Steyr

putin ja samo pisem kako se krecu stvari. Na njemu je da odluci sta ce da kupi. Ja niti poznajem prodavca , niti imam neki interes u tome. Samo ovi stari Stayeri su dosta dobro kotirani.
 
Nije problem da bih imao te 10 tisuce, jer ih nemam pa zato trazim bilo sta oko 4 tisuce, ali koliko i da je dobar taj staer ipak je skupo cak i da bi spustio 1000-2000e. U celoj makedonij sve skupa je oko 10 staera i svaki je na prodaju, djelova nema, tako da bilo bi glupo bacati vise od 5000e. Trazicemo nesto drugo.
 
Moj ti je savet. Kupi IMT577 i nemoj da gubis vreme. 577 je pouzdan traktor.
 
Ja imam malog Steyr-a 540, 1968. godiste, imam ga 4 godine i do sad nikakvih kvarova. Imam i Landini 9880 i skoro sam mijenjao lamelu i kostala je oko 800 evra sa rukama majstora. Tako da jeste skupo, ali nije on dzabe skup razlika je velika u udobnosti izmedju domacih i stranaca. Tako da ja uvijek dajem glas strancu.
 
Rus ta tvoja teorija ne pije vode da su toliko skupi djelovi za strane traktore ispade da su djelovi koliko i traktor, imam dva strana traktora i jednog imt
Земљаче један зупчаник за мф ок 80 кс је 500е,а ретко кад цркне сам,нека ти имаш страних и 10,али исплативост и удобност некад нису једнака рачуница.
А прилично сам убеђен да цех од 1000 плус еура за поправку није лако подношљив за човека који има буџет од 4000е за трактор...ако ми је престиж возити трактор од 40-50 год само што је странац онда га јеби и наше размишљање.
 
Nije to tako cesto da crkavaju zupcanici. Obicno ode viljuska napred-nazad. Ona je 42000din(traktor od 200ks).skupo jeste,zato i treba imati u steku neke novce. Ili kupiti polovan imt i pretresti ga celog za te pare. Stvar je izbora. A ko ima budzet od 4000e onda neka i trazi traktore u tom rangu,i nema sta da trosi vreme na gledanje traktora koji su preskupi.
 
Друже није престиж ал је ствар нормалнијег размишљања.а о укусима се не расправља..Нпр мени кад би дао тог штајера из 68' и крај њега 549,ја би увек узео 549,ако ништа знам данас ако стане сутра је у њиви..а о томе што је млађи 20 год и више да не причам.
Уреду штајер се не квари тако често,ал ниси га ти дотерао из фабрике,у сваком тренутку ти може стати,а онда чеши се...Имаш овде форумаша који је имао велики ЏД радио супер до зиме,одстојао у шупи у пролеће се свака могућа ствар покварила на њему и пропишала...А делови уф.. тако је и отишао...
У глобалу ако си џек и имаш кеш одеш у представништво лупиш 20-30 000е и дотераш нов,(под условом да имаш посла за њега да га отплатиш) ако немаш онда си луд јбг..
а ако купујеш тракторе преко 30 год да крпиш као што крпиш имт и зеторе и остале онда бар крпи што је јефтиније да не добијеш шећер због трактора..а испрси се за седиште 500е и ето лимузине. :)
:off_topic:
 
Kao sta je rekao Perhan, trebat probati i strane kurve :D Sa imt ponuda bi doneo neki 577 ili 579 ali trenutno nema neki sta nije radio u sumi. Trenutno imam zetorcina superasa 50 ali vreme ga je zgazio mnogo. Treba meni neki sta bi moglo vuci roto kosiljku 1.9+m i teska taljanska freza 2.2m. Zetor do sada je vuko bez problema vec 20 godina ali vise nece.

Inace, pao mi je na oka ovaj stajer jer cena na svi ostali osim ovaj sta se prodaju vec godina dana se krece do nekih 5000e, pa sam rekao mozda ce biti sreca ali ovaj je vrh.
 
Malo je pojaka cijena tog Steyra 870, ali 7-8 hiljada vrijedi, ako je stvarno dobar bez mana vrijedi i te pare, ali ajd znaj kakav je, a dijelovi su papreno skupi.
Stric je imao takvoga Steyra samo sto nije bio duplak, to su vrhunski traktori, veoma kvalitetno napravljeni, nigdje se nije stedilo na materijalu.
Takav traktor u solidnom stanju ce bez problema sahraniti nekoliko IMT-a i jos vise Zetora.
Ono sto bih ja posebno izdvojio kod tog traktora je mjenjac, nemoze covjek vjerovati kako savrsen mjenjac ima traktor tog godista. Mnogi daleko mladji traktori se nemogu pohvaliti tako dobrim mjenjacem.
 
Jel menjao ko na 6000seriji spone prednjih tockova kako se odvrne iz klipa navoj jel ide tesko (naravno ako je neko radio) ?
 
Ja vozim stejera iz 52 godine evo par godina.29 konja dva klipa.Vuce cisternu 3200 litara,po dve prikolice kukuruza ili oko 5 metara drva.Po brdu po ravnici nebitno.Nosi bure za prskanje 450 litara.Kosi,balira,sakuplja seno.Vuce debla na strugaru po tri prikolice slame balirane zakacim.Od ulaganja - Lezaj na radilici i odrtadio sam gume tj felge da budu gume od ferdze.Ide 40 na sat asfaltom.Doziveo sam da mi udje voda u menjac i ostane puding.Poce da se cuje,otvorim isperem vrelom vodom,sipam novo ulje i teraj dalje.Neumoran.Uglavnom trosi zejtin ili ulje ponekad kad iz rusa istacem neki litar dobije gasno ulje.Vuce malog olta,probao sam jednom cisto da vidim da li moze.Tanjira sa 20 tanjira ali nemam tanjiracu pa kad uzmem uzmem od 24 tanjira onda to rus odradi.Uglavnom ne tanjiram za kukuruz ponegde neku razoranu ledinu ujesen za psenicu.Stajer je dobar traktor.Delovi me ne interesuju danas se sve pravi,zupcanik kakav oces danas se napravi nije to kao nekada.
 
Da malo obnovimo temu... :) Danasnji posao...za 6 sati 34 lanac..
stajer.jpg
 
Nazad
Vrh