,voli i morando,iako je dosta tezi i stabilniji...ne stalno ali desi se...jbg.
@mirosti,slazem se za jugoslava,ali subotom nemam vremena da skoknem do bubanj potoka,pa obicno idem u ns na najlon u nedelju,iako kupujem najvise od Srecka i Dudukovica,kod Jugoslava uzimam obicno vretenasta glodala.i mozda neke ureznice,nareznice,jer on jedini ima to jugoalatovo i cacansko,sve ostalo na bubnju je vecinom rusko,mislim na duoperna glodala,i nisu neki kvalitet.a jugoalat su ekstra..jugoslav je skup i ja sam mu rekao da je derikoza,ali znam da je kupio od Pere iz Fadipa celu alatnicu,i tamo je bilo jako puno alata,posebno ureznica i nareznica,i to van standardnih..
 
Ovaj novi mi je bas ocuvan, iznenadio sam se kad sam premerio. Strug je iznivelisan, znam da nije pametno raditi bez kirnera ali hteo sam da proverim da li je i koliko potonuo. Kirner cu proveriti dali vuce ovih dana.
Treba da mi stignu 4 kasete mol na 11, znate li nekoga da prodaje a da nije jajara jugoslav?
90% novog alata kupujem kod jovice sto spomenu Jan. Na bubnju cesto ima dobre stvari voja iz panceva sivi focus karavan vozi
 
Pricao sam sad nesto sa jednim starim majstorom oko struga. Uglavnom zacudi me jer tvrdi da kod strugova kojima moze da se skine most da je bolje da se to ne radi. Prica mi nesto da tu nema rad i da to vise nikad ne moze da se namesti. Iskreno nista mi nije jasno o cemu se tu radi, niti on ume da mi objasni. Licno sam gledao da ljudi skinu most i tako rade. Ako moze neko iskusniji da mi pojasni sta je tu u pitanju?
 
Nazad
Vrh