Strništa i rad na njima

Ja sam prskao sa Bingom(Stocton) 5lit/h,plus Inex da ne peni,pocepao je sve,Total trazi vrucinu i prska se u podne.
Probao sam i neki Irski total,zaboravi ime,distributer je Agrimatco,do muda je,ima u sebi okvasivac tako da nema pene,sa 5lit/h Ambroziju i Palamidu od 30cm je "ocerupao"...
Verovatno je u pitanju Kyleo. On ima dodat 2.4d.
 
Jesi, ja već par godina tako.. Evo i danas obilazio jednu parcelu, moju, 10 kj, ma nema dva ogumka svirka, sve širokolisni, uglavnom tatula I za čudo, već dve godine poponca ko u priči, a za takvo stanje mi je maton daleko jeftiniji...
Da, to su njive ili u vlasnistvu, ili ih duze radim. Poponac i kod mene najvise. Bice soja do godine pa cu prskati i na crno i kasnije verovatno fokusom.
 
Ja sam prskao sa Bingom(Stocton) 5lit/h,plus Inex da ne peni,pocepao je sve,Total trazi vrucinu i prska se u podne.
Probao sam i neki Irski total,zaboravi ime,distributer je Agrimatco,do muda je,ima u sebi okvasivac tako da nema pene,sa 5lit/h Ambroziju i Palamidu od 30cm je "ocerupao"...
Da nije Gallup? Ja sam isto isao Bingo 5l/ha + maton 0.5l/ha. Odradio je samo tako. Nije bio ni skup Bingo, 313 din litar na kolicinu i za kes.
 
Dosadno bilo kuci
a4380c2fd2d855a152b2a95b29d7a6ed.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
na svu srecu nije,odradio total dobro posao..a na jednoj sto imam odradjena totalom i sirak se neki digo sacuvaj boze
 
postao otporan na total ocigledno,kao sto moj jedan prijatelj pozvao ove iz Bayera da ih pita zasto sredstva nemaju efekta u kukuruzu oni poceli nesto da mu popuju i na kraju ispade da on gresi :)
 
Kod nas ko god je ranije prskao može komotno ponovo a na ječmovima kao da nije ni prskano koliko je novog sirka izašlo.
 
Kod mene ima njih nekoliko drugara koji ako ne poprskaju oko 15-20 jula kao da nisu radili nista cele godine,eno ih sada opet prskaju strnjike sve im ozelenile kao da nisu ni pskali.Ja pre avgusta ne ulazim u njive sa totalom i to 10l totala i 1l matona na prskalicu pa koliko oprskam i njive jesu brucave ali su korovi sagoreli.
 
Ja sam tanjirao pa je prskano u drugoj polovini avgusta a imam parcele koje sam tanjirao pa vukao stajnjak pa opet tanjirao, te su poprskane pre par dana.
 
Kod mene ima njih nekoliko drugara koji ako ne poprskaju oko 15-20 jula kao da nisu radili nista cele godine,eno ih sada opet prskaju strnjike sve im ozelenile kao da nisu ni pskali.Ja pre avgusta ne ulazim u njive sa totalom i to 10l totala i 1l matona na prskalicu pa koliko oprskam i njive jesu brucave ali su korovi sagoreli.
A kad ti trava baci seme? Šta si onda uradio?
 
Радим тако већ годинама и немам проблема са тиме кад је трава у цвету семена нема.
 
Ne usemeni se sirak za to vreme?
Па не одма кад процвета треба времена да се усемени од цветања сигурно недељу дана. Једино што њива буде прљава али до зимског орања већи део полегне па се да заорати.
 
Ja sam pitao moju zaštitarku da li na stanju ima (i koji) total i jel ima Maton. A ovde sam čitao da ga primenjujete (zadnji spomenuo ovu komb. je Paracinac83) zajedno. A ona mi rekla da ih nikako ne mešam. Jer Maton deluje vrlo brzo (manje od 2 sata i bukvalno sprži list) a totalu treba minimum 7 dana. E sad ko je ovde u pravu, struka ili praksa?
 
Nazad
Vrh