Strništa i rad na njima

Dobrinčan

Moderator
Učlanjen(a)
15 Mar 2009
Poruka
3.323
Kod mene je trenutna situacija ovakva,ima po koja veca trava ali sacekacu sa totalisanjem jos.

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
1.027
@MIRBAN
Dogovorio sa NS semenom.Mislim da ide od 15-20kg/ha.Cenu ću znati ali mislim da je oko 55 evra/ha,KWS nije imao semena.
@olalija
Zašto da budem oprezan sa slačicom,ajde objasni malo.

Poslednja izmena:

Druškan

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2010
Poruka
1.659
Ovo je sad tanjirano prvi put. Iz traktora je slikano, a i poslato preko WA, pa je lošija slika. Na jednoj parceli je bila još veća trava, ali burazer nije uslikao kako uradi. Ima gde I propusti travu, mada mnogo manje nego gde je rađeno bez tegova.

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
1.306
Ajde stvarno objasni, i ja planiram isto da ubacim u podrivano RD posle kiše i posejem je.
Problem sa slačicom je u tome što puno izvlači vlagu iz zemlje.Ako bi sad nikla i desi se jesen kao prošle godine bude strašno tvrdo,nemoguće za oranje.Drugar je prosle godine kod nas sejao i sada odustao i na njegov savet sam i ja odustao jer nisam siguran u dugoročnu prognozu.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
3.133
Ja ću u ponedeljak da predjem sa njom gruberisano strnjište pa ćemo videti kakav je posao...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.460
Svaki dan Kad idem na posao i vraćam se kući gledam njive pored puta kod Ostružnice i Železnika. Ima tu i velikh parcela. I ni jednu nisam video da je isprskana totalom. A sirka, ambrozije, neke trave kao trska i ko zna čega još koliko hoćeš. Stvarno mi nisu jasni ti koji obrađuju te njive. Zar im je toliko teško da kupe par litara totala i jedan-dva dana potroše i sve to isprkaju. A ne posle samo kukaju kao ne mogu da suzbiju korove u kukuruzu, suncokretu ili soji. A takođe ni jedna nije ni tanjirana, ni uzorana ni ništa. U stvari možda tako treba.

Druškan

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2010
Poruka
1.659
Kod nas se desilo to, da smo jedan deo totalisali, jedan tanjirali, a 2 parcele ostale ne dirane jer su korovi bili tek ponici. Ali eto za 2 nedelje dok smo bili na odmoru, dzungla nastala. Barem smo tanjiraču testirali u džungli

Vrh