Stelovanje pluga

Može da mi neko pojasni nešto oko štelovanja Vogela 950 (3 brazde). Izgleda da sam jednu stvar radio pogrešno. Štelovao sam ga tako da mi nosač srednjeg radnog tela (kozlac ili kako već?) bude u pravcu sa srednom tarktora.
Čitajući Vogelovo uputsvo saznao sam da osa tog srednjeg nosača treba da se pumeri u smeru ka neoranom i to za polovinu unutrašnjeg razmaka točkova minus radni zahvat jednog plužnog tela. I zaista ovako kako mi je sad neštelovan prva brazda nema pun zahvat već dobar deo ide u već orano. Mada traktor niije vukao ni levo ni desno.

Da vam bude jasnije o čemu govorim pogledaj te donju sliku na 12. starni ovog PDF fajla. https://et.amazone.de/files/pdf/mg5773.pdf
 
Koliko sam ja skapirao mislim da nije osa srednjeg nosaca nego plaz srednjeg pluznog tela.

Ova formula je promenljiva zavisi od zahvata pluznog tela koji si podesio.Takodje dole stoji u napomeni da se X smanjuje ako se povecava radna dubina pluga.


Mozda nisam upravu sacekaj nekog iskusnijeg da ti objasni.Sigurno ih ima na forumu.
 
Дуле, да га пиииип ако сам икада гледао те "осе средњег носача" и померање за "половину унутрашњег размака". Ишао сам на то да плуг подешавам уобичајеним методом: кад подесиш ширину радног захвата на свакој од глава, подесиш и ширину захвата прве главе, да она буде иста као и код друге и треће главе. Пишем ти ово јер када подесиш захвате на 30 или 35, знаш и сам да раоник позади захвата и део онога што је раоник испред већ изорао, па и део раоника прве главе иде иза точка. После само по потреби заносиш плуг лево или десно, да би елиминисао косу вучу и на крају имаш оно равнање у хоризонталној и вертикалној оси топ-линком и подизним раменима и то би требало да ти ради посао.

Е сад, приметио сам код себе да када подесим захват на 40 сантима, топ-линк не стоји потпуно паралелно са уздужном осом трактора, већ "гледа" мало лево, што може да се реши померањем горњег крака пирамиде плуга (знаш да има ту барем по' туцета отвора и неколико вијака на којима се тај крак пирамиде фиксира). Мислим да положај топ-линка (мислим на то да ли је у оси или "гледа" у неку страну) зависи и од размака точкова сваког типа тракора понаособ, али поента је да се и то може подесити.
 
Da li neko ima kombinaciju IMT 577 i plug IMT 757 a da ore sa njim jako tesku zemlju i da mi prenese svoja iskustva ili bar da izmeri koliko je plug pomeren na poprecnoj osovini tj. kolenastoj bar to da pokusam resiti?
 
Ja sam tražio 758 da kupim, našao jedan al' ga je gazda zacenio i nisamo trgovali. I neposredno nakon toga mi iskrsne Vogel i ja ga kupim. Iz ove perspektive, kad se sve uzme u obzir (cena, ulaganje, oranje) više bih voleo da se ostvarila trgovina onog 758.
 
Da li neko ima kombinaciju IMT 577 i plug IMT 757 a da ore sa njim jako tesku zemlju i da mi prenese svoja iskustva ili bar da izmeri koliko je plug pomeren na poprecnoj osovini tj. kolenastoj bar to da pokusam resiti?
Ne znam za to konkretno, ali moja kombinacij IMT 560 plug 755 radi odlično u teškoj zemlji. Ako se zanemari mnogo manji zahvat po meni bolje nego druga kombinacija koju imam Rus 982- Vogel 950
 
Gresis vasovac, imt 757 je jako masivan i tezak plug iako mozda ne izgleda tako.Sto kaze kolega mos ga zabosti u asvalt.Zbog same geometrije raonika a i tezine ide u zemlju ko mutav.Ranije sam vukao Leopard 2x35 koji je kao igracka spram 757.Oru lako oba pluga s tim da imt lepse zaorava i pakuje brazdu,ne bih se opet vracao na Leopard.Orem s njim kako u lakoj tako i u teskoj zemlji(smolnica) bez problema.
 
Ne znam za to konkretno, ali moja kombinacij IMT 560 plug 755 radi odlično u teškoj zemlji. Ako se zanemari mnogo manji zahvat po meni bolje nego druga kombinacija koju imam Rus 982- Vogel 950
Meni bas kontra u teskoj zemlji 756 i 558 ne mogu da se porede sa rusom i vogelom 950.U lakoj da ne pricam ( zanemarljujem zahvat) .

Vogel mi mnogo lepse slaze brazde, 756 kad je teska zemlja samo uspravi zemlju ne prevrne.
Zetvene ostatke vogel isto bolje zaorava(nemam pretpluznjake).



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li bi mogli korisnici Vogel pluga da napišu gde im stoji crtalo na onoj šini koja mu je nosač. Da li je istureno skroz napred ili je povučeno nazad? Meni je bilo istureno skroz napred,na kraj te šine, tako da je bilo potpuno ispred predplužnjaka. I najčešće mi je kukurzovina gušila kod crtala. Na preporuku komšije sam ga vratio u nazad, tako da je sad zadnji obod diska iza pretplužnjaka, komšija kaže da treba još nazad da ide. Navodno tako manje guši kukurzovina kad se zaorava bez tanjiranja. Juče sam počeo oranje, i imao sam malo zaštopavanja kukurzovine i kad je crtalo tako vraćeno nazad, sutra ću probati da ga vratim još malo u nazad (tako da osovina crtala bude tačno iznad špica raonika) pa ću videti da li će biti bolje.
Uzgred, zbog tog gušenja sam skinuo deflektore sa dasaka, i bilo je bolje, mada mi se na kraju i tako jednom zagušilo...

 
Vogel mi mnogo lepse slaze brazde, 756 kad je teska zemlja samo uspravi zemlju ne prevrne.
Zetvene ostatke vogel isto bolje zaorava(nemam pretpluznjake).
I kod mene je to je slučaj ali što se tiče ulaženja u zemlju i kako je seče IMT bolje radi. Vogel mi mnogo gura zemlju do duše možda je problem u štelovanju, gemotrija plužnih tela. Jel zna neko da to može imati uticaja.
 
Da li bi mogli korisnici Vogel pluga da napišu gde im stoji crtalo na onoj šini koja mu je nosač.
Код мене је носач цртала (какогод да назовем то што на хоризонталној шини фиксира цртало) тик испред половине те шине, али можда да напоменем да имам ИМТ-ово цртало са једнобразног 610.10 и да не користим претплужњаке.
 
Dukej skidaj i te nosače deflektora pošto imaš predplužnike a i crtalo ti netreba u našoj zemlji, onaj široki blaz na zadnjoj glavi sasvim dovoljan.
 
Na kvernelanda mi je gušio kada sam imao crtalo .Gušio je kada "cepa " brazdu od kukuruzovine .Od kada sam ih skinuo (crtala)nema štopanja.
 
Da li bi mogli korisnici Vogel pluga da napišu gde im stoji crtalo na onoj šini koja mu je nosač. Da li je istureno skroz napred ili je povučeno nazad? Meni je bilo istureno skroz napred,na kraj te šine, tako da je bilo potpuno ispred predplužnjaka. I najčešće mi je kukurzovina gušila kod crtala. Na preporuku komšije sam ga vratio u nazad, tako da je sad zadnji obod diska iza pretplužnjaka, komšija kaže da treba još nazad da ide. Navodno tako manje guši kukurzovina kad se zaorava bez tanjiranja. Juče sam počeo oranje, i imao sam malo zaštopavanja kukurzovine i kad je crtalo tako vraćeno nazad, sutra ću probati da ga vratim još malo u nazad (tako da osovina crtala bude tačno iznad špica raonika) pa ću videti da li će biti bolje.
Uzgred, zbog tog gušenja sam skinuo deflektore sa dasaka, i bilo je bolje, mada mi se na kraju i tako jednom zagušilo...

Kod mene je malo naprijed mrvicu, ali ne guši zbog toga, guši jer je postavljeno preduboko, treba biti pliće podešeno, u suprotnom nosač počne prvi gurat i onda zaguši.

IMG-
 
Gresis vasovac, imt 757 je jako masivan i tezak plug iako mozda ne izgleda tako.Sto kaze kolega mos ga zabosti u asvalt.Zbog same geometrije raonika a i tezine ide u zemlju ko mutav.Ranije sam vukao Leopard 2x35 koji je kao igracka spram 757.Oru lako oba pluga s tim da imt lepse zaorava i pakuje brazdu,ne bih se opet vracao na Leopard.Orem s njim kako u lakoj tako i u teskoj zemlji(smolnica) bez problema.
Pa nisam bas siguran,kod nas u smonici taj plug nema sta da trazi narocito u kombinaciji sa 577.sa rusom ide kad se malo pritegne al tako izdrzi par hektara i posle u delovima nosimo kuci,leskovac sve to izdrzava ide dobro u zemlju,teze ga je vuci i losije zaorava od 757 al ostaje u jednom komadu,jedino moze da mu se desi da pukne osovina a to se ukosnici i onda si miran.A u beljuzi je druga prica tu 757 radi dobro

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh