Strništa i rad na njima

Ja sam juče video da je jedan moj komšija uspeo da uzore dve parcele. Išao je malo dublje. Interesantno da po ovoj suši i nisu neke velike džombe. Mada nije slama baš baš zatrpana. Ja ću verovatno sačekati da prođe ovaj kišni period (koji najavljuju a valjda će ga daj Bože i biti) pa ću onda sve da uzorem i prevrnem. I pre oranja ću isprskati sa Unikerom i razbacati bar 50 kg uree po ha. Posle malo neka izgori zemlja na suncu a onda tamo u avgustu ću preći jednom tanjiračom da malo usitnim (ako bude krupno oranje) i onda čekati da nikne trava i korov pa posle toda idem totalom. I naravno pred duboko oranje će ići razbacivanja nekog zaoravajućeg djubriva.
 
Posle ovih kisa bice bas lepo da se uradi strnjiste. Zemlja ce da omeksa i moci cu lagano sa mojom pugom da je okrenem za 10-15cm. Naravo pre toga rasturanje 50-100 kg uree po ha i prskanje sa 5-8 l po ha Unikerom. Posle toga neka malo izgori na suncu pa kasnije u avgustu cu preci mojom malom tanjiracom da je usitnim bar malo i da isprovociram travu. I onda total.
 
Kako stoje stvari, neke parcele neću ni orati za repicu
2c2329868fbfd91771ac26f0eae50847.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Kod nas je juce bilo idealno za orati, ja sam uzorao, pospremio i posejao jednu parcelu, da imam kasno u jesen zelenih stabljika kukuruza za bikove
 
Kako kod mene na strnjištu gura sirak to je čudo. Nije mi jasno samo odakle ga onoliko. Svake druge godine prskam totalom. Nadam se da je iz semena. Sad se razmišljam da li da ga totališem ili da iskoristim ovu vlagu pa da okrenem malo zemlju. A kasnije istanjram pa da krene trava i onda sve totališem.
 
Ja sam danas popodne malo tanjirao, sutra nastavljam. Posle 3L totala na lanac i to je to. Prestao sam da ugarim, jeste da je dobro ali sledece godine na toj parceli imam vise semenskog sirka nego gde tanjiram.
 
Nazad
Vrh