Strništa i rad na njima



Evo i od mene neka slika. Meni se lično ne svidja. Ali tako je, slama nije iseckana a pritom je jako suvo.
 
Ide ona i sada nekih 10cm. Ali nista ne mesa.
Ne mogu da cekam, jel ce poceti da pale, pa ce mi izgoreti strnjika.
 
Visoko je to koseno,...

Nego pitanje za iskusnije:

Opet mi piromani spalishe strnjiku, da li proci tanjiracom plitko da korovi porastu pa udariti oranje za kukuruz dogodine ili...?

hvala

 
Da probas da zamenis tanjire, mozda ce bolje mesati onda?

Prednji su novi 610mm, a zadnji su 55cm, mogu jos dugo.
Nego što kaže kolega, visoko sam kosio.
Ujutru cu probati gruberom, možda se bolje uradi, ako ne ostavljam se do daljnjeg.

- - - - - - - - - -




Upravo sam probao kod komsije gde je radjeno sa seckom i redje je bilo nego kod mene. Ovo je vec po meni dobro.
 
Nemoj ni da probas,gusice ti gruber kad dodjes na otkose.Probao ja jesenas

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Probao sam i gruber.
Ne gusi zato što je visok, preko 70cm. Tako ide, ali zato nozevi gube parce po parce koliko je tvrdo. Cekam kišu, najavili nesto za subotu.
 
Ja bi pre to lepo poorao na 25+ cm i ostavio da lepo nakisne do jeseni.Na jesen bacio veštak,prešao setvospremačem i do proleća zdravo đaci.
 
Najlepse izgleda ko je uzorao na 15-20cm barem je ovde tako. I primecujemo mnogo vise oranih njiva nego ranije.
 
Kod nas bi otero jedan plug na njivu,a vratio dva u ovom trenutku.dok smo samo podrili par njiva stukli smo kutiju srafova.bez 40 litara nista.
 
A sta ce priroda da uradi ambrozija negde preko 10 cm to vec mozes jb jedino cist total.
 
Za ambroziju je efikasnije 2.4d dodati malo + total, sam total treba doza velika i jako tesko umire. A 2.4d barem nije skupo po jedinici povrsine. I dosta je 0.5l/ha

@srdjan7
Uzorali su ljudi neposredno posle skidanja psenice, bilo je u 2-3 navarata po 5-10-15l kise pa se uradilo.
 
A sta ce priroda da uradi ambrozija negde preko 10 cm to vec mozes jb jedino cist total.

Ako to sjeme koje ona prospe nikne u ovoj susi, svaka mu cast. Ako se i ospe i padne kisa, odmah se ide u ugaranje strnista da to sjeme iznikne i prije osjemenjivanja te mlade ambrozije opet neki vid mehanickog unistavanja dal tanjuraca, gruber dal oranje npr za uljenu repicu...

Tako bar ja radim, cekam pogodan trenutak i ugaram strniste, cim bude dobar ponik po tom ugaru ide tanjuraca i do oranja sam miran. Jedino je ova godina bas specificna s kisom pa ugaranje kasni al isto tako su i korovi dosta usporeniji pa se moze naci neki balans...
 
Nazad
Vrh