Strništa i rad na njima

Neću da podrivam,da trošim novce,kako momentalno stvari stoje,od kukuruza,soje i repe neće biti ni za džačić soli i karton kisele
 
Posto smo u indjiji dobili lepu kisu strnjika sad moze lepo da se ugari,plug tanjiraca gruber,sta ko ima..
Dvoumim se da li mehanicki unistim vec niknute korove ili da oprskam prvo totalom..
I da li bi smetalo sad ubaciti maton i stogod slicno tome,uglavnom ima sirokolisnih korova,pa je matonom kud i kamo jeftinije,i da li ce to imati posledice za dogodine za naredni usev?
 
Radi se punom parom.

f1ae0b78a161bb716c5c463eb208cbc6.jpg
11d2b77ba23844ba1d8177d74c1857d1.jpg
e98ee85667a9f3203def90d0c87cb7e3.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Taj tupanjac se nije bas proveo kod nas u ataru...preslabe su mu civije za ovaj deo banata-pucale na svakih par metara uz maseja 200 konja...
 
Ja sam imao problem sa radnim organima. Montirani su prvo njihovi. Ali imali su par mana. Sad su italijanski. Problem je u malom razmaku izmedju glavnog i sigurnosnog sarafa. Previse brzo odkine. Ja sam danas 4 5 sarafa pokido. A sve na mestima gde je malo ugazenije. Znam i ja da je Dondi mama. Ali nema se.



Nemam pojma koliko kosta. Kod nas kako stvari stoje vise trosi goriva nego u oranju, a i nesto je manji ucinak, jer smo isli na maksimalnu dubinu.
Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Juce sam ugarivao stajnjak na strnjici,prasina katastrofa.Ja ne diram vise nista ici ce total sve pa ako krenu opet korovi istanjiracu i toliko od mene na ove cene nasis i ,,njihovih'' proizvoda.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Grubaces ti kad ovo zapekne,ako ne bude kise cestite do dubokog oranja ima da klizi plug,bolje total pa na mestu orati,ove godine ce biti bolje ne dirati nista...

27.06.2017. požnjeveno, pre 7 dana palo 40 litara kiše, sad ne mogu da tanjram jer ovaj što je kombajnirao odugovlači sa tarupiranjem slame. Ako sledeće nedelje bude i dalje 35-36 stepeni, da li će moći da se tanjira strnjika? Koliko košta usluga tarupiranja slame?
 
Sta mislite o tome da posle 15. jula odradim strnjike gruberom na 30cm (normalno bez sirokih motika) kada je ovako suvo i u jesen da samo potanjiram na nekih 15cm.
Prosle godine sam radio tanjiracom u leto, a gruberom u jesen, a sada nesto razmisljam da je mozda bolje zameniti mesta tim operacijama.
Sta misle iskusniji?
 
Ja cu verovatno da istanjiram zbog slame posecem I malo zatrpam lakse se zaore, gruber nemam probao bih sa njim da ga imam. A mislio sam samo total I oranje ali bih ipak zbog slame morace nesto da se odradi.
 
Nazad
Vrh