Steyr

Cici tako je. CVT. imas reci hvale za njih ili sve suprotno?
 
Ne mogu ni da hvalim ni da kudim CVT jer nisam vozio traktor sa takvim menjacem ali sam se zainteresovao za njega pa jednog dana ako budemo menjali traktor mozda bude sa takvim menjacem. Kod mene u selu ima jedan Claas sa CVT menjacem i vlasnik je zadovoljan sa radom CVT-a a narocito potrosnjom. Sedeo sam nekoliko puta u njemu ali meni je neobicno da tako menja obrtaje motora. Stalno mislim da mu je tesko kada smanjuje obrtaje. Treba se navici na to.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ni da hvalim ni da kudim CVT jer nisam vozio traktor sa takvim menjacem ali sam se zainteresovao za njega pa jednog dana ako budemo menjali traktor mozda bude sa takvim menjacem. Kod mene u selu ima jedan Claas sa CVT menjacem i vlasnik je zadovoljan sa radom CVT-a a narocito potrosnjom. Sedeo sam nekoliko puta u njemu ali meni je neobicno da tako menja obrtaje motora. Stalno mislim da mu je tesko kada smanjuje obrtaje. Treba se navici na to.
Tako je i meni. On stalno sam dodaje i oduzima. Ali jos se navikavamo...
 
Kakav je to menjač što imaju CVT serije, šta mu je karakteristika ?
 
Znamo mi sta su rusi vrlo dobro. Sta mogu i sta su im mane. Ovi nasi su radilo jako puuuno. Cak su i spomenik zasluzili.
 
be7a36908bbd8b251f9d05057316d406.jpg



400 radnih sati
 
Mucobieno koje ruse ste sve imali, koliko sati su napravili ,jel to gotovo sa oranjem za ovu godinu?
 
Mucobieno koje ruse ste sve imali, koliko sati su napravili ,jel to gotovo sa oranjem za ovu godinu?
A imamo jos ruse. 2x 820 i jedna 1025.
Nije. Ore se jos. I malo ce se produziti planiran rok. Jer rusi nece orati, a i nikom se nesto nemili da ore rusom. Za sad je i prognoza ok.


A sto se tice radnih sati, jako puno. Imaju izmedju 5200 i 6500 sva tri
 
Pa koliko ste zemlje radili sa Rusima? Otkud da nije kupljeno nesto zeleno, nego je pala crveno-bela kombinacija:osmeh:.
Radili smo 350 ha sa rusima. Na koju nijansu zelene se misli? Isli smo sve pregledati. Naisli na sve i svasta, od trgovaca koji neznaju osnovne stvari. Nekompletnih masina, laganih, losih servisa i slicno.
Steyr je od svih najveci, najtezi (9 tona bezmalo) ima prostranu kabinu. Velika vrata sto mnogi nemaju. I hteli smo da bude premium brend.
Jedino sto nismo trazili a dobili smo je taj cvt. Za ono sto mi radimo nama je sasvim dovoljan i powershift.
 
@mucobieno

Nisam pratio na času, jel štajer nov kupljen i koliko je para bio?
 
Nađoh koja je cena bila, al mi sad nije jasno koje je trektor godište? Pošto tamo piše da su se pravili do 2013 a ja na netu našao da se taj model pravio do 2011?
 
Nazad
Vrh