Stelovanje pluga

To se lako reši, izbuše se dve 12mm rupe na nekom jačem (10-ak mm )materijalu i zavrne ako nema originalne te spajače grudi i daske.
 
Vasovac,kacio si ranije slike oranja u temi,znam kakva ti je zemlja imam i sam dosta takve zemlje,doduse ja 757 vucem sa r60 koja svakako nema dovoljno snage da pokida taj plug.Al opet mi je neverovatno da moze da ga iskida 577 ili rus u teskoj zemlji a da pritom nije nesto slucajno zakacio ili plug nije bio nacet negde od ranije.Drugar ima fiata 85-90 i upravo sa imt-om 757 ore u smolnici na oko 25cm dubine preko toga kad je vlazna nemoguce je ici dublje jer proklizava ceo traktor sa svojih 3800kg.Evo vec 5-ta godina a plug jos uvek u komadu.
 
To se lako reši, izbuše se dve 12mm rupe na nekom jačem (10-ak mm )materijalu i zavrne ako nema originalne te spajače grudi i daske.
Свакако да, али када скидаш носач дефлектора, то је, да кажемо, ванредна и привремена мера коју радиш на лицу места, па кад завршиш пос'о, после се и не сетиш да тражиш, сецкаш и бушиш комаде плочевине.
 
To se uradi jednom i kraj, kad imaš predplužnike više nestavljaš deflektore, samo smetaju prilikom zaoravanja.
 
Trobrazni vogel 3sl950,nastelovan na 35cm ali ne hvata 105cm,vec 95cm..inace toplink stoji pravo,nema kose vuce,lepo slaze,jedino zahvat manji.Mislim da prva brazda hvata samo 25cm,ali kad probam da joj povecam zahvat onda nejednako slaze tj.poznaje se prva brazda u oranju...kako ovo resiti ?
 
Dobro veče, imam problem oko štelovanja pluga radi se o kombinaciji imt 539 i plugu imt 755, imam kose vuće i prva brazda dosta više hvata u odnosu na drugu brazdu, pročitao sam sve što ste pisali u okviru ove teme, ali nažalost i dalje ne uspevam da naštelujem da nema kose vuće. Svaki savet bi mi dobro došao.
 
Za početak napiši koliki ti je razmak zadnjih točkova, i koliko ti je kolenasta izvučena u desnu stranu (kad gledaš od nazad) u odnosu na konstrukciju pluga. Tako će neko ko ima istu kombinaciju moći da ti kaže kako je kod njega namešteno, tj. gde i šta ti da pomeriš.
 
Trobrazni vogel 3sl950,nastelovan na 35cm ali ne hvata 105cm,vec 95cm..inace toplink stoji pravo,nema kose vuce,lepo slaze,jedino zahvat manji.Mislim da prva brazda hvata samo 25cm,ali kad probam da joj povecam zahvat onda nejednako slaze tj.poznaje se prva brazda u oranju...kako ovo resiti ?
Vuces sa 820 ?
 
Trobrazni vogel 3sl950,nastelovan na 35cm ali ne hvata 105cm,vec 95cm..inace toplink stoji pravo,nema kose vuce,lepo slaze,jedino zahvat manji.Mislim da prva brazda hvata samo 25cm,ali kad probam da joj povecam zahvat onda nejednako slaze tj.poznaje se prva brazda u oranju...kako ovo resiti ?
Povecaj raspon tockova
 
Петре, да би наштеловао захват прве бразде, да ли си плуг шетао лево-десно по оним отворима на попречној осовини (или као већ назовеш оно на шта качиш полуге хидраулика)? Колико ја познајем малог "Вогела", то би требало да ти реши проблем.

Ако после тог подешавање топ-линк не стоји право, помериш га где треба, лево или десно, премештањем горњег крака пирамиде на оном носачу на раму за ту једну рупу коју можеш.
 
Petre,
u zahvatu izmjeri koliko uzim prva brazda. Ako je podjednako kao i ostale a pozna se više zemlje od prve brazde na izoranom. onda treba, ili rastegnuti topling (za okretač) ili podiči desnu polugu na hidraulici (za ravnjak).
Imao sam sličan problem na plugu koji ima velik razmak na rupama za podešavanje širine prve brazde. Oranje je izgledalo nejednako i pomogao sam si podešavanjem dubine prve brazde.
 
Па то равнање плуга по хоризонталној и вертикалној оси већ спада у регуларно подешавање, оно кога радиш када дођеш на њиву, па чак и више пута на тој истој њиви.
 
Drugar uzeo kvederland dvobrazni plug od tasta i nikako da ga nasteluje. Prva brazda mu uzima puno i nema mogucnosti da se smanji brazda po poprecnoj osovini.Inace zahvat je 2*35,a raspon zadnjih guma mu je 160cm od pocetka do kraja guma. Sta tu treba uraditi.Znaci plug bezi u neorano, a traktor u orano.Kombinacija je 577 i kvederland 2*35

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za početak napiši koliki ti je razmak zadnjih točkova, i koliko ti je kolenasta izvučena u desnu stranu (kad gledaš od nazad) u odnosu na konstrukciju pluga. Tako će neko ko ima istu kombinaciju moći da ti kaže kako je kod njega namešteno, tj. gde i šta ti da pomeriš.
Unutrašnji razmak guma mi je 104cm, a dimenzija guma je 11 2 28. Kolenasta osovina izvucena je 7cm u desno gledano od nazad.
 
Nikad tu ne možeš idealno da našteluješ taj plug osim da skupiš točkove ili da ti prva brazda hvata više
 
to moraš sam na licu mesta da vidiš šta mu treba i da ga šteluješ jer ne može to matematički da se uradi jer to zavisi od dosta toga a najviše od toga kakva je zemlja koja se ore
 
Nazad
Vrh