Stočni grašak

Balirali smo mi slamu od graska. Davali smo je ovcama i zasusenim kravama. Jeli su lepo.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
ja sad idem da vrsem grasak.

Sa cime prskate grasak posle vrsidbe ?
Ja sam oprsko objekte sa ambarinom e sad sa cime njega da oprskam ?
 
Poceo je vec da se otvara zadnji voy pred samu kisu sam ga pokosio. Prinos oko 2200 kg sa jutra .Sejan proslogodinji selektiran ne semenski. 100 kg i zafalilo mi nisam mogao sa masinom jutro da posejem ostalo ,i ,ozda desetak ari od jutra neposejano i opet je bio malo redji moram pojacati za sledecu godinu na 150 kg ,tu kod nas jedan ga seje sa ciklonom 200 kg po jutru i bude mu uvek ekstra grasak
 
Jel moze koja rec o agrotehnici?:ppozdrav:

posejan prvog oktobra original seme 100kg po kj.baceno 75kg/kj uree u prolece nista nije bacano tako rekla analiza.U prolece prskano sa pola litre pasata i puna doza slavola 7l/ha.Prskano tri pua nurelom u cvatu jel je dugo cvatio i u prva dva puta stavljen dithan fungicid.Dosta je bio legao jel je bas dosta izdjikao ali za prvi put ja prezadovoljan.
 
Skinut juce,bilo i zelenog zrna a o rasturu krs kombajna necu ni da pricam, podelio u dve prikolice i do veceras ima sve zelena zrna da se osuse,za koji dan sledi selektiranje i prodaja ako uspem naci kupca,prinos cu znati kad ga uvrecam.
Jel zna neko po kojoj ceni bi se mogao sada prodati grasak?
 
Sinoć urađena Crista.Ovo sunce i feniranje su je s.ebali skroz jer je zrno dosta sitnije u odnosu na prošlu godinu.Od 50 posejanih kg ima više od tone zrna a tačnije ću znati kada ga izdžakiram.U principu sam zadovoljan za prvi put i da dodam nije bilo pologa,otvorenih mahuna,parcela ravna k'o tepsija i izuzetno se uradilo bez rastura.
 
Poslednja izmena:
Ovrsen grasak u subotu ,za prvi put vise nego zadovoljan,skoro puna jednoosovinka bez nastavaka sa 40 ari.Bilo je i rastura,i poneka neizvrsena mahuna u slami se nadje.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
kod nas palo 100 litara sinoc i danas popodne a taman sazreo. vidicemo sta ce biti pocela posteno da izbija ambrozija. a treba i mi da baliramo za ovce
 
Danas selektiran grasak,ima 1978 kg cistog + 124 kg krupnijeg semena + 132 kg loma = 2234 kg doduse tu gde je lom ima i dosta jecma koji je ostao u kombajnu nekako deluje pola-pola ili bar onih 34 kg pa da zaokruzim na 2200 kg na 54 ara ili 150 kg posejanog semena. Selektiranje prava sitnica 11000 :sjasi:i jos vozio traktor sat vremena u jednom pravcu
 
Ja sam bas ove godine vrsio isto ovu kombinaciju zito+grasak bio je dosta gust sklop zato ako je cilj grasak treba smanjiti psenicu da ne pravi preveliku konkurenciju grasku. Jer ako je previse psenice +grasak ni jedan nece dati zadovoljavajuci prinos. Psenicu samo toliko da grasak ne legna na zemlju.
 
sto uopste sijes tu psenicu a i puno ranije dolazi grasak od psenice to je grasak taj mraz ide sam nema potrebe da ide nosac
 
Nazad
Vrh