Stajsko đubrivo

Dobrinčan jel to mnogo ili malo 5 prikolica? I koje je djubre, svinjsko ili goveđe ili ovčije?
 
Juce dok sam tovario stajnjak sa gomile primetim da na ovoj susnoj godini drasticna razlika izmedju stajnjaka iznosenog sa govnarom i sa obicnom kipericom...sve je lepo ugorelo samo sto ovo sa govnarom je masbije i vlaznije,lepi...ovo sa kipericom je zdravo suvo i lagano..
 
Juce dok sam tovario stajnjak sa gomile primetim da na ovoj susnoj godini drasticna razlika izmedju stajnjaka iznosenog sa govnarom i sa obicnom kipericom...sve je lepo ugorelo samo sto ovo sa govnarom je masbije i vlaznije,lepi...ovo sa kipericom je zdravo suvo i lagano..
Normalno, kao sto prašina čuva vlagu u zemlji , tako i sitno djubre na gomili.Smanji se isparavanje.
 
Pozdrav,
Potreban mi je jedan savet vezano za stajnjak.
Imam problem da nabavim malo veću količinu stajnjaka (okolina Čačka) pa sam došao na ideju da sada krenem da kupujem ko koloko ima i da sve to dovlačim na imanje pa da ga razbacam kada skupim dovoljnu količinu.
Pitanje je da li stajnjak koji dovlačim treba na primer nečim da pokrijem tj. Da bude natkri en kako ne bi kisnuo, da li mu smeta ako stoji na minusu i sl.?

Hvala unapred

Sent from my SM-G850M using Tapatalk
 
Povrtari kod mene deponuju na ivici njive stajnjak koji tokom leta i jeseni kupuju na veliko i malo po selima. Ogromne kolicine, i ne pokrivaju ga niti bilo kako stite, a verujem da ljudi znaju sta rade.
Opet, teorija kaze da prilikom svakog premestanja i otvaranja stajnak gubi neka od svojih svojstava.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ok. Hvala.
A čini mi se da sam negde pročitao i da gomila ne bi trebalo da bude viša od 2 metra ili sam pomešao nešto?

Sent from my SM-G850M using Tapatalk
 
Ako sam osacovao dobro to je 6 ili 6.5 tona prikolica...vagonke imaju tandem osovinu...e sad koliko moze da se nakrka,masnog i da curi osoka moze vagon i u ovu...
 
Nazad
Vrh