Strništa i rad na njima

Satex 9 motika. Claas arion 630c.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Za total moje iskustvo da je najbolje ne dirati nista. Trenutni zakljucak ili tanjirati 2-3x kad god krene trava (ako nema rizoma) ili total cim trava dodje do 30cm. Total odnese sirak koji je i 2m i to malom dozom medjutim onda je korov velik i zakloni drugi korov pa tretman ne bude uspesan 100%. Bolje 2x pa nek je skuplje sigurnije je.
 
Total je razblazen samo zveci. Isao sam 3L po jutru i svuda gde je bio veci sirak nisam ubio rizom. Iz osusenog sad krece novi. Juce iscupam nadzemni deo suv iz rizoma krece novi ponik.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Mislim Da je i kiša doprinela da sirak lakše preboli total i da krene ponovo da nema vlage u zemlji druga bi priča bila. Ali takođe mislim da nije Total razblažen već da je sirak postaje rezistentan.
 
Totali u poslednje vreme imaju ulogu desikanata.Nije to ni blizu nekadašnjeg dejstva, radimo tropolje i ne možeš da se kurtališeš sirka da mu .ebeš mater.
 
Ja juče prskao Glifosav + dikamba + Inex i peni nenormalno. Prethodni dan prskao Bingo + dikamba + 2.4d + Inex i nije penilo.
 
Ja sam ove godine uzeo Glifomark.Danas prskamo, providi se i uopšte ne peni a balon se ispere sa par litara vode.Drugar je uzeo isti i već je odradio uspešno prskanje tako da će verovatno i kod mene biti dobro.
 
Ja sam ove godine prskao 2 puta.Oba puta 5l/kj, sirak bio visine oko 40 cm.
Videćemo sledeće godine da li je spalio rizom.
 
Nisi,ja sam tako isto pre par godina...prvi put rano ,pa ponovo krene zbog kiše,drugi put jača doza..evo opet u strnjikama kao da je sejan.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ja ove god pojedine njive prskao samo matonom, a neke nisam uopste ni prskao. Videcemo jesam li ustedeo.
Jesi, ja već par godina tako.. Evo i danas obilazio jednu parcelu, moju, 10 kj, ma nema dva ogumka svirka, sve širokolisni, uglavnom tatula I za čudo, već dve godine poponca ko u priči, a za takvo stanje mi je maton daleko jeftiniji...
 
Ja sam prskao sa Bingom(Stocton) 5lit/h,plus Inex da ne peni,pocepao je sve,Total trazi vrucinu i prska se u podne.
Probao sam i neki Irski total,zaboravi ime,distributer je Agrimatco,do muda je,ima u sebi okvasivac tako da nema pene,sa 5lit/h Ambroziju i Palamidu od 30cm je "ocerupao"...
 
Nazad
Vrh