Srne i zečevi (glodari) na voćnjaku

Ja sam mazao oštećene delove tamo gde je grickano i ogolelo sa kalemarskim voskom možeš da kupiš u poljo apoteci.... Postoji smesa koja se priprema od kravlje balege samo treba da nađeš recept i da nađeš balegu koja je dobra, od krava koje malo koriste koncentrat itd... Valjda se meša sa glinom ili običnom zemljom - nisam siguran.. pitaj starije ljude u selu...

Napisaće i neki koji su to koristili...


Da li je kora skinuta skroz oko stabla ili samo u jednom delu?
 
Mene je zekonja upropastio pre par godina, ali tamo gde nije sastavio pun krug oko stabla sve je preživelo, samo vosak što pre i to je to. Lako se nanosi, može i tvrđom četkicom, može prstom ako je tvrđi, i nemora neki debeo sloj. Biće sve ok.
 
Stavi mrezicu preko sadnica. Onu za fasadu, jeftino a efikasno. I nama se to desavalo iako je ogradjen vocnjak. Bestija se provuce i jede.
 
Nisu ni mrezice od fasade dobro resenje.Meni usli zecevi u ogradjen vocnjak(pronasli neku rupu),ostetili 50 komada mladih sadnica.Skoce na mrezu i posto je mekana svuce se dole i jedu li jedu koru.Tamo gde sam imao kupovne mreze(oko 50 dinara komad) nisu mogli nista jer je kruta i ne savija se.Pogotovo ako je ograda starija,negde se osteti ili lisica prokopa rupu ispod a ti ne vidis kao sto ja nisam video.Sve mislim ogradejeno ali eto ...
 
To je tacno da uvek nadju neku rupu. Nama nisu svlacili dole, ali smo gledali da nema puno mesta izmedju stabla i mrezice da sto bolji otpor sabijanju, tj spustanju na zemlju pruza.
 
Ja vec godine u nazad koristio kunilent pa sada kad ga vise nema u prodaji premazivao uljem od przenja ribe iz ribarnica i nisu pipnuli dok drugima koji nisu postavili mrezicu lepo imalo je ostecenja
 
Samo deblo i ako te ne mrzi premazi i neku nizu granu da je srne ne bi grizle inace nisu pipnuli i cini mi se da je bolji efekat od ostataka ulja iz ribarnice jer kunilent ponavljas svaka 2 mes jer se ispira vise od ovog.
 
Nisu ni mrezice od fasade dobro resenje.Meni usli zecevi u ogradjen vocnjak(pronasli neku rupu),ostetili 50 komada mladih sadnica.Skoce na mrezu i posto je mekana svuce se dole i jedu li jedu koru.Tamo gde sam imao kupovne mreze(oko 50 dinara komad) nisu mogli nista jer je kruta i ne savija se.Pogotovo ako je ograda starija,negde se osteti ili lisica prokopa rupu ispod a ti ne vidis kao sto ja nisam video.Sve mislim ogradejeno ali eto ...
Potpisujem od reči do reči.Ja sam kupio u Bečeju namenske i dan danas su ok ,ove fasadne što sam stavljao su samo za prvu pomoć,maltene nema ih više ni u tragovima.
Kod mene nije ograđen ali tu u blizini ima lisica tako da nema zeca ni blizu,donesem joj malo mesa sa vremena na vreme.
 
bacite neku hranu iz mesare, pilece noge ili neko skicno djubre za male pare.
Imam sakala i pasa lutalica u blizini i kad se navuku na hranu rasteraju zeceve.
Sa krupnom divljaci nema problema, ne stigne da proba :haha:
 
bacite neku hranu iz mesare, pilece noge ili neko skicno djubre za male pare.
Imam sakala i pasa lutalica u blizini i kad se navuku na hranu rasteraju zeceve.
Sa krupnom divljaci nema problema, ne stigne da proba :haha:
Pa od cega onda da pravimo paprikas kada rasteraju sve zeceve..:haha::veseljak::Ha,ha ,lovci,ovo je bila sala,nema ljutnje,imamo mi i ::000::
 
A kod nas , divljeg zeca nema uopšte...Jednog sam video pretprošle godine...utamanili ih lisice, šakali ili ovi dvonožni...Ma to se puca na sve što mrda...Moram predložiti da ovi naši iz zoovrta ubace nekog divljeg zeca, da bi ga deca videla ...pa nek bude pored domaće krave...neka se deca edukuju...Ja sam inače stavio mrežice , ove molerske, više radi " umetničkog dojma" i da čuvaju strah, nego radi realnih opasnosti...
 
Divljeg zeca neces naci u zoo vrtu! A najvise ga ubija prskanje poljoprivrednika, kao i prepelicu i jarebicu!
 
Pa znam da ga nema, a trebalo bi ga staviti...jer ga u prirodi svakako nema...bar u mojoj okolini...
 
Nazad
Vrh