Stajsko đubrivo

Ja sam ove godine placo 2 hiljade po prikolici pregoro dobro par godina stojo na njivi,ima sam jos ponuda al nisam imo gde da bacam arendu nisam hteo da djubrim,tako da kod nas jos moze da se nadje povoljno.
 
radoslav78z
Jedino na taj nacim je isplativo, jer znamo da je kostanje bale 7din. + isplate dnevnica + utovar stajnjaka i sve cari oko toga :haha: Ima dosta rada a naplata dolazi malo sporije i retko da se neko odluci za ovaj sport.

iwanho
35x50x100cm

Hvala na informaciji.
Kod mene je usluga baliranja u takve bale 0,4 eura, a 3 tonka stajnjaka je 60-65 eura. Ako moja slama vrijedi koliko i baliranje, znači da trebam 75+ bala za gnoj. Nema stoke kod mene pa je gnoj skup.
 
Imao sam i ja takav stajnjak ove godine, momak nije izvlacio 3-4god. ugorelo fest.
Naime, momak imao 4kj kukuruza da vrse a novaca nema, niko nije hteo da mu ovrse na pocek, ja mu predlozim da mu ovrsem tih 4kj za tu gomilu stajnjaka, on sav srecan sto je resio problem bez kesa, i oslobodjeno drugo dvoriste jer je stajnjak bio na nekih 70cm debljine na vise od pola dvorista :)
Na toj gomili neocekivano 10 trotonki ugorelog stajnjaka, svi su dobro prosli :osmeh:
 
Kod nas opet nema staljnjaka ,stočara mož' na brojati na prste jedne ruke,a presa ima dosta. Staljnjak da kupuješ se ne isplati ,jedino ako imaš čime da tovariš i svoju đubretaru. Ovi što to rade uslužno vuku jednu tebi, jedna ide njima ,tvoje je đubre a njihov utovar ,istovar prikolice se dele.
 
Aj sad neko da izracuna koliko je taj stajnjak kostao, na tih 4kj portosio sam neverovatnih 20l ED. Mercedes okretao u prazno, jer smo navrsili oko 1500kg.
Ili, cena vrsidbe kod nas je 5000din/kj.

- - - - - - - - - -

Radimo i kokosiji stajnjak sa jedne farme, negde oko 3kj se nadjubri godisnje sa tim stajnjakom, taj stajnjak me kosta 500bala.
[video=youtube_share;9OdPmbuMmpA]https://youtu.be/9OdPmbuMmpA[/video]
9OdPmbuMmpA
 
Zavisi koju kulturu planirate na toj parceli. Ja konkretno izvlačim prikolicu nosivosti 4t. po aru.

@aeirplanejunior
Onaj traktor na prvom snimku nie 404, već Štore 504, ima IMR-ov motor a ne FIAT-ov.
 
Za ratarske kulture i ja izvlacim 10-12 prikolica od 4t/ha ,a pre dok sam radio povrce 14-16 prikolica ,i to jedva zaorem.
 
Meni je prikolica nastelovana da izbaci 65-70 t/kj . I po meni je to maksimum a, kad bi i hteo da razbacim vise ne bi mogao da zaorem, samo bi se tociljao kao po ledu. Stajnjak bacam pred kukuruz ili lucerku.
 
Nazad
Vrh