Strništa i rad na njima

Današnji posao i ujedno krštenje mašinke!!! Prvi utisci vrlo pozitivni... :ppozdrav:

20160713-111211.jpg
[/IMG]
20160713-111217.jpg
[/IMG]
20160713-111241.jpg
[/IMG]
20160713-111254.jpg
[/IMG]
20160713-111321.jpg
[/IMG]

I jedan video....

 
Ovo je posao,prava stvar.Da si mi bliži pa da te zamolim da pređeš i preko moje sirotinje,ovako...Ja sa 539 i malim leskovačkim dve glave tri dana orao 2 ha,namučio i sebe i njega,otišlo 60 L i šaraf na jednom raoniku.
 
Polako Gorane ne donosi zaključak prerano.A šta ako jedan žmigavac nije radio pa ga vratili sa tehničkog?Koliko ima konja dotična mašina,jel ovaj gruber sa 7 radnih tela?Mixer on ne para on ore i to dosta duboko da sve pršti,kao ja nekad kad sam imao 25 godina.Ovde odmah može da se seje.Za pšenicu,ako budeš planirao posle soje,komotno.Jedino je problem posle kukuruza zbog kukuruzovine.
 
Neznam oklen mi poznat taj gruber,ko da sam ga već vidio na intermeku negde :cvetic:

Bio mi juče Baderljica pa počeo da ga miriše, i kaže da mu nekako na Budisavu miriši... :ppozdrav:
Polako Gorane ne donosi zaključak prerano.A šta ako jedan žmigavac nije radio pa ga vratili sa tehničkog?Koliko ima konja dotična mašina,jel ovaj gruber sa 7 radnih tela?Mixer on ne para on ore i to dosta duboko da sve pršti,kao ja nekad kad sam imao 25 godina.Ovde odmah može da se seje.Za pšenicu,ako budeš planirao posle soje,komotno.Jedino je problem posle kukuruza zbog kukuruzovine.

Dotična mašina ima 160 ks a gruber je sa 9 radnih tela u 4 reda. Planiram posle soje pšenicu, i danas kada sam radio čisto iz radoznalosti prođem još jedan prohod po urađenom, to drugi put se ubilo za sejanje. Odma mi je sinulo da na jesen moram opet pitati gazdu grubera da se poslužim jer on pšenicu seje u no-till varijanti pa njemu neće trebati.... :osmeh:
 
Kaži ti mixer onima iz Temerina da ti spreme papire i za novi gruber,to je prava stvar.Koliko ti otprilike potroši goriva za 1 ha ova zverka?
 
Kaži ti mixer onima iz Temerina da ti spreme papire i za novi gruber,to je prava stvar.Koliko ti otprilike potroši goriva za 1 ha ova zverka?

Pa po nekim mojim dosadašnjim procenama neće prelaziti 7 l/kj samo manje, a to je nekih 12 l/ha.

- - - - - - - - - -

Vi bi Kaćani trebali da otvorite posebnu temu za lokalne dogadjaje , arende , amaterske video uradke i slično a ovo da se očisti .:ppozdrav:

Pa kad ovaj Zmaj jedva čeka priliku da pomene zemlju, arende, i da podbada (to jest da se šali kako on kaže). Slažem se u potpunosti, ovih zadnjih nekoliko poruka treba skloniti...
 
To je obican gruber sa exactorom sa kojim se seje trava i biljke za zelenisno djubrenje. Znaci po povrsini se rasipa seme, postavlja se izmedju radnih organa grubera ili tanjirace i valjka koji zatrpavaju seme. Trebao bih jos povaljati ali se nadam da ce ova najavljena kisa to uraditi mesto mene.
 
Jel radi neko strnistima sa onim preparatima za razlaganje tipa Uniker I tome slicno ?? Koliko je to zaista efikasno ?? Imam 4ha nisam imao potrebu vise da baliram slamu pa razmisljam da predjem tanjiracom posto nemam gruber.
 
Mene već bila sramota da postavim slike sa garenja,reko ovde više niko ne gari samo neke ljute mašine za gruberisanje.Ali kad je kolega postavio da i ja stavim.Ovo je od pre par dana vlage kao u priči.
Ovo pored su kukuruzi od člana zeljko025,ako ih nije video skoro uživo, može da pogleda ovde na slici.:haha:

29e3j86.jpg


34sq77r.jpg
 
Nazad
Vrh