Strništa i rad na njima

To mlada na pomocnom sedistu nema di sa dugackim nogama, pa malo kroz prozor izbacila da nabaci boje. :osmeh:
 
Zavisi koliko ima slame, ali ja bih vam pre preporučio da je razbacite nekim rasturacem otkosa ili nekim grabuljama. U tom slucaju ce slama biti ravnomernije razbacana i lakse ce se zaorati. :ppozdrav:
 
Za OLT laku tanjuracu da ista uradi u slami, ona mora biti rasirena po njivi, da ugori na suncu da bude hrskava ko cips i opet ce se tu i tamo postopati na neki cistac. Ako nema vlage u zemlji, dzabe ces potrositi vrijeme i gorivo.
 
Данашњи рад....негде око 12 сахата.....када наша звезда најслабије сија:osmeh:
28749j.jpg

11jwww6.jpg

142ak42.jpg


- - - - - - - - - -

снимак данашњег послића...
[video=youtube_share;DHd3tI-tZfE]https://youtu.be/DHd3tI-tZfE[/video]
 
Poslednja izmena:
I ja sam neki dan "ugario" moje jutro zemlje...
Nije moderno oruđe za obradu zemlje, već starudije od preko 40 leta, ali odrađuju posao, makar ovo moje...
Prvo sam jedared OLT tanjiračom prešao, ali ne celu parcelu, već samo deo gde je iznet stajnjak, da se ravnomernije rasporedi i usitni koliko-toliko...
Začuđujuće lagano išlo ugarenje, potrošnja neverovatnih 11 litara dizela, jednobrazni plug, dubina oko (maksimum) 20 cm...
Rasipa se zemlja, za ne poverovati, i interesantno, ali ima malo vlage, taman sam posle one "kiše" odradio, pa možda zato...:haha:
Mada, kad bolje razmislim, nije nimalo smešno, al ajde-de...:kisa:
20170714_183708.jpg

20170715_154242.jpg
20170717_112811.jpg
 
Evega stnjiste koje je prvi put uradjeno sa kratkom tanjiracom, pa gruberom i juce sa setvospremacem. Sprema se za uljanu repicu.
Kise jako slabo posle zetve, ne znam da li je palo 20 litara sve ukupno, ma ni toliko.

IMG_20170726_142053.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20170726_142101.jpg
[/URL][/IMG]
 
Kojih 30 litara Barbu?zar ne rece pre neki dan da je palo svega par litara?i jedno pitanje za gruber-da li moras malo da ga nastelujes da prednji organi idu dublje nego zadnji...u suprotnom nece u zemlju?
 
Kojih 30 litara Barbu?zar ne rece pre neki dan da je palo svega par litara?i jedno pitanje za gruber-da li moras malo da ga nastelujes da prednji organi idu dublje nego zadnji...u suprotnom nece u zemlju?

Pogledaj malo bolje koliko sam napisao da je pala kisa u pondeljak/utorak dosta je pala,pre kise kad sam radio sa gruberom samo grudve je izvadio i jedva sam isao 7km/h a sad posle njega moze lagano da se seje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel planirate da radite strnista totalom u skorije vreme ?? Vidim nesto slabo nicu korovi, u dilemi sam da li da istanjiram sve da ne prskam uopste s obzirom da ih nema mnogo.
 
Ja cu raditi kad prodju ove vrucine. Pocetkom ove nedelje je bilo malo kisice i to za trave je dovoljno. Sta izgura izguralo je. Posle prskam pa kako bude. Generalno nema nekog korova. Jedna manja parcela ima gde je ostao od prosli put sirak pa hocu njega najvise da suzbijem. A imam i jednu parcelu koja je bila livada i ima zubace propast tako da to moram obavezno. Ostale njive su mi ciste. Dovoljno je da kazem da ove godine nisam prskao psenicu od trave i bila je cista. I u kukuruzu nema ama bas ni jedne jer sam ga dva puta prskao tako da nema sta da ostavi seme. Mora se biti uporan i sve dodje na svoje. Ali imam komsije koje su nacisto zapostavile njive i tamo je botanicka basta. Boca cvetala i kad dune vetar samo lete semenke sa onom macom tako da ce ih sigurno sl god biti kod mene. Ali sledi nova borba pa ko pobedi.
 
Gruber sam sebe vuce u dubunu, a da nema hidroulike ne bi ni krenu jel bi ga zakucao do grede.
Radio sam sa istim kao Barbu,2 organa manje samo...uvek mora napred da bude dublji prohod,inace iskoci ponegde...a i mislim da bi nazad rotori trebalio biti fiksni kako bi oni odrzavali dubinu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh