Spremanje senaže od leguminoza.

Odg: spremanje senaže od leguminoza

e ovako ja sam to ove godine prvi put radio silirao sam vestacke trave i lucerku sa uzelovim silo konbajnom koji istovremeno i kosi i sece,pa me zanima jel jos neko radio na slican nacin znaci bez prosusivanja?
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

BELIT577 je napisao(la):
e ovako ja sam to ove godine prvi put radio silirao sam vestacke trave i lucerku sa uzelovim silo konbajnom koji istovremeno i kosi i sece,pa me zanima jel jos neko radio na slican nacin znaci bez prosusivanja?
Ja ove godine planiram prvi put da radim senazu. KOd nas ljudi prvo pokose i ostave da se malo prosusi, pa tek onda rade senazu. Ja koliko samtebe razumeo ti ujedno kosis i siliras. Jel tako? Kakav ti je kvalitet senaze?
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

Mislim, kako taj kombajn i nije za trave, nego za žita. Žito se može silirat u stanju voštane zriobe.
Tad je odnos vlage u prosjeku ko kod silažnog kukuruza i to dobro ide, a silaža je usporediva sa kukuruznom, a i njva je rano spremna za još koju kulturu u istoj godini.

A travu i leguminoze direkt kosit i silirat, ne bi preporučio, treba joj da se osuši, a siliranjem premokrog materijala imaš velike gubitke zbog biljnog soka, koji ti isteče iz hrpe i sadrži hranive tvari.
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

pocerina je napisao(la):
BELIT577 je napisao(la):
e ovako ja sam to ove godine prvi put radio silirao sam vestacke trave i lucerku sa uzelovim silo konbajnom koji istovremeno i kosi i sece,pa me zanima jel jos neko radio na slican nacin znaci bez prosusivanja?
Ja ove godine planiram prvi put da radim senazu. KOd nas ljudi prvo pokose i ostave da se malo prosusi, pa tek onda rade senazu. Ja koliko samtebe razumeo ti ujedno kosis i siliras. Jel tako? Kakav ti je kvalitet senaze?
da dobro si razumeo,istovremeno kosi i silira.prosle godine sam imao oko50t takve silaze,kombinovano lucerka i vestacke trave i bilo je ekstra koristio sam Altehove inokulante,SILALL i BIOSTABIL nisam imao ni jegan kilogram otpada.ali ima druga stvar odro sam se dok je ubacujem posto je ostalo prilicno krupno10-20cm komadi biljke.
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

u prospektu pise da ima 21 noz ja izbrojim juce i ovaj kod mene ima isto,neznam mozda je napravljen da ovako radi :haha:
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

pocerina je napisao(la):
Pa moguce je. Ja nisam nikad radio senazu pa neznam na koliko sitno treba da bude iseckana. Proveri jos kod nekog
pa to me najvise i zanima,svi rade sa samoutovarnim sa nozevima a to jos gore od ovoga :udri:.pa evo pozivam forumase ako neko zna neka se javi koliko teba da bude sito secena senaza? :sta:
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

Kod mene jedan covek ima taj seno kombajn koji se kaci zantraktor, ima pik-ap kao presa i lulu kao silokombajn. Nisam bio blizu da vidim, ali mi se cini da je sekao sitnije od 10cm. On je cekao da se trava prosusi dva dana, pa je skupio u otkose i pokupio tim seno-kombajnom
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

Imaš sigurno komandu 'menjača', koji upravlja brzinu kojom roba ulazi na noževe. Ako ide sporije, nož seće kraće.
Teoretski rez bi trebao bit oko 4-6 cm.
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

e ovako, na ovom silo konbajnu i kosenje i secenje vrse nozevi kao na tarupu,to je uzelov konbajn mozda je neko i video tu napravu negde.
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

To je u principu tarup, koji skuplja robu?
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

bas tako nekako pravi jake vetrove jer su mu lopatice povijene pa dodju kao male kofice nadam se da me razumes.pokusacu ove gocine da ga teram na 1000o/min sa 577 pa ili ce lepo da sitni ::svaka cast:: ili ce puci :udri: :udri:,ja mu drugo neznam nista. :sta:
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

Ne treba ti 577 taj silokombajn se tera fergom sto sporije ides sitnije sece .
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

Kod mene covek radio sa nekom nemackom vuce ga 1prvom brzom i 3sporom u vecoj masi . A i u prospektu za uzel pise 40 konja potrebna snaga .
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

16ium3b.jpg
ma znam ali ne ide to tako lako pogotovu ne u vestacke livade :nono:
Post je spojen: [time]1298142912[/time]
_________________________________________________
jzz98j.jpg
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

pozdrav belit reci mi molim te gdje nabaviti ovaj stroj,koliko kosta koja mu je prava namjena
 
Odg: spremanje senaže od leguminoza

to je vuceni silokonbajn za trave,imas ga u NS u Uzelovom predstavnistvu, a kosta ako se ne varam oko 4000e.ja ga koristim vec dve godine, ima svojih prednosti a i mana,ako te jos nesto zanima samo pitaj.pozz :cao:
 
Nazad
Vrh