Strništa i rad na njima

Nisam bio pobornik tanjiranja već samo prskanja na živu strnjiku što bi se reklo ali tanjiranje ima svojih prednosti plus sam miran sa strane piromana jer je šteta da izgori, isečkana slama, trudim se da zaorem ili zatanjiram sve biljne ostatke.
 
Ja sam prosle godine prskao i ostavio, budala, i dodje jos veca budala upali njegov capur, predje na moju strnjiku i upali mi kukuruz. Sreca pa sam ga uhvatio na njivi, i sto sam naplatio stetu. Sad cu gruber, pa prskanje, i onda zimsko
 
Kod nas krenuo sirak. Nije još veliki. I ove godine ide jedan prohod tanjirača pa za mesec dana kad krene druga tura trave gruber sa montiranim krilima. Ovo me izadje jeftinije nego 3 litre totala po jutru... A i ne trujemo zemlju...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod nas krenuo samo sirak , preci cu kletoxom mozda i sa pola doze, jeftiniji mi on nego total.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
I meni je bolja varijanta da ga sad ugarim pa ce ovaj sirak, a msl da je to onaj iz semena a ne iz rizoma, da izdjde napolje sa svojim korenom i da ce ga sunce osusiti i tako cu ga unistiti. A i da iskoristim ovu vlagu u zemlji sto je ima radi lakseg oranja.
 
Prskajte totalom kad je najvreliji deo dana i bice vam dosta 3 l/Ha za bilo sta. Kad je hladnije nece vam biti dosta ni 15 l.
Radio sam jednom sa 1 l/Ha, experimentalno, i svi jednogodisnji korovi su sprzeni kao licna, a rizomskim se sasusio nadzemni deo. Radio sam kad je bilo +35.
 
Poslednja izmena:
Radimo obavezno kada je napolju +35 sa dozom od 5l/ha i opet zna da bude živog rizoma.Vodi se računa o preklapanju, oplazinama i ne vredi.
 
Potanjirano podrivano strnište , nešto malo sirka uništeno, za sl. turu nicanja ide gruber, jeftinije od totala ...

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
6e880f6d0304b0165f76f3e9c20a2afe.jpg
 
Nazad
Vrh