Strništa i rad na njima

I posle 50l kiše da se tanjira-setvospremira oma dok se odgore pirne

- - - - - - - - - -

Za ljuštenje strništa gruber je zakon
 
Nemoj te se sikirati,zna cica sta radi,uostalom bice slika,raskokace se to necete verovati i dobicu idealnu pripremu ::namigivanje::
Gruber slamu samo premesta i nije za ovo sto meni treba.
 
Svako neka radi kako hoce. Nas trojica dogodine sejemo 10kj, a ja sam najjaci clan sa 80ari:ppozdrav:
 
Ja cu sacekati prvo korov.Bilo je puno kisa i vidim da je dobro krenuo.Poprskacu prvo totalima pa tek onda posle videti sta dalje.Najbolje bi bilo ako bi uspeo da posle prskanja doguram odmah do dubokog oranja.Da ne lupam masine i trosim naftu ukoliko nije neophodno.
 
13612370_10207561878789509_1513729365664459843_n.jpg

13592405_10207561878309497_2114502836180083929_n.jpg
 
Probao da ugarim sa mojim ferdžom ali ide teško,već zasušuje.Prošle godine tanjirano za žito pa jedva ide,a slama zbog pologa ostala visoko pa levi točak šlajfuje.Ako idem plitko,ništa ne zaorava a na 20 cm već mu teško,brzo se greje i diže temperaturu.Sutra planiram ranije da probam oko 6-7 pa jedno tri sata,dok ne zagreje.
 
@MirMag
Jel ti guse baterije kad radis rano ujutru po rosi ?.Ja sam jutros u 4 izasao na njivu,i ubrzo se vratio kuci,imam jacu slamu na njivi jer nemam secku,da je tarupirano,mozda bi i islo,ali ovako em je koseno vislje,em slama samo razbacana i nema sanse da tanjira po rosi.Otisao sam ponovo na njivu predvece ,tad je radilo bez problema.
Zadnje cistace na bateriji sam skinuo juce i svaki oblikovao o jedan slomljeni tanjir,tako da sad prati konturu tanjira,znaci skida perfektno zemlju sa tanjira,ali i dalje mi zagusi,kad radim po rosi to sve bude blatnjavo nazad,zemlja kao lepak.
 
Juce sam tanjirao strnjista gde je slama seckana i gde je odnesena(balirana) i tu nije bilo problema.Tanjirano je od 13-17h.
 
Nazad
Vrh