Start ap krediti za pocetnike!!!

Zavisi od kreditne istorije,nekada ni ne traže obezbeđenje.
Ja sam prosle godine pored redovno izmirenog kredita kad sam trazio kredit,trazili mi obezbedjenje 1 prema 2. Na svom imenu nemam takoreci nista zemlje. Traktori na mom imenu,al matori pa nece da ga uzmu kao zalog. I onda po tom ja nemam uslova za dugorocni kredit.
 
NIsam čuo baš puno slučajeva,osim ovih banaka koje su propale koje su davale na lepe oči, da se na dugoročni kredit za stoćarstvo,ne traži obezbeđenje,ali ajde videćemo šta će reći nadležni.
 
Svaka banka za stocarstvo trazi zalogu,da mi dinar,trazi mi dva kao obezbedjenje. Hteo sam da kupim jos junica i stalu da prosirim. Obezbedim ja zemlju za taj iznos sto su trazili,ali na tom posedovnom listu vodilo se puno vise,i oni umesto dogovorenih 3,5 hektara hteli da stave hipoteku na 6 hektara,ja pod tim uslovom necu. Sam cu sebi napraviti farmu za deset godina ako nista pre. Napominjem nemam kasnjenja po kreditu i tad nisam imao ni jedan kredit.
 
Jutrosnja informacija iz Pro credit banke. Minimalan iznos za kredit za mehanizaciju 750000din uz obaveznu profakturu od prodavca. Kredit je na tri godine sa mogucnoscu grejs perioda od godinu dana i dogovorom o broju rata za otplatu. Troskovi obrade kredita 1,5 %. Potrebna hipoteka u vrednosti pola kredita u pokretnoj ili nepokretnoj imovini, e sad dal ovo vazi samo za mene posto vec imam jedan ozbiljan kredit u ovoj banci to neznam. Krediti startuju za desetak dana.
I ja sam sad dobio te iste inforamcije osim toga za hipoteku to mi nista nisu pominjali, ja imam vec jedan kredit u junu mi izlazi oni mi rekose da nema to nikakve veze mogu da podignem i ovaj. Od 5 maja da odem kod njih.
 
Колико знам ко купује било коју машину, машина може да буде сама себи гаранција
 
Verovatno su od banke do banke razlicita pravila igre to nema veze sa ministarstvom. Takva je kreditna politika neke banke, a mozda je to kod mene malo specificno jer rekao sam da imam jos jedan malo ozbiljniji kredit.
 
Meni su trazil zalog na zemlju u duploj vrednosti od kredita. Kada sam sve sracunao odustao sam, jer klepaju na svaki moguci papir koji moram da im obezbedim.
 
Sve je to tacno, ali tesim se sto je kredit dinarski, a i o nekoj devalvaciji se suska. Ako se to desi mnogo cemo izgubiti, jedino ce taj kredit biti dobra stvar. Bar mi se tako cini?
 
Hm, nema devalvlacije u skorije vreme. Kurs je stabilan prilicno. Naravno ako bude devalvlacije onda ces dobro proci sa tim kreditom:bravo:
 
Kad slusam ove iz min.pol. o kreditima to ti dodje kao ona reklama udjes izadjes i gotovo,ali ustvari ni priblizno tako, sto se tice stocarstva bio sam juce u kom, bank i sefica kaze ovako do milion moze samo sa zirantom a preko zalog 1 prema 2,postoji mogucnost da za kupovinu stoke dobijes kes i kupis stoku od fizickih lica (privatno) ali moras kasnije da im dostavis pasose od kupljene stoke i rekla je da ce biti rigorozne kontrole gde su sredstva utrosena. Kazem ja njoj da imam 27 grla i da stavimo njih na hipoteku a ona veli to nemoze da ide u zalog samo nepokretnosti i masine ako se uzima kredit za iste. Sva kupljena grla moraju da budu kasko osigurana za vreme trajanja kredita, je..m te Drzavo kad ti ne cenis tu kravu ni malo cim je banka nece ni u hipoteku.
 
Nazad
Vrh