Start ap krediti za pocetnike!!!

Ljudi treba mi pomoc od vas starih forumasa...Zanima me u kojoj banci su najbolji uslovi za pocetnicke kredite...planiram da napravim farmu za tov bikova i svinja...

Под прво,јел имаш тренутно посао,питам јер ако ниси запослен на основу чега ћеш дићи кредит?Ако будеш дизао кредит бјежи од микрокредитних организацији,гледај у некој банци да дигнеш јер су мање камате.

Мој савјет ти је да бјежиш од кредита за пољопривреду,барем ништа велико да дижеш,до максимално 5000еура.Мени како се чини пољопривреда ни овдје у Српској ни код вас у Србији нема неку лијепу будућност док год ови на власти не смање увоз и почну дијелити подстицаје а то се сигурно неће десити у скорије вријеме.Ако ћеш се већ кредитно задуживати гледај да радиш нешто са чиме можеш радити више мјесеци у години тј обртати неке паре,нпр пластеници,јагоде,поврће итд.Нећеш се са биковима усрећити.
 
Ma ako covek razmisli dobro i pametno razmotri svaki potez ,bolje stisnuti petlju i dici neki ne mnogo veliki kredit i raditi za sebe i uzdaj se use i u svoje kljuse . Jer drugacije rintaces kod nekog od danas do sutra za nista i gde si tu si ovako ako si iole sposoban i ako imas jaku volju moze covek uspeti ali mora biti strasno sposoban !!! Ja sam puko sa svinjama pravio objekat ulago dzabe pare ali opet objekat je tu te je tu mogu u njega da stavim i neku drugu stoku ali je trenutno stvarno tesko zaraditi na nekom pocetku ,jer jednostavno nekreces od nule nego od minusa jer si u minusu za rate od kredita i stvarno razmilsi dobro .
 
Pa kes krediti su oko 23 posto efks ,auto krediti oko 18 efks itd za poljoprivrednike su malo manje ali preterali su sve mere .
 
ima sad neka banka, vjerovatno u srbiji vec i ima poslovnica dosta, treba uskoro da se otvori i u Banja Luci, ZIAT ili tako nesto slicno, turska je banka, kazu da ima grejs period od 1-6god i kamata je nekih 4%(nisam siguran) al uglavnom je manja od 5%

- - - - - - - - - -

i da, mi nismo dobili pare na ruke...sve je islo preko racuna, jedino sto smo vidjeli je dosta papira gdje se trebalo potpisati :osmeh:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Све преко 10% камате је превише,процедура је скоро иста у банци и у микрокредитној не знам зашто људи лете у микрокредитне организације.
 
Ove godine bi trebalo poceti sa dodelom kredita za stocarstvo sa kamatom 4% grejs period godinu dana,povracaj sredstava do 50% ali izgleda da ce uslov biti do 30 godina starosti, sve ovo je nezvanicna informacija kao i ova da ce se izgleda subvencionisati sve ovce ali po 2000 din po grlu bez uslova da su maticene.Poseban akcenat se ponovo baca na uvoz grla ali ovog puta za tov junadi.
 
Ove godine bi trebalo poceti sa dodelom kredita za stocarstvo sa kamatom 4% grejs period godinu dana,povracaj sredstava do 50% ali izgleda da ce uslov biti do 30 godina starosti, sve ovo je nezvanicna informacija kao i ova da ce se izgleda subvencionisati sve ovce ali po 2000 din po grlu bez uslova da su maticene.Poseban akcenat se ponovo baca na uvoz grla ali ovog puta za tov junadi.

Mislis da ce uvoziti telad?
 
Dali je ovih dana bio neko od vas do banaka da se raspita o uslovima kreditiranja,mislim na ove kredite od ministarstva, bio sam u komercijalnu banku u Kovinu ali sefica nista posebno nije znala da mi objasni, rekla mi samo da ce sve ici samo na profakturu bez kesa i stoka ce morati da se kupi iskljucivo sa farmi ili uvoz, pa rekoh ja njoj da bi ja kupio junice na pijac u Petrovac Pozarevac i da mi treba kes a vi posle posaljite inspekciju da vide dali sam kupio stoku.
 
Opet pokusaj da se bukvalno daju/poklone sredstva odrededjenoj feli tj mocnicima a ti mucenice grcaj sa bankom ... :
 
Ja planiram da uzmem 5-6 muznih krava, bas cu posle ovih praznika otici do banke da se raspitam sta i kako .
 
Lepi su ti planovi samo ima jedan mali problem na mlecno govedarstvo nemozemo vise gledati optimisticno,pisu se crni dani.
 
Nazad
Vrh