Strništa i rad na njima

10 l na sat?
Koliko traktor ima KS/KW?
Traktor od cc 200 KS trosi po satu malo vise od 30 l. Nije bitno koji je proizvodjac, uglavnom su svi priblizno tu. Postoji brdo testova i do sad se ni jedan nije nesto posebno izdvojio.
Ovo je naravno potrosnja pri opterecenju.
 
Ja sad bio da totalisem drugi put njivu gde cu beli luk pocetkom oktobra. Prvi put je bilo pre tri nedelje, bio sirak oko 20 cm zveknio ga, otisao na more od 10 do 20 jula i danas bio u obilazak ono lepo se opet zeleni a ima ga od 10 cm do 40 cm visine ali nijedan nema metlicu. Dobio je danas opet 3 lit po kj totala. Sad ide za tri nedelje oranje i priprema za luk...
 

Evo obećanih slika. Total 3lit/kj učinak nakon 10-14 dana. Nzm, meni deluje da će preživeti. Šta kažu iskusniji?
I još jedno pitanje. Da li dikamin ima i zemljišno dejstvo tj da li može praviti problem uljanoj repici koju bih sejao u ova strništa? Planiram orati njivu.
Neće preživeti, pocrveneo je rizom. Samo mu još treba vremena da počne da truli cca 7 dana.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 
10 l na sat?
Koliko traktor ima KS/KW?
Traktor od cc 200 KS trosi po satu malo vise od 30 l. Nije bitno koji je proizvodjac, uglavnom su svi priblizno tu. Postoji brdo testova i do sad se ni jedan nije nesto posebno izdvojio.
Ovo je naravno potrosnja pri opterecenju.
Kod nas manje 200 ks trosi.a ima posla.doduse nikada pun gas.
 
Poslednja izmena:
10 l na sat?
Koliko traktor ima KS/KW?
Traktor od cc 200 KS trosi po satu malo vise od 30 l. Nije bitno koji je proizvodjac, uglavnom su svi priblizno tu. Postoji brdo testova i do sad se ni jedan nije nesto posebno izdvojio.
Ovo je naravno potrosnja pri opterecenju.


Kod mene na Pumi pokazuje trenutnu potrosnju i krece se od 20 - 35 lit/sat sve zavisi "koliko mu ga dajem"

Ovo sam uslikao pre neku noc u tanjiranju sto je lak posao.

7Kvnkqo.jpeg
 
Poslednja izmena:
Ma to je sve neko izracuno i dokazao vise puta. Samo oni koji hoce da lazu sebe mogu da kazu da traktor od 200 ks trosi 20 l na sat. Mozda kad stoji u mestu i radi na leru. CR sistem je pametniji pa moze da ustedi, al ne moze da ustedi 2x.
Jedan primer kod mene
Motor je Iveko od 4 i 6 cilundara
Jedan trosi 5,5 l/Ha, a drugi 8,7 l! Ha sa istim orudjem. Kad preracunate videcete da je to potrosnja jednom cilindru blizu 1,5 l.
 
Toliko troši i moj Ford iz 1.991-ve. Ali je verovatno veći učinak savremenih traktora sa istom snagom u pređenju sa starijim sa istom snagom.
 
Koliko se meni čini moj ferguson 539 troši po satu, u lakšem rado( prsklica rasipač..) 4-5 L, u težem radu ( oranje, tanjiranje) oko 10-11 L.
 
Nazad
Vrh