Steyr

Nemoj pogresno da me shvatis. ne mislim ja da su to losi traktori, mislim da su preskupi za kvalitet koji nude. E sad to je samo moje misljenje i to apsolutno nista ne znaci. To sto bih ja uvek pre kupio polovan JD nekgo neki nov za iste "novce" to je oped moje razmisljanje i moj stav, ali svakako to ne znaci da sam ja u pravu.
Ja sam mislio da je Steyer prvi od ostalih po kvalitetu, valjda vodjen i cenovnim rangom, ali sam video licno par modela koji su imali neke banalne greske koje se naprosto ne smeju desiti "za te novce". Da se to desilo nekom Breznjevu to bi mi bilo ocekivano i ne bih se iznenadio, ali ovako sam se ipak malo razocarao. Ne znam kakvi su manji stajeri, do cc 100 konja jer su me oni jedno vreme najvise interesovali.
Oped napominjem da ne zelim nikom da namecem nikakvo misljenje, stav, ili da ulazim u bilo kakvu polemiku, naprosto to jr neki moj utisak i on apsolutno nista ne mora da znaci.
 
Mucobieno, koliko je širok sa duplim? Može li da prođe kroz kapiju? :osmeh:
Odlično mu stoje, nemoj ih skidati ni u oranju. I budi drug, daj koji krug.
 
Za ove nepune 2 i po godine kod nas za sad nije bilo nikakvih kvarova. Neznam Paore sta si ti video ali ovaj kod nas neradi nista lako. Mi smo prezadovoljni. I planiramo ostati u tom brendu. Pre kupovine smo pregledali sve i svasta. Bilo je tu raznih opcija. Trazili smo neku 8-icu. Sve i jedna su bile isterane i trazile su mnogo paznje i ulaganja.


Milane sirok je 3.80. skidamo ih cim zavrsi pripremu. Nema ostavljanja :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo ne bi smelo da se desi na odprilike 3000 rs. Moralo je da se menja sve, oba ramena i osovina jer fabrika ne garantuje da ce novo rame odgovarati osovini.
29qgm5t.jpg
[/IMG]
 
Mutic je napravio dobar potez sto je uzeo u toj klasi traktor sa najslabijim motorom. Samim tim i prikljucci su mu za 160ks a 160ks ima u varijnati NHt6 i paralele koji je mnogo slabiji i manje gabaritan traktor. Ovaj Paore sto si postavio ne secam se da li je 200 ili 225ks (najjaci model u t7, puma) sto automatski znaci 5-6 brazdi plug sto je veca poluga itd itd. I to nije opravdanje ali samo napominjem.
 
Iz istog razloga lokalni tajkun nije uzeo Fendt-a 936 vec 930, a i takav "oslabljen" je kidao menjac vise puta (soferi tako pricaju). Usteda materijala na svemu, kod JD 6x00 i 6x10 nema tih kompromisa.
 
Da nekvarimo temu sa JDom, ali kad si vec napomenu kod tih manjih, recimo 61xx i 62xx su jedna kategorija, a 63xx i 64xx su druga kategorija mada je razlika u snazi od najslabijeg do najjaceg cc 40 ks. Tako je i kod vecih modela pa i sad ovih R-ova.
Ovo sto se deslio na ovom 225 CVTu ipak nije smelo da se dese jer nije nosio neki nenormalno velik plug. Sve je bilo spram snage, ali je naprosto proklizalo rame i nutevi u njemu. Osovina je ostala cela.
Ali ajde i to sto desilo, ali me cudi da tu naprosto nije moglo drugo rame i kraj price.
 
Muticu imas jednog komsiju u susednom selu on isto voli JD-a i najvise ga hvali, ali koliko vidim po ataru sve poslove mu zavrsavaju crveni traktori (vise nijansi). :osmeh:
 
Slavko kako si generalno zadovoljan sa traktorom? Da li je bilo kakvih kvarove? Znam da ste sa njim radili samo površinske radove...
@Shale, iskreno prezadovoljan sam, u pravu si radi samo povrsinske radove. Trenutno mu je glavna zanimacija prskalica 800 l i rasipac, spartaci, cisterna, presa, kosacica, a nosio je i matermacc-a sa 4r, maju 6r, itd. svasta radi sem radova vezanih za obradu zemljista. Od kvarova sam imao samo jedan vezan za lamelu kardana, pomalo je vrtio kardan i kad je iskljucen i to je sve za te sate. Za manje parcele i manja dvorista prava masina a s tim ciljem je i kupljen.
 
mala pomos!!
kako moze da se najde katalog ili rabotilnicko upatstvo za traktor Steyr 8130. pokonkretno se raboti za menuvac/transmisija i hidraulika.
Fala
 
Slab je to Expert kad ima fiksne zadnje felne, ne znam ni da li u kukuruz moze. Znam da Maxxumi nisu mogli iako je balon mogao da prolazi, ali pomeranje felne nije bilo moguce.
 
Nazad
Vrh